RocketGenius - Gravity Forms - en to fi translation catalogue (2650 entries)

en: Custom Colors
fi: Omat värit

en: Descending
fi: Laskeva

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Square
fi: Neliö

en: Circle
fi: Ympyrä

en: Style
fi: Tyyli

en: Attribute
fi: Ominaisuus

en: Horizontal
fi: Vaakasuuntainen

en: Vertical
fi: Pystysuuntainen

en: Confirm
fi: Varmista

en: Page Break
fi: Sivunvaihto

en: Get your reCAPTCHA Keys.
fi: Hanki omat reCAPTCHA avaimet.

en: License key is managed by the administrator of this network
fi: Lisenssiavain hoidetaan tämän verkon ylläpitäjän toimesta

en: Scheduled (Cron) Events Log
fi: Ajastettu (Cron) Tapahtumalokit

en: Select a Website Type
fi: Valitse websivustosi tyyppi

en: Error while saving total field values: %s
fi: Virhe tallentaessa yhteensä kentän arvot: %s

en: Error while saving calculation field values: %s
fi: Virhe tallentaessa laskennan kentän arvot: %s

en: Error while saving field values: %s
fi: Virhe tallentaessa kentän arvot: %s

en: Date Updated
fi: Päivityksen päivämäärä

en: Your browser does not have permission to paste from the clipboard. <p>Please navigate to <strong>about:config</strong> and change the preference <strong>dom.events.asyncClipboard.readText</strong> to <strong>true</strong>.
fi: Selaimesi ei salli liitä toimintoa leikepöydältä. <p>Ole hyvä ja navigoi <strong>about:config</strong> ja vaihda arvo <strong>dom.events.asyncClipboard.readText</strong> valintaan <strong>true</strong>.

en: Paste Not Available
fi: Liitä ei ole käytettävissä

en: Copy and paste functionality requires a secure connection. Reload this page using an HTTPS URL and try again.
fi: Kopio ja liitä ominaisuus vaatii seuojatun yhteyden. Lataa tämä sivu uudestaan käyttäen https URLia ja yritä uudestaan.

en: Copy / Paste Not Available
fi: Kopioi / Liitä ei ole käytettävissä

en: Please ensure the form styles you are trying to paste are in the correct format.
fi: Varmistaudu että lomakkeen tyylit joita yrität liittää ovat oikeassa muodossa.

en: Invalid Form Styles
fi: Viallinen lomakkeen tyylit

en: Paste Form Styles
fi: Liitä lomakkeen tyylit

en: Copy Form Styles
fi: Kopioi lomakkeen tyylit

en: Colors
fi: Värit

en: Button Styles
fi: Painonappien tyylit

en: Description Styles
fi: Kuvauksen tyylit

en: Font Size
fi: Fontin koko

en: Label Styles
fi: Otsikoiden tyylit

en: Border
fi: Kehys

en: Background
fi: Tausta

en: In pixels.
fi: Pikseleinä.

en: Border Radius
fi: Kehyksen säde

en: Input Styles
fi: Syötteen tyylit

en: Reset Defaults
fi: Nollaa oletukset

en: Form Theme
fi: Lomakkeen teema

en: Form Styles
fi: Lomakkeen tyylit

en: Restore Default Styles
fi: Palauta oletustyylit

en: This will restore your form styles back to their default values and cannot be undone. Are you sure you want to continue?
fi: Tämä palauttaa lomakkeiden tyylit takaisin oletusarvoihin ja sitä ei voi perua. Oletko varma että haluat jatkaa?

en: Restore Defaults
fi: Palauta oletukset

en: Enable Data Collection
fi: Aktivoi datan keruu

en: Data Collection
fi: Datan keruu

en: Want to keep up-to-date with our latest news and announcements?
fi: Haluatko pysyä ajan tasalla viimeisten uutisten ja julkaisujen osalta?

en: Advertisement
fi: Mainos

en: How did you hear about this webinar?
fi: Miten kuulit tästä webinaarista?

en: Do you have any questions you would like to ask our speakers?
fi: Onko sinulla kysymyksiä joita haluat kysyä meidän puhujilta?

en: Services
fi: Palvelut

en: Hospitality
fi: Hyväntekeväisyys

en: Finance
fi: Talous

en: Fashion
fi: Muoti

en: Entertainment
fi: Viihde

en: Construction
fi: Rakennuspalvelu

en: Banking
fi: Pankki

en: Agriculture
fi: Maatalous

en: Advertising
fi: Mainonta

en: Industry Type
fi: Teollisuusalan tyyppi

en: Position / Job Title
fi: Titteli / työkuva

en: Company Website
fi: Yrityksen WWW-sivu

en: Register Today
fi: Rekisteröidy tänään

en: Register for our latest webinar...
fi: Rekisteröidy viimeisimpään seminaariin...

en: Webinar Registration Form
fi: Webinaarin rekisteröintilomake

en: Helps your users register to a webinar
fi: Auttaa käyttäjiäsi rekisteröitymään webinaariin

en: Thank you for registering! You should receive an email from us shortly containing your account information.
fi: Kiitoksia rekisteröinnistä. Saat hetken päästä meiltä sähköpostiasi sisältäen tietoa tilistäsi.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Please complete the following form to register on our site. Thanks.
fi: Ole hyvä ja täytä alla oleva lomake rekisreröityäksesi sivustollemme. Kiitoksia.

en: User Registration Form
fi: Käyttäjän rekisteröintilomake

en: Let your users register to your website easily
fi: Anna käyttäjiesi rekisteröidä websivustosi helposti

en: Strongly agree
fi: Voimakkaasti samaa mieltä

en: Strongly disagree
fi: Voimakkaasti eri mieltä

en: Surveys
fi: Kyselyt

en: Just one
fi: Vain yksi

en: Fifth row
fi: Viides rivi

en: Fourth row
fi: Neljäs rivi

en: Third row
fi: Kolmas rivi

en: Second row
fi: Toinen rivi

en: First row
fi: Ensimmäinen rivi

en: Excellent
fi: Erinomainen

en: Pretty good
fi: Aika hyvä

en: Not so great
fi: Ei kovin hyvä

en: Terrible
fi: Heikko

en: Company Name
fi: Yrityksen nimi

en: Survey Form
fi: Kyselylomake

en: Request a Quote Form
fi: Tarjouspyynnön lomake

en: Thank you for signing up. Be on the lookout for our monthly newsletter!
fi: Kiitoksia rekisteröinnistä. Voit alkaa odottelemaan kuukausittaista uutiskirjettämme.

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Keep me up to date!
fi: Pidä minut ajan tasalla!

en: If you want to keep up to date with what's happening on the blog, sign up for our newsletter!
fi: Jos haluat pysyä ajan tasalla mitä tapahtuu blogissamme, tilaa uutiskirjeemme!

en: Newsletter Signup Form
fi: Uutiskirjeen rekisteröintilomake

en: Address of Recipient
fi: Vastaanottajan osoite

en: Email of Recipient
fi: Vastaanottajan sähköposti

en: Name of Recipient
fi: Vastaanottajan nimi

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Your Email
fi: Sähköpostisi

en: Buy Now
fi: Osta nyt

en: We have received your registration.
fi: Olemme vastaanottaneet rekisteröitymisesi.

en: Number of tickets needed
fi: Tarvittavien lippujen lukumäärä

en: VIP Ticket
fi: VIP lippu

en: Premium Ticket
fi: Premium lippu

en: Early Bird Ticket
fi: Aikaisen varaajan lippu

en: Ticket Type
fi: Lipun tyyppi

en: Past Participant
fi: Aikaisempi osallistuja

en: Refer a Friend
fi: Ystävän suositus

en: Word of Mouth
fi: Suusta suuhun

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: How did you hear about this event?
fi: Kuinka kuulit tästä tapahtumasta?

en: My gender isn't listed
fi: Sukupuoleni ei ole listattu

en: Event Details
fi: Tapahtuman yksityiskohdat

en: Contact Details
fi: Kontaktin tiedot

en: Event Registration Form
fi: Tapahtuman rekisteröintilomake

en: We have received your application.
fi: Olemme saaneet hakemuksesi.

en: Terms and Conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: Upload Your Resume
fi: Lataa ansioluettelosi

en: Tell Us About Yourself
fi: Kerro itsestäsi

en: More About You
fi: Enemmän sinusta

en: Position
fi: Sijainti

en: Dates
fi: Päivät

en: Employer
fi: Työntekijä

en: IT/Technical
fi: IT/tekninen

en: Position You're Applying For
fi: Tehtävä jota haet

en: When is the best time for us to reach you via telephone?
fi: Mikä on paras aika tavoitella sinua puhelimitse?

en: Early Evening
fi: Aikainen ilta

en: Late Afternoon
fi: Myöhäinen iltapäivä

en: Early Afternoon
fi: Aikainen iltapäivä

en: Mornings
fi: Aamuisin

en: Best Time To Call You
fi: Paras aika soittaa sinulle

en: Your Personal Information
fi: Henkilökohtaiset tietosi

en: Submit Application
fi: Lähetä hakemus

en: Card Details
fi: Kortin tiedot

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: You have received a new donation.
fi: Olet saanut uuden lahjoituksen.

en: Other Amount
fi: Muu Summa

en: Other amount
fi: Muu summa

en: Answer C
fi: Vastaus C

en: Answer B
fi: Vastaus B

en: Answer A
fi: Vastaus A

en: The answer is...
fi: Vastaus on...

en: Comments
fi: Kommentit

en: Simple Contact Form
fi: Yksinkertainen yhteyslomake

en: 11:30 pm
fi: 23:30

en: 11:00 pm
fi: 23:00

en: 10:30 pm
fi: 22:30

en: 10:00 pm
fi: 22:00

en: 9:30 pm
fi: 21:30

en: 9:00 pm
fi: 21:00

en: 8:30 pm
fi: 20:30

en: 8:00 pm
fi: 20:00

en: 7:30 pm
fi: 19:30

en: 7:00 pm
fi: 19:00

en: 6:30 pm
fi: 18:30

en: 6:00 pm
fi: 18:00

en: 5:30 pm
fi: 17:30

en: 5:00 pm
fi: 17:00

en: 4:30 pm
fi: 16:30

en: 4:00 pm
fi: 16:00

en: 3:30 pm
fi: 15:30

en: 3:00 pm
fi: 15:00

en: 2:30 pm
fi: 14:30

en: 2:00 pm
fi: 14:00

en: 1:30 pm
fi: 13:30

en: 1:00 pm
fi: 13:00

en: 12:30 pm
fi: 12:30

en: 12:00 pm
fi: 24:00

en: 11:30 am
fi: 11:30

en: 11:00 am
fi: 11:00

en: 10:30 am
fi: 10:30 ap

en: 10:00 am
fi: 10:00 ap

en: 9:30 am
fi: 9:30 ap

en: 9:00 am
fi: 9:00 ap

en: 8:30 am
fi: 8:30 ap

en: 8:00 am
fi: 8:00 ap

en: 7:30 am
fi: 7:30 ap

en: 7:00 am
fi: 7:00 ap

en: 6:30 am
fi: 6:30

en: 6:00 am
fi: 6:00

en: 5:30 am
fi: 5:30

en: 5:00 am
fi: 5:00

en: 4:30 am
fi: 4:30

en: 4:00 am
fi: 4:00

en: 3:30 am
fi: 3:30

en: 3:00 am
fi: 3:00

en: 2:30 am
fi: 2:30

en: 2:00 am
fi: 2:00

en: 1:30 am
fi: 1:30

en: 1:00 am
fi: 1:00

en: 12:30 am
fi: 12:30

en: 12:00 am
fi: 12:00

en: Select A Time
fi: Valitse aika

en: Best Time to Call You
fi: Paras soittoaika sinulle

en: Your Phone
fi: Puhelinnumerosi

en: Your Email Address
fi: Sähköpostiosoitteesi

en: Preferred Method of Contact
fi: Haluttu yhteydenottomuoto

en: How Can We Reach You?
fi: Kuinka voimme tavoitella sinua?

en: We would love to chat with you. How can we get in touch?
fi: Haluaisiimme chattailla sinun kanssa. Kuinka saamme yhteyden?

en: Zip / Postal Code
fi: Postinumero / postikoodi

en: Your Address
fi: Osoitteesi

en: Your Name
fi: Nimesi

en: About You
fi: Sinusta

en: Advanced Contact Form
fi: Edistyksellinen ota yhteyttä lomake

en: An advanced contact form.
fi: Edistyksellinen yhteyslomake

en: Quickly create an amazing form by using a pre-made template, or start from scratch to tailor your form to your specific needs.
fi: Tee nopeasti kehittyneitä lomakkeita valmiilla pohjilla, tai aloita tekemään niiden pohjalta oma lomakkeesi omiin tarpeisiis

en: Explore Form Templates
fi: Selaa lomake pohjia

en: A form description goes here
fi: Lomakkeen kuvaus tulee tähän

en: New Blank Form
fi: Uusi tyhjä lomake

en: Create Blank Form
fi: Luo tyhjä lomake

en: Blank Form
fi: Tyhjä lomake

note: translators: title of template
en: Preview %s
fi: Esikatsele teemaa %s

en: Close.
fi: Sulje.

en: Import failed.
fi: Tuonti epäonnistui.

en: Please enter a valid form title.
fi: Anna toimiva lomakkeen otsikko.

en: Creating Form
fi: Luo lomake

note: translators: title of template
en: Use Template %s
fi: Käytä pohjaa %s

en: Use Template
fi: Käytä pohjaa

en: Enter the form title
fi: Anna lomakkeen otsikko

en: Ready to get started?
fi: Valmiina aloittamaan?

en: 4.7 Stars
fi: 4.7 tähteä

en: Get Started
fi: Aloita tästä

en: Preferences updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Nonprofit
fi: Ei-kaupallinen

en: Enterprise
fi: Suuryritys

en: Small/Medium Business
fi: Pieni/keskisuuri yritys

en: Personal Business/Services
fi: Henkilökohtainen yritys/palvelut

en: Blog
fi: Blogi

en: Custom Form
fi: Muokattu lomake

en: Registration Form
fi: Rekisteröintilomake

en: Customer Service Form
fi: Asiakaspalaute lomake

en: Donation Form
fi: Hyväntekeväisyys lomake

en: Subscription Form
fi: Tilaus lomake

en: Payment Form
fi: Maksutapa lomake

en: Survey
fi: Kysely

en: Contact Form
fi: Yhteyslomake

en: Ready to Create Your First Form?
fi: Valmis tekemään ensimmäisen lomakkeesi?

en: Help Make Gravity Forms Better!
fi: Auta meitä tekemään Gravity Formista parempi!

en: What types of forms do you want to create?
fi: Minkä tyylisiä lomakkeeita haluat luoda?

en: How would you best describe your website?
fi: Miten kuvaisit parhaiten sivustoasi?

en: Tell us about your site and how you’d like to use Gravity Forms.
fi: Kerro sivustostasi ja kuinka haluaisit käyttää Gravity Formsia.

en: Personalize your Gravity Forms experience
fi: Muokkaa Gravity Formsin kokemustasi

en: We recommend you enable this feature to ensure Gravity Forms runs smoothly.
fi: Suosittelemme aktivoimaan tämän ominaisuuden jotta Gravity Forms toimii jouhevasti.

en: Feature Disabled
fi: Ominaisuus ei käytössä

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Enable automatic updates
fi: Aktivoi automaattipäivitykset

en: If you're installing Gravity Forms for a client, enable this setting to hide the license information.
fi: Jos olet asentamassa Gravity Formsin asiakkaalle, aktivoi tämä asetus piilottaaksesi lisenssitiedon.

en: Hide license information
fi: Piilota lisenssitieto

en: Configure Gravity Forms to work in the way that you want.
fi: Muokkaa Gravity Forms toimimaan sillä tavalla kuin itse haluat.

en: Let's get you set up!
fi: Aloitetaan asetusten laitto kuntoon!

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: To continue installation enter your email below and get 20% off any new license.
fi: Jatka asennusta laittamalla sähköpostisi ja saat 20% alennusta mistä tahansa uudesta lisenssistä.

en: Get 20% Off Gravity Forms!
fi: Hanki 20% alennus Gravity Formsista!

en: Checking License
fi: Tarkistetaan lisenssi

en: License Key Validated
fi: Lisenssiavain tarkistettu

en: Activate License
fi: Aktivoi lisenssi

en: Enter your license key below to enable Gravity Forms.
fi: Anna lisenssiavaimesi alapuolelle aktivoidaksesi Gravity Forms.

en: Paste your license key here
fi: Liitä lisenssiavaimesi tähän

en: Enter License Key
fi: Syötä lisenssiavain

en: Accept online payments
fi: Salli reaaliaikaiset maksut

en: Create surveys and quizzes
fi: Luo kyselyitä ja arvontoja

en: Thank you for choosing Gravity Forms. We know you’re going to love our form builder and all it has to offer!
fi: Kiitoksia että valitsit Gravity Formsin. Tiedämme että tulet pitämään lomaketyökalusta ja kaikesta mitä sillä on tarjottavana!

en: Back To Dashboard
fi: Takaisin kojelautaan

en: Invalid License Key
fi: Viallinen lisenssiavain

en: Replace
fi: Korvaa

en: or
fi: tai

en: or drag and drop
fi: tai vedä ja pudota

en: Click to upload
fi: Klikkaa ladataksesi

en: The license is invalid.
fi: Lisenssi on viallinen.

en: Remove
fi: Poista

en: Sa
fi: La

en: Fr
fi: Pe

en: Th
fi: To

en: We
fi: Ke

en: Tu
fi: Ti

en: Mo
fi: Ma

en: Field not found.
fi: Kenttää ei löydy

en: Help - Gravity Forms
fi: Ohje - Gravity Forms

en: System Status - Gravity Forms
fi: Systeemin Status - Gravity Forms

en: Import/Export - Gravity Forms
fi: Tuo/Vie - Gravity Forms

en: Settings - Gravity Forms
fi: Asetukset - Gravity Forms

en: Entries - Gravity Forms
fi: Merkinnät - Gravity Forms

en: New Form - Gravity Forms
fi: Uusi lomake - Gravity Forms

en: Forms - Gravity Forms
fi: Lomakkeet - Gravity Forms

en: Create an entry and mark it as spam
fi: Luo merkintä ja merkitse se roskapostiksi

en: Save & Continue
fi: Tallenna & jatka

note: translators: Variable is a complete sentence containing the reason the entry was marked as spam.
en: Reason: %s
fi: Syy: %s

en: Spam Filter
fi: Roskapostisuodatin

en: Akismet Spam Filter
fi: Akismet roskapostisuodatin

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Türkiye
fi: Turkki

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

[ctx: Country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
fi: Etelä Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: North Macedonia
fi: Pohjois Makedonia

en: Korea, Republic of
fi: Korean tasavalta

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Separated
fi: Erotettu

en: Table has incorrect auto-increment settings.
fi: Taululla on väärät automaattitäytön asetukset.

note: Translators: plural post type name (e.g. 'post's).
en: Search all %s
fi: Etsi kaikki %s

en: The requested post type %s does not exist.
fi: Vaadittua artikkelin tyyppiä %s ei ole olemassa.

en: Request failed due to a network error. Please check your internet connection.
fi: Pyyntö ei onnistu tietoliikennevirheestä johtuen. Tarkista Internet yhteytesi.

en: Your form doesn't have any fields.
fi: Sinun lomakkeessa ei ole yhtään kenttää.

en: You must be logged in to use this form.
fi: Sinun pitää olla kirjautuneena käyttääksesi lomaketta.

en: Search a form field by name
fi: Etsi lomakkeen kenttää nimellä

en: Save Error.
fi: Tallennusvirhe.

en: Close
fi: Sulje

en: Read More
fi: Lue lisää

en: About %s
fi: Versio %s

en: Loading
fi: Ladataan

en: Please enter a unique form title, this title is used for an existing form.
fi: Käytä yksilöllistä lomakkeen otsikkoa, tämä otsikko on jo käytössä nykyisissä lomakkeissa.

en: Free Trial
fi: Ilmainen kokeilu

en: Trial Discount
fi: Kokeilun alennus

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Form was updated successfully.
fi: Lomake päivitettiin onnistuneesti.

en: An error occurred while saving the form.
fi: Tapahtui virhe kun lomaketta tallennettiin.

en: Expand the Choices window
fi: Laajenna valinnat ikkunaa

en: Embed
fi: Upota

en: Post
fi: Julkaise

en: %1$sLearn more%2$s about the shortcode.
fi: %1$sOpi lisää%2$s lyhytkoodista.

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Copy Shortcode
fi: Kopioi lyhytkoodi

en: Copy and paste the shortcode within your page builder.
fi: Kopioi ja liitä lyhytkoodi oman sivustokehittäjän sisällä.

en: Not Using the Block Editor?
fi: Et käytä Block Editoria?

en: Close this dialog and return to form editor.
fi: Sulje tämä ikkuna ja palaa takaisin lomake-editoriin.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Unsaved Changes
fi: Tallentamattomat muutokset

en: Create
fi: Luo

en: Enter %s Name
fi: Anna %s nimi

en: %1$sCreate New:%2$s %3$s
fi: %1$sLuo uusi:%2$s %3$s

en: Create New
fi: Luo uusi

en: Search all %ss
fi: Etsi kaikki %ss

en: Select a post
fi: Valitse artikkeli

note: Translators: singular post type name (e.g. 'post').
en: Select a %s
fi: Valitse %s

en: %1$sAdd to Existing Content:%2$s %3$s
fi: %1$sLisää nykyiseen sisältöön:%2$s %3$s

en: Add to Existing Content
fi: Lisää nykyiseen sisältöön

en: Form ID: %s
fi: Lomakkeen ID: %s

en: Embed Form
fi: Upota lomake

en: Add Block To Page
fi: Lisää lohko sivulle

en: End of the last row
fi: Viimeisen rivi loppu

en: End of the form
fi: Lomakkeen loppu

en: Submit Button Location
fi: Lähetä napin sijainti

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Edit Choices
fi: Muokkaa valintoja

en: Submit Button Image URL
fi: Lomakkeen lähetyspainikkeen kuvan URL

en: Submit Button Text
fi: Lähetä napin teksti

en: Saving
fi: Tallentaa

en: Submit Button
fi: Lähetä nappi

en: Do not close or navigate away from this page until the upgrade is 100% complete.
fi: Älä sulje tai siirry toiselle sivulle tältä sivulta ennen kuin päivitys on 100 % valmis.

en: Configure
fi: Muokkaa

en: Does not expire
fi: Ei vanhene

en: Days Left
fi: Päivää jäljellä

en: License Activations
fi: Lisenssiaktivoinnit

en: Purchase Date
fi: Ostopäivä

en: License Status
fi: Lisenssin tila

en: License Type
fi: Lisenssin tyyppi

en: Please enter a valid license key to see details.
fi: Anna toimiva lisenssiavain nähdäksesi yksityiskohdat.

en: Your License Details
fi: Lisenssisi yksityiskohdat

en: Your license key was not updated.
fi: Lisenssiavainta ei päivitetty.

en: Renews On
fi: Uusiutuu

en: Expires On
fi: Vanhenee

en: Expired On
fi: Vanheni

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Manage
fi: Hallitse

en: Sites Exceeded
fi: Sivustot ylitetty

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Invalid
fi: Viallinen

en: by
fi: Tekijä

en: Dismiss notification
fi: Hylkää huomio

en: Save Form
fi: Tallenna lomake

en: Select date
fi: Valitse päivä

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
fi: Anteeksi, tämä tiedostotyyppi ei ole sallittu tietoturvasyistä.

en: Sorry, this file extension is not permitted for security reasons.
fi: Anteeksi, tämä tiedoston pääte ei ole sallittu tietoturvasyistä.

en: There was an problem while verifying your file.
fi: Ongelma tiedoston tarkistuksessa.

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Full Address
fi: Koko osoite

en: If you currently have a support ticket open, please do not disable logging until the Support Team has reviewed your logs.
fi: Jos sinulla on tukitiketti avoinna, älä lopeta lokitusta ennen kuin Tukitiimi on katsonut läpi lokitiedostosi.

note: translators: %d: The ID of the currently logged in user.
en: User (ID: %d) Locale
fi: Käyttäjä (ID: %d) paikallinen

en: Site Locale
fi: Sivuston paikallinen

en: Translations
fi: Käännökset

en: Once troubleshooting is complete, %1$sclick here to disable logging and permanently delete your log files.%2$s
fi: Kun vianmääritys on tehty, %1$sklikkaa tästä ottaaksesi lokitus pois ja poista lopullisesti lokitiedostot.%2$s

en: Since logs may contain sensitive information, please ensure that you only leave it enabled for as long as it is needed for troubleshooting.
fi: Koska lokitiedostot sisältävät arkaluonteista tietoa, ole varma että jätät sen päälle vain niin kauaksi aikaa kuin se on tarpeellista vikatilanteen selvityksessä.

en: Gravity Forms logging is currently enabled.
fi: Gravity Forms lokitus on päällä tällä hetkellä.

en: jump to this field's settings
fi: hyppää tämän kentän asetuksiin

en: delete this field
fi: poista tämä kenttä

en: duplicate this field
fi: monista tämä kenttä

note: translators: %s is replaced with a numeric string representing the maximum number of files
en: Max. files: %s
fi: Max. tiedostot: %s

note: translators: %s is replaced with a numeric string representing the maximum file size
en: Max. file size: %s
fi: Max. tiedoston koko: %s

note: translators: {field_title} and {field_type} should not be translated , they are variables
en: {field_label} - {field_type}, jump to this field's settings
fi: {field_label} - {field_type}, hyppää tämän kentän asetuksiin

en: is no longer necessary.
fi:  ei ole enää tarpeellinen.

en: Search for form
fi: Etsi lomaketta

en: Search forms
fi: Etsi lomakkeita

en: Select a different form
fi: Valitse toinen lomake

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Working with Columns in the Form Editor in Gravity Forms 2.5
fi: Työskentele sarakkeiden kanssa lomakeditorissa Gravity Forms 2.5 - versiolla

en: Select the Gravity Forms export files you would like to import. Please make sure your files have the .json extension, and that they were generated by the %sGravity Forms Export form%s tool. When you click the import button below, Gravity Forms will import the forms.
fi: Valitse Gravity Forms vie tiedostot valinta jotka haluat tuoda. Varmista että tiedostoissa on .json laajennus, ja että ne ovat generoitu %sGravity Forma Vie lomake%s työkalulla. Kun klikkaat tuo painiketta, Gravity Forms tuo lomakkeet.

en: The link was sent to the following email address:
fi: Linkki lähetettiin seuraavaan sähköpostiosoitteeseen:

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Enter your email address if you would like to receive the link via email.
fi: Anna sähköpostiosoitteesi jos haluat saada linkin sähköpostin kautta.

en: Note: This link will expire after 30 days.
fi: Huomio: Tämä linkki vanhenee 30 päivässä.

en: Please use the following link to return and complete this form from any computer.
fi: Ole hyvä ja käytä seuraavaa linkkiä ja täydennä tämä lomake miltä tahansa tietokoneelta.

en: Link to continue editing later
fi: Linkki jatkaaksesi muokkausta myöhemmin

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Database Server
fi: Tietokantapalvelin

en: REST API Base URL
fi: REST API perus URL

en: Indicates if the feed is active or inactive.
fi: Näyttää onko syöte aktiivinen tai passiivinen.

en: Feed updated successfully
fi: Syöte päivitetty onnistuneesti

note: Translators: link to the "Edit Post" page for this post.
en: You can <a href="%s">edit this post</a> from the post page.
fi: Voit <a href="%s">muokata tätä artikkelia</a> artikkelit sivulta.

en: Update Settings
fi: Päivitä asetukset

en: The email address entered is invalid, please check the formatting (e.g. email@domain.com).
fi: Sähköpostiosoitteen muoto on viallinen, tarkista oikea muoto (esim. etunimi.sukunimi@yritys.fi).

note: Translators: comma-separated list of the labels of missing fields.
en: Please complete the following fields: %s.
fi: Täytä seuraavat kentät: %s.

en: Select and display one of your forms.
fi: Valitse ja näytä yksi lomakkeistasi.

en: You are about to move this form to the trash. 'Cancel' to stop, 'OK' to move to trash.
fi: Olet siirtämässä tätä lomaketta roskakoriin. 'Peruuta' lopettaaksesi, 'OK' siirrä roskakoriin.

en: remove this rule
fi: poista tämä sääntö

en: add another rule
fi: lisää toinen sääntö

en: Conditional logic allows you to change what the user sees depending on the fields they select.
fi: Ehdollinen logiikka mahdollistaa sinun vaihtomahdollisuuden mitä kävijä näkee riippuen kentistä jota he valitsevat.

en: Column
fi: Sarake

en: Drag a field to the left to start building your form and then start configuring it.
fi: Vedä kenttä vasemmalla aloittaaksesi lomakkeen teon ja sen jälkeen ala muokkaamaan sitä.

en: Simply drag and drop the fields or elements you want in this form.
fi: Yksinkertaisesti vedä ja pudota kenttiä tai elementtejä joita haluat tähän lomakkeeseen.

en: Return to form list
fi: Palaa lomakelistaan

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Display Mode
fi: Näyttö moodi

en: Discover the Gravity Forms API
fi: Etsi Gravity Forms API

en: Search Our Documentation
fi: Etsi meidän dokumentaatiosta

en: Please review the %sdocumentation%s first. If you still can't find the answer %sopen a support ticket%s and we will be happy to answer your questions and assist you with any problems.
fi: Ole hyvä ja lue %sdokumentaatio%s ensin. Jos et löydä vastausta %savaa tukipyyntö%s ja olemme iloisia vastataksesi kysymyksiinn ja autamme ongelman ratkaisemisessa.

en: How can we help you?
fi: Kuinka voimme auttaa sinua?

en: Move
fi: Siirrä

en: The %s table does not exist.
fi: %s taulukkoa ei ole olemassa.

en: %s uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
fi: %s poistettu. Se voidaan uudelleenaktivoida %slisäosa sivulta%s.

en: this page if
fi: tämä sivu jos

en: Please register your copy of Gravity Forms to enable automatic updates.
fi: Ole hyvä ja rekisteröi Gravity Forms saadaksesi automaattiset päivitykset.

en: Auto-updates unavailable.
fi: Automaattipäivitykset ei ole käytettävissä.

en: No Matching Fields
fi: Ei vastaavia kenttiä

en: Confirmation not found
fi: Vahvistusta ei löydy

en: To continue uninstalling this add-on click the settings button.
fi: Jatkaaksesi lisäosan poistamista klikkaa asetukset nappia.

en: This operation deletes ALL %s settings.
fi: Tämä operaatio poistaa KAIKKI %s asetukset.

en: Allows users to submit the body content for a post.
fi: Sallii käyttäjien kirjoittaa sisältöä artikkeliin.

en: Allows multi-page forms.
fi: Mahdollistaa monisivuiset lomakkeet.

en: Allows a shipping fee to be added to the form total.
fi: Sallii kuljetuskustannuksen lisäämisen lomakkeen yhteensä kenttään.

en: Allows users to enter a valid email address.
fi: Sallii käyttäjien antaa toimivan sähköpostiosoitteen.

en: Allows users to submit the tags for a post.
fi: Sallii käyttäjien merkitä avainsanat artikkeliin.

en: Places a block of free form HTML anywhere in your form.
fi: Sijoittaa vapaamuotoisen HTML koodin mihin tahansa kohtaan lomakkeessasi.

en: Allows users to select options for products created by a product field.
fi: Sallii käyttäjien valita eri tuotevalinnoista joita on tuotekentässä.

en: Allows the user to add/remove additional rows of information per field.
fi: Sallii käyttäjä lisätä/poistaa lisärivit tiedoistaan per kenttä.

en: Allows users to submit multiple lines of text.
fi: Sallii käyttäjien syöttää useamman rivin tekstiä.

en: Allows users to select one option from a list.
fi: Sallii käyttäjien valita yhden valinnan listalta.

en: Allows users to upload a file.
fi: Salii käyttäjien ladata tiedoston.

en: Allows users to submit a single line of text.
fi: Sallii käyttäjien syöttää yhden rivin tekstiä.

en: Adds a content separator to your form to help organize groups of fields. This is a visual element and does not collect any data.
fi: Lisää sisällön katkon lomakkeeseen helpottaaksesi kenttien ryhmittelyä. Tämä on visuaalinen elementti ja ei kerää mitään dataa.

en: Allows users to enter a physical address.
fi: Sallii käyttäjien syöttää fyysisen osoitteen.

en: Allows users to enter their name in the format you have specified.
fi: Sallii käyttäjien syöttää nimensä siihen muotoon mihin olet määritellyt.

en: Allows users to select multiple options available in the multi select box.
fi: Sallii käyttäjien valita monista valinnoista jotka ilmestyvät monivalinnasta.

en: Allows users to enter a date.
fi: Salii käyttäjän antaa päivämäärän.

en: Allows users to submit a time as hours and minutes.
fi: Sallii käyttäjien antaa ajan tunteina ja minuutteina.

en: Allows users to submit data that is then used as the excerpt of a post.
fi: Sallii käyttäjien syöttää dataa mitä käytetään artikkelin lyhennelmässä.

en: Allows the user to enter a password and confirm it.  The password will be masked with blobs or asterisks.
fi: Salli käyttäjän syöttää salasana ja vahvista se. Salasana piilotetaan läiskillä tai tähdillä.

en: Allows users to submit data that is used as a custom field value for a post.
fi: Sallii käyttäjien syöttää dataa mitä käytetään muokatuissa kentissä artikkelissa.

en: Allows users to enter a number.
fi: Sallii käyttäjien syöttää numeron.

en: Allows users to submit the title for a post.
fi: Sallii käyttäjien syöttää artikkelin otsikon.

en: Allows the creation of products in the form.
fi: Sallii tuotteen luonnin lomakkeessa.

en: Allows the user to select a category for the post they are creating.
fi: Salii käyttäjän valita kategorian artikkeliin jota he ovat tekemässä.

en: Allows users to enter credit card information.
fi: Sallii käyttäjien syöttää luottokorttitietonsa.

en: Allows users to enter a website URL.
fi: Sallii käyttäjien syöttää websivuston URL-osoitteen.

en: Allows users to enter a phone number.
fi: Salli käyttäjien syöttää puhelinnumeronsa.

en: Stores information that should not be visible to the user but can be processed and saved with the user submission.
fi: Tallentaa tietoa joka ei näy käyttäjille mutta voidaan käsitellä ja tallentaa käyttäjän toimien perusteella.

en: Allows a quantity to be specified for product field.
fi: Sallii määrän laittamisen tuotekenttään.

en: Allows users to select one or many checkboxes.
fi: Sallii käyttäjien valita yhdestä tai useammasta valintaruudusta.

en: This field has errors.
fi: Tässä kentässä on virheitä.

en: Minute
fi: Minuutti

en: Hour
fi: Tunti

en: MM
fi: KK

en: This operation deletes ALL Gravity Forms settings. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
fi: Tämä operaatio poistaa KAIKKI Gravity Forms asetukset. Jos jatkat niin sinulla ei ole mahdollisuutta palauttaa näitä asetuksia.

en: {0} of the following match:
fi: {0} seuraavista kohdistui:

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Provide a title and a description for this form
fi: Anna otsikko ja kuvaus tälle lomakkeelle

en: Resend
fi: Lähetä uudelleen

en: Print entry
fi: Tulosta merkintä

en: Please review the fields below.
fi: Ole hyvä ja tarkista alla olevat kentät.

en: End date
fi: Lopetuspäivä

en: Start date
fi: Aloituspäivä

en: Include results if
fi: ota mukaan tulokset jos

en: You must have at least one form to use the block.
fi: Sinun pitää valita vähintään yksi lomake käyttääksesi lohkoa.

en: The selected form has been deleted or trashed. Please select a new form.
fi: Valittu lomake on poistettu tai roskakorissa. Valitse uusi lomake.

en: Field Values
fi: Kenttäarvot

en: Remove Custom Value
fi: Poista muokattu arvo

en: This field has accessibility issues.
fi: Tässä kentässä on saavutattavuushuomioita.

en: Select a field
fi: Valitse kenttä

en: Delete choice
fi: Poista valinta

en: Add choice
fi: Lisää valinta

en: Rev.
fi: Past.

en: Dr.
fi: Tri

en: Ms.
fi: Hra

en: Miss
fi: Neiti

en: Mrs.
fi: Rva

en: Mr.
fi: Hra

en: AM/PM
fi: AP/IP

en: YYYY
fi: VVVV

en: DD
fi: PP

en: I agree to the privacy policy.
fi: Suostun yksityisyysasetuksiin.

en: Donation
fi: Lahjoitus

en: Third Option
fi: Kolmas vaihtoehto

en: Second Option
fi: Toinen vaihtoehto

en: First Option
fi: Ensimmäinen vaihtoehto

en: Product Name
fi: Tuotteen nimi

en: Post Custom Field
fi: Artikkelin avainkenttä

en: Post Tags
fi: Artikkelin avainsanat

en: Post Excerpt
fi: Artikkelin ote

en: Post Body
fi: Artikkelin teksti

en: Post Title
fi: Artikkelin otsikko

en: Hidden Field
fi: Piilotettu kenttä

en: Card Type
fi: Kortin tyyppi

en: State / Province
fi: Maakunta

en: Third Choice
fi: Kolmas valinta

en: Second Choice
fi: Toinen valinta

en: First Choice
fi: Ensimmäinen valinta

en: Untitled
fi: Nimetön

en: HTML Block
fi: HTML-blokki

en: Section Break
fi: Uusi lohko

en: Please enter a Title for this form. When adding the form to a page or post, you will have the option to hide the title.
fi: Anna nimi tälle lomakkeelle. Kun lisäät lomakkeen sivulle tai artikkeliin, sinulla on mahdollisuus olla näyttämättä nimeä.

en: Column 3
fi: Sarake 3

en: Column 2
fi: Sarake 2

en: Column 1
fi: Sarake 1

en: Deleted Field
fi: Poistetut kentät

en: This field is not associated with a product. Please add a Product Field to the form.
fi: Tätä kenttää ei ole yhdistetty tuotteeseen. Lisää tuotekenttä lomakkeelle.

en: Same as previous
fi: Kuten edellä

en: Custom Sub-Label
fi: Muokattu alanimiö

en: Sub-Label:
fi: Alanimiö:

en: Autocomplete Attribute:
fi: Automaattitäytön attribuutti:

en: Placeholder:
fi: Vihjeteksti:

en: Default Value:
fi: Oletusarvo:

en: Parameter Name
fi: Parametrin nimi

en: Parameter Name:
fi: Parametrin nimi:

en: Select a category
fi: Valitse kategoria

en: Completed
fi: Valmis

en: To use conditional logic, please create a field that supports conditional logic.
fi: Käyttääksesi ehdollista logiikkaa, luo kenttä joka tukee ehdollista logiikkaa.

en: Item has been saved.
fi: Kohde on tallennettu.

en: This custom choice name is already in use. Please enter another name.
fi: Tämä mukautetun valinnan nimi on jo käytössä. Anna toinen nimi.

en: Item has been deleted.
fi: Kohde on poistettu.

en: Inactive Columns
fi: Ei-aktiiviset sarakkeet

en: Active Columns
fi: Aktiiviset sarakkeet

en: Oops! We could not locate your form. Please try again.
fi: Hups! Emme löytäneet lomakettasi. Kokeile uudelleen.

en: Please complete the reCAPTCHA widget to validate your reCAPTCHA keys:
fi: Täytä reCAPTCHAn vimpain tarkistaaksesi reCAPTCHA avaimet:

en: reCAPTCHA keys are invalid.
fi: reCAPTCHA avaimet eivät ole kelvollisia.

en: Validate Keys
fi: Validoi avaimet

en: Invisible
fi: Piilotettu

en: Secret Key
fi: Salainen avain (Secret Key)

en: Site Key
fi: Sivuston avain (Site key)

en: These settings are required only if you decide to use the reCAPTCHA field.
fi: Nämä asetukset vaaditaan ainoastaan jos päätät käyttää reCAPTCHA kenttää.

en: Gravity Forms integrates with reCAPTCHA, a free CAPTCHA service that uses an advanced risk analysis engine and adaptive challenges to keep automated software from engaging in abusive activities on your site.
fi: Gravity Forms integroituu reCAPTCHAn kanssa jota käytetään riskianalyysikoneissa ja sen avulla etsetään roskapostin ja muiden loukkaavien aktiviteettien osalta sivustollasi.

en: reCAPTCHA Settings
fi: reCAPTCHA asetukset

en: Settings: General
fi: Asetukset: Yleinen

en: Enable Akismet Integration
fi: Aktivoi Akismet integraatio

en: No Conflict Mode
fi: Ei ristiriitaa moodi

en: Enable Automatic Background Updates
fi: Aktivoi automaattiset taustapäivitykset

en: Enable to allow Gravity Forms to download and install bug fixes and security updates automatically in the background. Requires a valid license key.
fi: Aktivoi ja salli Gravity Formsin ladata ja asentaa vikakorjaukset ja tietoturvapäivitykset automaattisesti taustalla. Vaatii toimivan lisenssiavaimen.

en: Automatic Background Updates
fi: Automaattiset taustapäivitykset

en: Enable Toolbar Menu
fi: Aktivoi Työkaluvalikko

en: Enable Logging
fi: Aktivoi lokitoiminto

en: Logging
fi: Lokitus

en: Select the default currency for your forms. This is used for product fields, credit card fields and others.
fi: Valitse oletusvaluutta lomakkeille. Tätä käytetään tuotekenttiin, luottokortin kenttiin ja muihin.

en: Default Currency
fi: Oletusvaluutta

en: Disable CSS
fi: Poista CSS

en: Paste Your License Key Here
fi: Liitä lisenssiavaimesi tähän

en: A valid license key is required for access to automatic plugin upgrades and product support.
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan automaattisiin lisäosan päivityksiin ja tuotetukeen.

en: Support License Key
fi: Lisenssiavain tukipalveluun

en: Warning! ALL Gravity Forms data, including form entries will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
fi: Varoitus! KAIKKI Gravity Formsin tiedot poistetaan, mukaan lukien merkinnät. Tätä ei voi perua. 'OK', jos haluat poistaa, 'Peruuta', jos haluat lopettaa.

en: Gravity Forms has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
fi: Gravity Forms on poistettu. Se voidaan aktivoida uudelleen lisäosan %ssivulta%s.

en: You don't have adequate permission to uninstall Gravity Forms.
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia poistaa Gravity Formsia.

en: Select the visibility for this field.
fi: Valitse tämän kentän näkyvyys.

en: The field is only visible when administering submitted entries. The field is not visible or functional when viewing the form.
fi: Tämä kenttä on näkyvissä vain kun lähetettyjä merkintöjä hallinnoidaan ylläpidossa. Kenttä ei ole näkyvä tai toiminnassa lomaketta katsellessa.

en: Administrative
fi: Ylläpidollinen

en: The field is hidden when viewing the form. Useful when you require the functionality of this field but do not want the user to be able to see this field.
fi: Kenttä on piilotettu kun lomaketta katsellaan. Hyödyllinen, kun kentän toiminnallisuus on tarpeen, mutta et halua käyttäjän näkevän tätä kenttää.

en: Default option. The field is visible when viewing the form.
fi: Oletusvalinta. Kenttä on näkyvissä kun lomaketta katsellaan.

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Cancel this upload
fi: Peruuta lataus

en: Please wait for the uploading to complete
fi: Odota kunnes lataus on valmis

en: There was a problem while saving the file on the server
fi: Tiedoston tallentaminen palvelimelle epäonnistui

en: Maximum number of files reached
fi: Tiedostoja on enimmäismäärä

en: This type of file is not allowed.
fi: Tämän tyyppinen tiedosto ei ole sallittu.

en: File exceeds size limit
fi: Tiedoston koko ylittää enimmäisrajan

en: in progress
fi: käynnissä

en: Delete this file
fi: Poista tämä tiedosto

en: This type of file is not allowed. Must be one of the following:
fi: Tämän tyyppinen tiedosto ei ole sallittu. Sen pitää olla yksi seuraavista:

en: Voided
fi: Mitätöity

en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Processing
fi: Käynnissä

en: Paid
fi: Maksettu

en: Authorized
fi: Autorisoitu

en: Transaction ID
fi: Maksutapahtuman ID

en: Source URL
fi: Lähde-URL

en: Starred
fi: Tähdelliset

en: Any form field
fi: Mikä tahansa lomakkeen kenttä

en: Predefined Choices
fi: Ennaltamäärätyt valinnat

en: Custom Choices
fi: Omat valinnat

en: Remove a condition
fi: Poista ehto

en: Add a condition
fi: Lisää ehto

en: Please enter a confirmation name.
fi: Syötä vahvistuksen nimi.

en: Please enter a URL.
fi: Syötä URL.

en: Please select a page.
fi: Valitse sivu.

en: Untitled Confirmation
fi: Nimetön vahvistus

en: There are unsaved changes to the current confirmation. Would you like to discard these changes?
fi: Tässä vahvistusviestissä on tallentamattomia muutoksia. Haluatko hylätä nämä muutokset?

en: Are you sure you wish to delete this confirmation?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän vahvistusviestin?

en: There was an issue saving this confirmation.
fi: Vahvistusviestin tallentaminen ei onnistunut.

en: Are you sure you wish to cancel these changes?
fi: Haluatko varmasti perua nämä muutokset?

en: Saving...
fi: Tallennetaan…

en: Send this notification if
fi: Lähetä tämä ilmoitus jos

en: Use this confirmation if
fi: Käytä tätä vahvistusta jos

en: Empty (no choices selected)
fi: Tyhjä (valintoja ei ole tehty)

en: of the following match:
fi: seuraavista täsmää:

[ctx: Conditional Logic]
en: Any
fi: Mikä tahansa

[ctx: Conditional Logic]
en: All
fi: Kaikki

en: Hide
fi: Piilota

en: Show
fi: Näytä

en: this form button if
fi: tämä lomakkeen painike jos

en: this section if
fi: tämä osio jos

en: this field if
fi: tämä kenttä jos

en: We would love to hear from you! Please fill out this form and we will get in touch with you shortly.
fi: Ota meihin yhteyttä! Täytä tämä lomake ja vastaamme sinulle pian.

en: Untitled Form
fi: Nimetön lomake

en: Enter a value
fi: Syötä arvo

en: 5 of %d items shown. Edit field to view all
fi: Näytetään 5 / %d kohdetta. Muokkaa kenttää nähdäksesi kaikki

en: Select a format
fi: Valitse muotoilu

en: The form has been saved.  The content contains the link to return and complete the form.
fi: Lomake on tallennettu. Sisältö sisältää linkin palataksesi ja täyttääksesi lomakkeen.

en: Row removed
fi: Rivi poistettu

en: New row added.
fi: Uusi rivi lisätty.

en: Pricing fields are not editable
fi: Hinnoittelukentät eivät ole muokattavia

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

note: translators: %s: relative time from now, used for generic date comparisons. "1 day ago", or "20 seconds ago"
en: %s ago
fi: %s sitten

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms
fi: Gravity Forms edellyttää vähintään WordPressin versiota %s. Sinun on päivitettävä WordPress ennen Gravity Formsin käyttämistä.

en: Cannot send email because the FROM address is invalid.
fi: Sähköpostia ei lähetetä koska lähettäjän (FROM) osoite on virheellinen.

en: Cannot send email because there is no SUBJECT and no MESSAGE.
fi: Sähköpostia ei lähetetä koska otsikko (SUBJECT) ja viesti (MESSAGE) puuttuvat.

en: Cannot send email because the TO address is invalid.
fi: Sähköpostia ei lähetetä koska vastaanottajan (TO) osoite on virheellinen.

en: Allowable form fields
fi: Sallitut lomakekentät

en: Full Size - Right Aligned
fi: Täysi koko – oikealle tasattu

en: Full Size - Centered
fi: Täysi koko - keskitetty

en: Full Size - Left Aligned
fi: Täysi koko – vasemmalle tasattu

en: Full Size
fi: Täysi koko

en: Large - Right Aligned
fi: Suuri – oikealle tasattu

en: Large - Centered
fi: Suuri - keskitetty

en: Large - Left Aligned
fi: Suuri – vasemmalle tasattu

en: Medium - Right Aligned
fi: Keskikokoinen - oikealle tasattu

en: Medium - Centered
fi: Keskikokoinen - keskitetty

en: Medium - Left Aligned
fi: Keskikokoinen – vasemmalle tasattu

en: Thumbnail - Right Aligned
fi: Pienoiskuva – oikealle tasattu

en: Thumbnail - Centered
fi: Pienoiskuva - keskitetty

en: Thumbnail - Left Aligned
fi: Pienoiskuva – vasemmalle tasattu

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Select image size
fi: Valitse kuvan koko

en: Pricing form fields
fi: Hinnoittelukentät

en: Optional form fields
fi: Vapaaehtoiset lomakekentät

en: Required form fields
fi: Pakolliset lomakekentät

en: Post Edit URL
fi: Artikkelin muokkaus-URL

en: Form Id
fi: Lomakkeen ID

en: Entry URL
fi: Merkinnän URL

en: All Pricing Fields
fi: Kaikki hintakentät

en: All Submitted Fields
fi: Kaikki lähetetyt kentät

en: Select an action for this shortcode. Actions are added by some add-ons.
fi: Valitse toiminto tälle lyhytkoodille. Jotkin lisäosat lisäävät toimintoja.

en: Select an action
fi: Valitse toiminto

en: Specify the starting tab index for the fields of this form.
fi: Aseta tabindex-aloitusarvo tämän lomakkeen kentille.

en: Whether or not to display the form description.
fi: Näytätäänkö lomakkeen kuvaus.

en: Whether or not to display the form title.
fi: Näytetäänkö lomakkeen otsikko.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
fi: Etkö löydä lomakettasi? Varmista että se on aktiivinen.

en: Select a form from the list to add it to your post or page.
fi: Valitse lomake listasta lisätäksesi sen sivuun tai artikkeliin.

en: Select a form below to add it to your post or page.
fi: Valitse lomake alta ja lisää se sivuun tai artikkeliin.

en: All Forms
fi: Kaikki lomakkeet

en: Recent
fi: Viimeisimmät

en: Preview this form
fi: Esikatsele tämä lomake

en: Editor
fi: Muokkain

en: Oops! There was an error saving the form title. Please refresh the page and try again.
fi: Hups! Lomakkeen otsikon tallentaminen epäonnistui. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: The %sSend To%s email address provided is not valid.
fi: Virheellinen %sVastaanottaja%s.

en: No notifications have been selected. Please select a notification to be sent.
fi: Yhtään ilmoitusta ei ole valittuna. Valitse lähetettävä ilmoitus.

en: There was an error while resending the notifications.
fi: Ilmoitusten uudelleenlähettäminen epäonnistui.

en: Add-On browser is currently unavailable. Please try again later.
fi: Lisäosaselaimeen ei saada juuri nyt yhteyttä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Finished
fi: Valmis

en: Unable to disable logging.
fi: Lokituksen aktitivoinnin poisto ei onnistu.

en: Logging disabled.
fi: Lokitus poistettu käytöstä.

en: Failed to load the preview for this form.
fi: Lomakkeen esikatselun lataaminen epäonnistui.

en: Please select a form.
fi: Valitse lomake.

en: Dismiss
fi: Piilota

en: There is an update available for Gravity Forms. %sView Details%s
fi: Gravity Formsiin on saatavilla päivitys. %sKatso lisää%s

en: You don't have any forms. Let's go %screate one %s!
fi: Sinulla ei ole yhtään lomaketta. %sLuodaan ensimmäinen%s!

en: View All Forms
fi: Näytä kaikki lomakkeet

en: View All Entries
fi: Näytä kaikki merkinnät

en: Last Entry: %s
fi: Viimeinen merkintä: %s

en: Unread
fi: Lukemattomat

en: Oops!! Something went wrong. %sPlease try again or %scontact us%s.
fi: Hups!! Jotain meni pieleen.%sYritä uudelleen tai %sota meihin yhteyttä%s.

note: translators: %s: version number
en: The versions of the following add-ons you're running haven't been tested with Gravity Forms %s. Please update them or confirm compatibility before updating Gravity Forms, or you may experience issues:
fi: Seuraavien lisäosien (add-ons) versiot joita on käytössä ei ole testattu Gravity Forms %s kanssa. Päivitä ne tai vahvista yhteensopivuus ennen Gravity Forms päivitystä , tai voit kohdata seuraavia kohtia:

en: IMPORTANT: As this is a major update, we strongly recommend creating a backup of your site before updating.
fi: TÄRKEÄÄ: Koska tämä on iso päivitys, suosittelemme varmuuskopion ottamista koko sivustosta ennen päivitystä.

note: translators: 1: upgrade URL, 2: plugin name
en: <a href="%1$s" class="update-link" aria-label="Update %2$s now">
fi: <a href="%1$s" class="update-link" aria-label="Päivitä %2$s nyt">

note: translators: 1: plugin name, 2: open <a> tag, 3: version number, 4: close </a> tag, 5: open <a> tag 6. close </a> tag
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
fi: Uusi versio %1$s saatavilla. %2$sNäytä version %3$s yksityiskohdat%4$s tai %5$späivitä nyt%6$s.

note: translators: 1: plugin name, 2: version number, 3: changelog URL
en: <a class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="View %1$s version %2$s details" href="%3$s">
fi: <a class="thickbox open-plugin-details-modal" aria-label="Näytä %1$s version %2$s yksityiskohdat" href="%3$s">

note: translators: 1: plugin name, 2: open <a> tag, 3: version number, 4: close </a> tag
en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
fi: Uusi versio on %1$s saatavilla. %2$sNäytä version %3$s yksityiskohdat%4$s.

note: translators: 1: The name of the add-on, 2: version number.
en: This version of the %1$s is not compatible with the version of Gravity Forms that is installed. Upgrade this add-on to version %2$s or greater to avoid compatibility issues and potential loss of data.
fi: Tämä versio %1$s ei ole yhteensopiva Gravity Formsin kanssa joka on asennettu. Päivitä tämä lisäosa (add-on) versioon %2$s tai uudempaan estääksesi yhteensopivuusongelmat  ja mahdollisen datan menettämisen.

en: Please select a form
fi: Valitse lomake

en: Add Form
fi: Lisää lomake

en: Add Gravity Form
fi: Lisää Gravity Form -lomake

en: New Form
fi: Uusi lomake

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Upload folder is not writable. Export and file upload features will not be functional.
fi: Latauskansio on kirjoitussuojattu. Vie ja lataa ominaisuudet ei ole toiminnassa.

en: REST API Settings
fi: REST API asetukset

en: Logging Settings
fi: Lokituksen asetukset

en: Uninstall Gravity Forms
fi: Poista Gravity Forms

en: View System Status
fi: Näytä systeemin status

en: Manage Add-Ons
fi: Hallinnoi lisäosia

en: Manage Updates
fi: Ylläpidä päivityksiä

en: Edit Plugin Settings
fi: Muokkaa lisäosan asetuksia

en: View Plugin Settings
fi: Näytä lisäosan asetukset

en: Edit Entry Notes
fi: Muokkaa merkinnän muistiinpanot

en: View Entry Notes
fi: Näytä merkinnän muistiinpanot

en: Delete Entries
fi: Poista merkinnät

en: Edit Entries
fi: Muokkaa merkinnät

en: View Entries
fi: Näytä merkinnät

en: Preview Forms
fi: Esikatsele lomakkeet

en: Edit Forms
fi: Muokkaa lomakkeita

en: Delete Forms
fi: Poista lomakkeet

en: Create Forms
fi: Luo lomakkeet

en: Password Visibility Toggle
fi: Salasanan näkyvyyden valitsin

en: Identification
fi: Tunnistetiedot

en: Check this box if you would like to use the rich text editor for this field.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat käyttää graafista muokkainta tässä kentässä.

en: Use Rich Text Editor
fi: Käytä graafista muokkainta

en: Enter text to display at the top of the progress bar.
fi: Syötä teksti, joka näytetään edistymispalkin yllä.

en: Progress Bar Completion Text
fi: Edistymispalkin valmis-teksti

en: Check this box if you would like the progress bar to display with the confirmation text.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat edistymispalkin näkyvän valmis-tekstin kanssa.

en: Progress Bar Confirmation Display
fi: Edistymispalkki näkyy vahvistustekstin yhteydessä

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive the selected notification emails.
fi: Syötä pilkuilla erotettu lista sähköpostiosoitteita, joihin haluat lähettää valitut ilmoitussähköpostit.

en: Override Notifications
fi: Yliaja ilmoitukset

en: Tab Index Start Value
fi: Sarkainindeksin aloitusarvo

en: Conversion is the percentage of form views that generated an entry. If a form was viewed twice, and one entry was generated, the conversion will be 50%.
fi: Konversio on se prosenttiosa lomakkeen katseluista jotka johtivat merkinnän luontiin. Jos lomaketta katseltiin kahdesti ja yksi merkintä luotiin, on konversio tuolloin 50 %.

en: Entries Conversion
fi: Merkintöjen konversio

en: Please select the currency for your location.  Currency is used for pricing fields and price calculations.
fi: Valitse käytettävä valuutta. Valuuttaa käytetään hintakentissä ja hintalaskelmissa.

en: Select the type of reCAPTCHA you would like to use.
fi: Valitse reCAPTCHAn tyyppi jota haluat käyttää.

en: reCAPTCHA Type
fi: reCAPTCHAn tyyppi

en: Enter your reCAPTCHA Secret Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
fi: Syötä reCAPTCHA:n salainen avain (Secret Key). Jos sinulla ei ole avainta, voit rekisteröityä annetusta linkistä. reCAPTCHA on ilmainen palvelu.

en: reCAPTCHA Secret Key
fi: reCAPTCHA:n salainen avain

en: Enter your reCAPTCHA Site Key, if you do not have a key you can register for one at the provided link.  reCAPTCHA is a free service.
fi: Syötä reCAPTCHA:n sivustoavain (Site Key). Jos sinulla ei ole avainta, voit rekisteröityä annetusta linkistä. reCAPTCHA on ilmainen palvelu.

en: reCAPTCHA Site Key
fi: reCAPTCHA:n sivustoavain

en: Select On or Off to enable or disable no-conflict mode. Setting this to On will prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
fi: Valitse Käytössä tai Ei käytössä salliaksesi tai estääksesi yhteensopivuustilan. Asettamalla tämän käytössä-asentoon estetään ulkoisten komentosarjojen ja tyylien tulostaminen Gravity Formsin ylläpitosivuille, mikä vähentää yhteensopivuusongelmia muiden lisäosien ja teemojen kanssa.

en: Select yes or no to enable or disable HTML5 output. Setting this to no will disable the standard Gravity Forms HTML5 form field output.
fi: Valitse kyllä tai ei salliaksesi tai estääksesi HTML5-tulostuksen. Asettamalla tämän ei-asentoon Gravity Forms ei käytä standardia HTML5-kenttien tulostusta.

en: Select yes or no to enable or disable CSS output.  Setting this to no will disable the standard Gravity Forms CSS from being included in your theme.
fi: Valitse kyllä tai ei salliaksesi tai estääksesi CSS-tulostuksen. Asettamalla tämän ei-asentoon ei Gravity Forms lisää standardia CSS:ää teemaan.

en: Your Gravity Forms support license key is used to verify your support package, enable automatic updates and receive support.
fi: Gravity Forms tukilisenssiavainta käytetään varmistamaan tukipaketti, automaattiset päivitykset ja saamaan tukea.

en: Settings License Key
fi: Asetusten lisenssiavain

en: Select a date range. Setting a range will limit the export to entries submitted during that date range. If no range is set, all entries will be exported.
fi: Valitse päivämääräväli. Välin asettaminen rajoittaa viennin merkintöihin, jotka on lähetetty tänä aikana. Jos väliä ei ole asetettu, kaikki merkinnät viedään.

en: Export Date Range
fi: Vie päivämääräalue

en: Select the fields you would like to include in the export.
fi: Valitse kentät, jotka haluat vientitiedostoon.

en: Export Selected Fields
fi: Vie valitut kentät

en: Filter the entries by adding conditions.
fi: Suodata merkintöjä lisäämällä ehtoja.

en: Select the forms you would like to export.
fi: Valitse lomakkeet, jotka haluat viedä.

en: Export Selected Forms
fi: Vie valitut lomakkeet

en: Select the form you would like to export entry data from. You may only export data from one form at a time.
fi: Valitse lomake, josta haluat viedä tietoja. Voit vain viedä tietoja yhdeltä lomakkeelta kerrallaan.

en: Export Selected Form
fi: Vie valittu lomake

en: Pricing fields allow you to add fields to your form that calculate pricing for selling goods and services.
fi: Hinnoittelukentät sisältävät hinnan laskemisen kenttiä tavaroiden ja palveluiden myymiseen.

en: Post Fields allow you to add fields to your form that create Post Drafts in WordPress from the submitted data.
fi: Artikkelinkentät mahdollistavat sellaisten kenttien lisäämisen lomakkeelle, jotka luovat artikkeliluonnoksia WordPressiin syötetyistä tiedoista.

en: Advanced Fields are for specific uses.  They enable advanced formatting of regularly used fields such as Name, Email, Address, etc.
fi: Edistyneet kentät ovat tiettyihin tarkoituksiin. Ne sallivat edistyneen muotoilun usein käytetyille kentille, kuten nimi, sähköposti, osoite, jne.

en: Standard Fields provide basic form functionality.
fi: Standardikentät tarjoavat peruslomaketoiminnallisuutta.

en: Input masks provide a visual guide allowing users to more easily enter data in a specific format such as dates and phone numbers.
fi: Arvomaski tarjoaa visuaalisen ohjeen sallien käyttäjän helpommin syöttävän tietoa tietyssä muodossa, kuten päivämääriä tai puhelinnumeroita.

en: Select which Product this field is tied to.
fi: Valitse mihin tuotteeseen tämä kenttä on sidottu.

en: Product Field
fi: Tuotekenttä

en: Disables the quantity field.  A quantity of 1 will be assumed or you can add a Quantity field to your form from the Pricing Fields.
fi: Poistaa käytöstä määrä-kentän. Määrä 1 oletetaan tai voit lisätä määräkentän lomakkeelle hinnoittelukentistä.

en: Disable Quantity
fi: Poista määräkenttä käytöstä

en: Enter the base price for this product.
fi: Syötä tuotteen perushinta.

en: Base Price
fi: Perushinta

en: Enter the content (Text or HTML) to be displayed on the form.
fi: Syötä sisältö (tekstiä tai HTML:ää), joka näytetään lomakkeella.

en: Check this option to enable data to be passed to the form and pre-populate this field dynamically. Data can be passed via Query Strings, Shortcode and/or Hooks.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat sallia tietojen tuonnin lomakkeelle ja tämän kentän täytön dynaamisesti. Tietoa voidaan tuoda URL:n kysely-osassa (query string), lyhytkoodissa (shortcode) tai koukulla (hook).

en: Incoming Field Data
fi: Sisääntulevan datan kenttä

en: Check this option to set this image as the post's Featured Image.
fi: Valitse tämä vaihtoehto asettaaksesi kuvan artikkelin artikkelikuvaksi.

en: Select one or more image metadata field to be displayed along with the image upload field. They enable users to enter additional information about the uploaded image.
fi: Valitse yksi tai useampi kuvan metatietokenttä joka näytetään kuvan kuvan latauskentän yhteydessä. Ne sallivat käyttäjän antaa lisätietoa ladattavasta kuvasta.

en: Image Meta
fi: Kuvan metatiedot

en: Selecting this option will set the post author to the WordPress user that submitted the form.
fi: Valitsemalla tämän vaihtoehdon kirjoittajaksi asetetaan se WordPress-käyttäjä joka lähetti lomakken.

en: Use Current User as Author
fi: Käytä sisäänkirjautunutta käyttäjää kirjoittajana

en: Select the category that will be used for the post that is created by the form entry.
fi: Valitse kategoria, jota käytetään artikkelille, joka luodaan tätä merkintää käyttämällä.

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Title.
fi: Valitse tämä vaihtoehto muotoillaksesi ja lisätäksesi kenttäarvoja (merge tags) artikkelin otsikkoon.

en: Post Title Template
fi: Artikkelin otsikkomalli

en: Check this option to format and insert merge tags into the Post Content.
fi: Valitse tämä vaihtoehto muotoillaksesi ja lisätäksesi kenttäarvoja (merge tags) artikkelin sisältöön.

en: Post Content Template
fi: Artikkelin sisältömalli

en: Select the post format that will be used for the post that is created by the form entry.
fi: Valitse artikkelin muoto, jota käytetään artikkelille, joka luodaan tätä merkintää käyttämällä.

en: Select the author that will be used for the post that is created by the form entry.
fi: Valitse kirjoittaja, jota käytetään artikkelille, joka luodaan tätä merkintää käyttämällä.

en: Post Author
fi: Artikkelin kirjoittaja

en: Select the post status that will be used for the post that is created by the form entry.
fi: Valitse artikkelin tila, jota käytetään artikkelille, joka luodaan tätä merkintää käyttämällä.

en: Select which categories are displayed. You can choose to display all of them or select individual ones.
fi: Valitse mitkä kategoriat näytetään. Voit valita näyttää kaikki tai valita yksittäiset.

en: Create rules to dynamically display or hide the submit button based on values from another field.
fi: Luo säännöt, joiden mukaan näyttää tai piilottaa Lähetä-painike perustuen toisen kentän arvoihin.

en: Create rules to dynamically display or hide the page's Next Button based on values from another field.
fi: Luo säännöt, joiden mukaan näyttää tai piilottaa sivun Seuraava-painike perustuen toisen kentän arvoihin

en: Next Button Conditional Logic
fi: Seuraava-painikkeen ehdollinen logiikka

en: Enter the path to an image you would like to use as the page previous button.
fi: Anna polku kuvatiedostoon, jota haluat käyttää lomakkeen edellinen sivu -painikkeena.

en: Previous Button Image
fi: Edellinen painike -kuva

en: Enter the text you would like to appear on the page previous button.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän lomakkeen edellinen sivu -painikkeessa.

en: Previous Button Text
fi: Edellinen painike -teksti

en: Enter the path to an image you would like to use as the page next button.
fi: Anna polku kuvatiedostoon, jota haluat käyttää lomakkeen seuraava sivu -painikkeena.

en: Next Button Image
fi: Seuraava painike -kuva

en: Enter the text you would like to appear on the page next button.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän lomakkeen seuraava sivu -painikkeessa.

en: Next Button Text
fi: Seuraava painike -teksti

en: Name each of the pages on your form.  Page names are displayed with the selected progress indicator.
fi: Nimeä jokainen lomakkeen sivu. Sivujen nimet näytetään valitussa etenemisen havainnollistajassa.

en: Select which progress bar style you would like to use.  Select custom to choose your own text and background color.
fi: Valitse minkä tyylistä edistymispalkkia haluat käyttää. Valitse mukautettu valitaksesi oman tekstin ja taustavärin

en: Select which type of visual progress indicator you would like to display.  Progress Bar, Steps or None.
fi: Valitse minkä tyyppistä etenemisen havainnollistajaa haluat käyttää. Edistymispalkki, Vaiheet tai Ei mitään.

en: Create rules to dynamically display or hide this page based on values from another field.
fi: Luo säännöt, joiden mukaan näyttää tai piilottaa tämä sivu perustuen toisen kentän arvoihin.

en: Page Conditional Logic
fi: Sivun ehdollinen logiikka

en: Enter a message to be displayed to users who are not logged in (shortcodes and HTML are supported).
fi: Syötä viesti, joka näytetään käyttäjille, jotka eivät ole kirjautuneita sisään (lyhytkoodit ja HTML ovat tuettuja).

en: Check this option to require a user to be logged in to view this form.
fi: Valitse tämä vaihtoehto vaatiaksesi kirjautumisen tämän lomakkeen katseluun.

en: Check this option to add a text input as the final choice of your radio button field. This allows the user to specify a value that is not a predefined choice.
fi: Valitse tämän vaihtoehto lisätäksesi tekstivaihtoehdon radiovalintakentän viimeiseksi vaihtoehdoksi. Tämä sallii käyttäjän syöttää arvon, joka ei ole mikään esimääritellyistä vaihtoehdoista.

en: "Other" Choice
fi: "Muu"-vaihtoehto

en: "Select All" Choice
fi: "Valitse kaikki" valinta

en: Text of the consent checkbox.
fi: Suostumus valintaruudun teksti.

en: Checkbox Text
fi: Valintaruudun teksti

note: Translators: %s: Link to Chosen jQuery framework.
en: Enable Enhanced UI
fi: Ota käyttöön ehostettu käyttöliittymä

en: Create rules to dynamically display or hide this field based on values from another field.
fi: Luo säännöt, joiden mukaan tämä kenttä näytetään tai piilotetaan dynaamisesti perustuen toisen kentän arvoon.

en: Check this option to specify a value for each choice. Choice values are not displayed to the user viewing the form, but are accessible to administrators when viewing the entry.
fi: Valitse tämä vaihtoehto asettaaksesi kunkin valinnan arvon. Valintojen arvoja ei näytetä lomakkeen käyttäjälle, mutta ovat nähtävillä ylläpitäjille merkintää katsellessa.

en: Enable Choice Values
fi: Ota käyttöön valintojen arvot

en: Field Choices
fi: Kentän valinnat

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this field.
fi: Anna CSS-luokka jota haluat käyttää lomakkeen oletustyylien ohittamiseen.

en: Select the language you would like to use for the reCAPTCHA display from the available options.
fi: Valitse kieli, jota haluat reCAPTCHAn käyttävän tarjolla olevista vaihtoehdoista.

en: reCAPTCHA Language
fi: reCAPTCHA:n kieli

en: If you would like to override the default error validation for a field, enter it here.  This message will be displayed if there is an error with this field when the user submits the form.
fi: Jos haluat ohittaa kentän oletusvalidoinnin virhetekstin, syötä se tähän. Tämä viesti näytetään, jos tämä kenttä on täytetty virheellisesti lomaketta lähettäessä.

en: Validation Message
fi: Vahvistusviesti

en: Autocomplete Attribute
fi: Automaattitäytön attribuutti

en: Select this setting to display the option as activated by default when the form first loads.
fi: Valitse tämä asetus näyttääksesi valinnan aktiivisena oletuksena, kun lomake näytetään.

en: Activated by Default
fi: Oletusarvoisesti aktivoitu

en: Select the field to be used as the source for the values for this field.
fi: Valitse kenttä mitä käytetään lähteenä tämän kentän arvoille.

en: Enter the label to be displayed next to the check box. For example, &quot;same as shipping address&quot;.
fi: Syötä valintaruudun vieressä näytettävä nimiö. Esimerkiksi, &quot;sama kuin toimitusosoite&quot;.

en: Activate this option to allow users to skip this field and submit the values entered in the associated field. For example, this is useful for shipping and billing address fields.
fi: Aktivoi tämä valinta salliaksesi käyttäjän ohittaa tämä kenttä ja lähettää liitetylle kentälle syötetyt arvot. Esimerkiksi, tämä on hyödyllinen toimitus- ja laskutusosoitekenttien yhteydessä.

en: Use Values Submitted in a Different Field
fi: Käytä toiseen kenttään syötettyjä arvoja

en: Placeholders will not be submitted along with the form. Use Placeholders to give a hint at the expected value or format.
fi: Vihjetekstejä ei lähetetä lomakkeen mukana. Käytä vihjetekstejä antamaan vihje toivotusta arvosta tai muodosta.

en: The Placeholder will not be submitted along with the form. Use the Placeholder to give a hint at the expected value or format.
fi: Vihjetekstiä ei lähetetä lomakkeen mukana. Käytä vihjetekstiä antamaan vihje toivotusta arvosta tai muodosta.

en: If you would like to pre-populate the value of a field, enter it here.
fi: Jos haluat esitäyttää kentän arvon, syötä se tähän.

en: Select the fields you'd like to use in this Address Field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
fi: Valitse kentät joita haluat käyttää tässä osoitekentässä ja muokkaa alinimiöitä syöttämällä uudet.

en: Add Choices to this field. You can mark a choice as selected by default by using the radio buttons on the left.
fi: Lisää valintoja tähän kenttään. Voit merkitä kunkin valinnan valituksi oletusarvoisesti käyttäen radio-/valintaruutuja vasemmalla.

en: Name Prefix Choices
fi: Nimen etuliitevalinnat

en: Select the fields you'd like to use in this Name field and customize the Sub-Labels by entering new ones.
fi: Valitse kentät joita haluat käyttää tässä nimikentässä ja muokkaa alinimiöitä syöttämällä uudet.

en: Select a form field size from the available options. This will set the width of the field. Please note: if using a paragraph field, the size applies only to the height of the field.
fi: Valitse lomakkeen kentän koko saatavilla olevista vaihtoehdoista. Tämä asettaa kentän leveyden. Huomaa: tekstikappale-kenttää käyttäessä koko määrää ainoastaan kentän korkeuden.

en: Select the sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs.
fi: Valitse alanimiön sijoittelu. Alikuvaukset voidaan sijoittaa kenttien ylä- tai alapuolelle.

en: Select the description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs.
fi: Valitse kuvauksen sijoittelu. Kuvaukset voidaan sijoittaa kenttien ylä- tai alapuolelle.

en: Select the label visibility for this field.  Labels can either inherit the form setting or be hidden.
fi: Valitse nimiön näkyvyys tälle kentälle. Nimiöt voivat joko periä lomakkeen asetuksen tai olla piilotettuja.

en: Label Visibility
fi: Nimiön näkyvyys

en: Enter values in this setting to override the Sub-Label for each field.
fi: Syötä arvot tähän asetukseen ohittaaksesi kunkin kentän alinimiöt.

en: Enter the admin label of the form field.  Entering a value in this field will override the Field Label when displayed in the Gravity Forms administration tool.
fi: Syötä ylläpitonimiö lomakkeen kentälle. Antamalla tämän arvon se korvaa kentän nimiön näytettäessä kenttää Gravity Formsin ylläpitotyökalussa.

en: Admin Label
fi: Ylläpidon nimiö

en: Specify how many decimal places the number should be rounded to.
fi: Syötä kuinka moneen desimaaliin numero tulisi pyöristää.

en: Specify a mathematical formula. The result of this formula will be dynamically populated as the value for this field.
fi: Syötä matemaattinen kaava. Kaavan tulos asetetaan dynaamisesti tämän kentän arvoksi.

en: Enabling calculations will allow the value of this field to be dynamically calculated based on a mathematical formula.
fi: Laskelmien ottaminen käyttöön sallii tämän kentän arvon dynaamisen laskemisen perustuen matemaattiseen kaavaan.

en: Enter the minimum and maximum values for this form field.  This will require that the value entered by the user must fall within this range.
fi: Syötä minimi- ja maksiarvot tälle lomakkeen kentälle. Tämä pakottaa syötetyn arvon olevan tämän vaihteluvälin sisällä.

en: Number Range
fi: Numeroavaruus

en: Select this option to hide the field label in the form.
fi: Valitse tämä piilottaaksesi kentän otsikon lomakkeessa.

en: Hide Field Label
fi: Piilota kentän otsikko

en: Select this option to limit user input to unique values only.  This will require that a value entered in a field does not currently exist in the entry database for that field.
fi: Valitse tämä vaihtoehto rajoittaaksesi käyttäjien syötteen uniikkeihin arvoihin. Tämä pakottaa sellaisten arvojen syöttämisen kenttää joita ei ole vielä syötetty tietokantaan tälle kentälle.

en: Select this option to make the form field required.  A required field will prevent the form from being submitted if it is not filled out or selected.
fi: Valitse tämä vaihtoehto tehdäksesi kentästä pakollisen. Pakollinen kenttä estää lomakkeen lähetyksen, jos kenttä ei ole täytetty tai valittu.

en: Required Field
fi: Pakollinen kenttä

en: Enter the description for the form field.  This will be displayed to the user and provide some direction on how the field should be filled out or selected.
fi: Syötä kuvaus lomakkeen kentälle. Tämä näytetään käyttäjälle ja antaa lisätietoa kuinka kenttä tulisi täyttää tai valita.

en: Field Description
fi: Kentäen kuvaus

en: Select the format you would like to use for the phone input.  Available options are domestic US/CANADA style phone number and international long format phone number.
fi: Valitse puhelinnumeroformaatti. Vaihtoehdot ovat US/Kanada-tyylin puhelinnumero ja kansainvälinen pitkän muodon puhelinnumero.

en: Phone Number Format
fi: Puhelinnumeron muotoilu

en: Specify the maximum file size in megabytes allowed for each of the files.
fi: Anna kunkin tiedoston enimmäistiedostokoko megatavuissa.

en: Specify the maximum number of files that can be uploaded using this field. Leave blank for unlimited. Note that the actual number of files permitted may be limited by this server's specifications and configuration.
fi: Anna tähän kenttään ladattavien tiedostojen enimmäismäärä. Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoittaa määrää. Huomaa, että todellinen tiedostojen määrä saattaa olla rajallinen johtuen palvelimen spekseistä ja konfiguraatiosta.

en: Select this option to enable multiple files to be uploaded for this field.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, mikäli haluat että tähän kenttään voi ladata useita tiedostoja.

en: Enter the allowed file extensions for file uploads.  This will limit the type of files a user may upload.
fi: Syötä sallitut tiedostopäätteet tiedostolatauksille. Tämä rajoittaa minkä tyyppisiä tiedostoja käyttäjä voi ladata.

en: Allowed File Extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Select the format you would like to use for the time field.  Available options are 12 hour (i.e. 8:30 pm) and 24 hour (i.e. 20:30).
fi: Valitse kentän aikaformaatti. Vaihtoehdot ovat 12-tuntinen (esim. 8:30 pm) ja 24-tuntinen (esim. 20:30).

en: Select the format you would like to use for the date input.
fi: Valitse kentän päivämääräformaatti.

en: Field Date Format
fi: Kentän päivämäärän muotoilu

en: Check this box to prevent this field from being displayed in a non-secure page (i.e. not https://). It will redirect the page to the same URL, but starting with https:// instead. This option requires a properly configured SSL certificate.
fi: Valitse tämä ruutu estääksesi kentän näkyminen suojaamattomalla sivulla (ts. ei https://). Sen sijaan uudelleenohjataan samalle sivulle, mutta https://-alulla. Valinta vaatii oikein konfiguroidun SSL-sertifikaatin.

en: Select the format of numbers that are allowed in this field. You have the option to use a comma or a dot as the decimal separator.
fi: Valitse kentän numeroformaatti. Voit käyttää pilkkua tai pistettä desimaalierottimena.

en: Select the format you would like to use for the Name field.  There are 3 options, Normal which includes First and Last Name, Extended which adds Prefix and Suffix, or Simple which is a single input field.
fi: Valitse formaatti, jota haluat käyttää nimikentälle. Vaihtoehtoja on kolme: Normaali, joka sisältää etu- ja sukunimen, Laajennettu, joka lisää etu- ja jälkiliitteen ja Yksinkertainen, joka on yksi kenttä.

en: Field Name Format
fi: Kentän nimen muotoilu

en: Check this box to prevent the State/Province/Region from being displayed in the form.
fi: Valitse tämä ruutu estääksesi osavaltio-/provinssi-/aluekentän näkymisen lomakkeella.

en: Hide State/Province/Region
fi: Piilota osavaltio/maakunta/alue

en: Check this box to prevent Province field from being displayed in the form.
fi: Valitse tämä ruutu estääksesi provinssikentän näkymisen lomakkeella.

en: Hide Province Field
fi: Piilota maakuntakenttä

en: Check this box to prevent the State field from being displayed in the form.
fi: Valitse tämä ruutu estääksesi osavaltiokentän näkymisen lomakkeella.

en: Hide State Field
fi: Piilota osavaltio

en: Check this box to prevent the extra address input (Address Line 2) from being displayed in the form.
fi: Valitse tämä ruutu estääksesi ylimääräisen osoiterivin näkymisen lomakkeella.

en: Hide Address Line 2
fi: Piilota osoitekenttä 2

en: For addresses that only apply to one country, you can choose to not display the country drop down. Entries will still be recorded with the selected country.
fi: Osoitteille, jotka koskevat vain yhtä maata, voit valita jättää maapudotusvalikon näyttämättä. Merkinnät tallennetaan kuitenkin valitulla maalla.

en: Hide Country
fi: Piilota maa

en: Select the country you would like to be selected by default when the form gets displayed.
fi: Valitse maa jonka haluat olevan valittuna oletuksena kun lomake näytetään.

en: Select the province you would like to be selected by default when the form gets displayed.
fi: Valitse provinssi jonka haluat olevan valittuna oletuksena kun lomake näytetään.

en: Default Province
fi: Oletusmaakunta

en: Select the state you would like to be selected by default when the form gets displayed.
fi: Valitse osavaltio jonka haluat olevan valittuna oletuksena kun lomake näytetään.

en: Default State
fi: Oletusosavaltio

en: Select the type of address you would like to use.
fi: Valitse osoitetyyppi jota haluat käyttää.

en: Select the type of inputs you would like to use for the date field. Date Picker will let users select a date from a calendar. Date Field will let users free type the date.
fi: Valitse millaista syöttötapaa haluat käyttää päivämääräkentälle. Päivämäärävalitsin sallii käyttäjän valitsevan päivämäärän kalenterista. Päivämääräkenttä antaa käyttäjän syöttää vapaasti päivämäärän.

en: Enter the maximum number of rows that users are allowed to add.
fi: Anna enimmäismäärä rivejä jotka käyttäjän sallitaan lisäävän.

en: Enter the maximum number of characters that this field is allowed to have.
fi: Anna enimmäismäärä merkkejä jotka tähän kenttään voidaan syöttää.

en: Select the type of field from the available form fields.
fi: Valitse kentän tyyppi tarjolla olevista kentistä.

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Select the custom field name from available existing custom fields, or enter a new custom field name.
fi: Valitse mukautettu kentän nimi olemassa olevista mukautetuista kentistä tai syötä uusi mukautetun kentän nimi.

en: Select the type of CAPTCHA you would like to use.
fi: Vatitse CAPTCHA-tyyppi jota haluat käyttää.

en: CAPTCHA Type
fi: CAPTCHAn tyyppi

en: Select the visual theme for the reCAPTCHA field from the available options to better match your site design.
fi: Valitse visuaalinen teema reCAPTCHA-kentän tarjolla olevista vaihtoehdoista sulauttaaksesi sen paremmin sivuston ilmeeseen.

en: reCAPTCHA Theme
fi: reCAPTCHA:n teema

en: When enabled, margins are added to properly align the HTML content with other form fields.
fi: Kun käytössä, marginaalit lisätään HTML-sisällön asettelemiseksi muiden lomakekenttien kanssa yhtenevästi.

en: Disable Default Margins
fi: Poista käytöstä oletusmarginaalit

en: Enter the label for this HTML block. It will help you identify your HTML blocks in the form editor, but it will not be displayed on the form.
fi: Syötä nimiö tälle HTML-blokille. Se auttaa tunnistamaan HTML-blokin lomake-editorissa, mutta sitä ei näytetä lomakkeella.

en: Enter the label of the form field.  This is the field title the user will see when filling out the form.
fi: Kirjoita lomakekentän nimiöteksti. Tämä on se kentän otsikko, jonka käyttäjä näkee lomaketta täyttäessään.

note: Translators: %s: Link to article about query strings.
en: Pass Data Via Query String
fi: Ohjaa data kyselylausekkeen kautta

en: Enter the URL of the webpage you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
fi: Annan URL-osoite, johon haluat ohjata käyttäjän lomakkeen onnistuneen lähettämisen jälkeen.

en: Redirect Form to URL
fi: Uudelleenohjaa lomake URL-osoitteeseen

en: Select the page you would like the user to be redirected to after they have submitted the form.
fi: Valitse sivu, johon haluat ohjata käyttäjän lomakkeen onnistuneen lähettämisen jälkeen.

en: Redirect Form to Page
fi: Uudelleenohjaa lomake Sivulle.

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create the confirmation content.
fi: Kun käytössä, automaattimuotoilu lisää kappalejaot automaattisesti. Estä automaattimuotoilu kun käytät HTML:ää sähköposti-vahvistuksen sisällössä.

en: Enter the text you would like the user to see on the confirmation page of this form.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat käyttäjän näkevän tämän lomakkeen vahvistusviestinä.

en: Confirmation Message Text
fi: Vahvistuviestin teksti

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'delete item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
fi: Syötä sen mukautetun kuvan URL, joka korvaa oletusarvoisen 'poista rivi'-ikonin. Suositeltu kuvakoko on maksimissaan 16 x 16 pikseliä.

en: Enter the URL of a custom image to replace the default 'add item' icon. A maximum size of 16px by 16px is recommended
fi: Syötä sen mukautetun kuvan URL, joka korvaa oletusarvoisen 'lisää uusi rivi'-ikonin. Suositeltu kuvakoko on maksimissaan 16 x 16 pikseliä.

en: Enter the CSS class name you would like to use in order to override the default styles for this form.
fi: Anna CSS-luokka jota haluat käyttää lomakkeen oletustyylien ohittamiseen.

en: Form CSS Class Name
fi: Lomakkeen CSS-luokka

en: Enter the path to an image you would like to use as the form submit button.
fi: Anna polku kuvatiedostoon, jota haluat käyttää lomakkeen lähetyspainikkeen kuvana.

en: Form Button Image
fi: Lomakkeen lähetyspainikkeen kuva

en: Enter the text you would like to appear on the form submit button.
fi: Kirjoita teksti, jonka haluat näkyvän lomakkeen lähetyspainikkeessa.

en: Form Button Text
fi: Lomakkeen painikkeen teksti

en: Required Indicator
fi: Vaadittu indikaattori

en: Select the default sub-label placement.  Sub-labels can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
fi: Valitse alanimiön sijoittelu. Alanimiöt voidaan sijoittaa kenttien ylä- tai alapuolelle. Tämä asetus voidaan ohittaa kunkin kentän ulkoasuasetuksista.

en: Select the default description placement.  Descriptions can be placed above the field inputs or below the field inputs. This setting can be overridden in the appearance settings for each field.
fi: Valitse kuvauksen oletussijoittelu. Kuvaukset voidaan sijoittaa kenttien ylä- tai alapuolelle. Tämä asetus voidaan ohittaa kunkin kentän ulkoasuasetuksista.

en: Form Label Placement
fi: Lomakekenttien nimiöiden asettelu

en: Enter a description for your form. This may be used for user instructions.
fi: Kirjoita lomakkeellesi kuvaus. Tätä voidaan käyttää käyttäjien opastamiseen.

en: Enter the title of your form.
fi: Kirjoita lomakkeellesi otsikko.

en: Legacy Markup
fi: Vanhat merkinnät

en: Check this option to enable a sliding animation when displaying/hiding conditional logic fields.
fi: Valitse tämä vaihtoehto ottaaksesi käyttöön liukuvan animaation näyttäessä/piilottaessa ehdollisen logiikan kenttiä.

en: Enable Animation
fi: Ota animaatio käyttöön

en: Enables the honeypot spam protection technique, which is an alternative to the reCAPTCHA field.
fi: Ottaa käyttöön hunajapurkkiroskapostisuojatekniikan, joka on vaihtoehto reCATPTCHA-kentälle.

en: Enable Anti-spam honeypot
fi: Aktivoi Anti-spam hunajapurkki

en: Schedule a time period the form is active.
fi: Ajasta aikaväli jolloin lomake on aktiivinen.

en: Enter a number in the input box below to limit the number of entries allowed for this form. The form will become inactive when that number is reached.
fi: Syötä numero lomakekenttään alla rajoittaaksesi merkintöjen määrää, jonka tällä lomakkeella voi lisätä. Lomake muuttuu ei-aktiiviseksi kun luku saavutetaan.

en: Limit Number of Entries
fi: Rajoita merkintöjen määrä

en: Limit the number of entries a form can generate and/or schedule a time period the form is active.
fi: Rajaa lomakkeen luomien merkintöjen määrää ja/tai aseta aikaväli jolloin lomake on aktiivinen.

en: Limit Form Activity
fi: Rajoita merkintöjä

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a BCC of the notification email.
fi: Syötä pilkuilla erotettu lista sähköpostiosoitteita, joihin haluat lähettää piilokopion ilmoitusviestistä.

en: Blind Carbon Copy Addresses
fi: Piilokopio (BCC)

en: Enter a comma separated list of email addresses you would like to receive a CC of the notification email.
fi: Anna pilkulla eroteltu lista sähköpostiosoitteista joita haluat CC-kenttään ilmoitus-sähköpostien osalta.

en: Carbon Copy Addresses
fi: Piilokopio-osoitteet

en: Enter the email address you would like to be used as the reply to address for the notification email.
fi: Kirjoita sähköpostiosoite, jonka haluat ilmoitusviestin vastausosoitteeksi.

en: Enter the name you would like the notification email sent from, or select the name from available name fields.
fi: Kirjoita nimi, jonka haluaisit ilmoitusviestin lähettäjäksi, tai valitse nimi saatavilla olevista nimikentistä.

en: From Email Address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Allows notification to be sent to different email addresses depending on values selected in the form.
fi: Mahdollistaa ilmoituksen lähettäminen eri sähköpostiosoitteeseen riippuen lomakkeella tehdyistä valinnoista.

en: Routing
fi: Reititys

en: When enabled, auto-formatting will insert paragraph breaks automatically. Disable auto-formatting when using HTML to create email notification content.
fi: Kun käytössä, automaattimuotoilu lisää kappalejaot automaattisesti. Estä automaattimuotoilu kun käytät HTML:ää sähköposti-ilmoituksen sisällössä.

en: Disable Auto-Formatting
fi: Poista automaattimuotoilu käytösä

en: Enter the email address you would like the notification email sent to.
fi: Kirjoita sähköpostiosoite, johon haluaisit ilmoitusviestin lähetettävän.

en: Send To Email Address
fi: Vastaanottajan sähköpostiosoite

en: New submission from
fi: Uusi lähetys ...

en: User Login
fi: Käyttäjätunnus

en: User Email
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: User Display Name
fi: Käyttäjän näyttönimi

en: Embed Post/Page Title
fi: Upottavan sivun/artikkelin nimi

en: Embed Post/Page Id
fi: Upottavan sivun/artikkelin ID

en: User IP Address
fi: Käyttäjän IP-osoite

en: Insert Merge Tag
fi: Sijoita lomakekenttä

en: Pricing Fields
fi: Hinnoittelukentät

en: Post Fields
fi: Artikkelikentät

en: View Form
fi: Näytä Lomake

en: Form Updated
fi: Lomake päivitetty

en: The form title you have entered is already taken. Please enter a unique form title.
fi: Syöttämäsi lomakkeen otsikko on jo olemassa. Anna yksilöllinen otsikko lomakkeelle.

en: Please %1$scontact our support team%2$s.
fi: Ole hyvä %1$sota yhteyttä tukipalveluumme%2$s.

en: There was an error while saving your form.
fi: Virhe lomakkeen tallennuksessa.

en: Enable Next Button Conditional Logic
fi: Ota seuraava-painikkeen ehdollinen logiikka käyttöön

en: Enable Page Conditional Logic
fi: Ota sivun ehdollinen logiikka käyttöön

en: Enable Conditional Logic
fi: Ota ehdollinen logiikka käyttöön

en: Allow field to be populated dynamically
fi: Salli tämän kentän dynaaminen täyttäminen

en: Use the Rich Text Editor
fi: Käytä graafista muokkainta

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Force SSL
fi: Pakota SSL

en: Enable Password Input
fi: Ota käyttöön salasanan syöttö

en: Delete Icon URL
fi: Poista rivi -ikonin URL

en: Add Icon URL
fi: Lisää rivi -ikonin URL

en: Vietnamese
fi: Vietnam

en: Ukrainian
fi: Ukraina

en: Turkish
fi: Turkki

en: Swedish
fi: Ruotsi

en: Spanish (Latin America)
fi: Espanja (Latinalainen Amerikka)

en: Spanish
fi: Espanja

en: Slovenian
fi: Sloveeni

en: Slovak
fi: Slovakki

en: Serbian
fi: Serbia

en: Russian
fi: Venäjä

en: Romanian
fi: Romania

en: Portuguese (Portugal)
fi: Portugali (Portugali)

en: Portuguese (Brazil)
fi: Portugali (Brasilia)

en: Portuguese
fi: Portugali

en: Polish
fi: Puola

en: Persian
fi: Persia

en: Norwegian
fi: Norja

en: Mongolian
fi: Mongolia

en: Malayalam
fi: Malajalam

en: Malay
fi: Malaiji

en: Lithuanian
fi: Liettua

en: Latvian
fi: Latvia

en: Korean
fi: Korea

en: Japanese
fi: Japani

en: Italian
fi: Italia

en: Indonesian
fi: Indonesia

en: Icelandic
fi: Islanti

en: Hungarian
fi: Unkari

en: Hebrew
fi: Heprea

en: Gujarati
fi: Gudžarati

en: Greek
fi: Kreikka

en: German (Switzerland)
fi: Saksa (Sveitsi)

en: German (Austria)
fi: Saksa (Itävalta)

en: German
fi: Saksa

en: Georgian
fi: Georgia

en: Galician
fi: galicia

en: French (Canadian)
fi: Ranska (Kanada)

en: French
fi: Ranska

en: Finnish
fi: Suomi

en: Estonian
fi: Viro

en: English (US)
fi: Englanti (Yhdysvallat)

en: English (UK)
fi: Englanti (Yhdistynyt kuningaskunta)

en: Dutch
fi: Hollanti

en: Danish
fi: Tanska

en: Czech
fi: Tšekki

en: Croatian
fi: Kroatia

en: Chinese (Traditional)
fi: Kiina (perinteinen)

en: Chinese (Simplified)
fi: Kiina (yksinkertaistettu)

en: Chinese (Hong Kong)
fi: Kiina (Hong Kong)

en: Catalan
fi: Katalaani

en: Bulgarian
fi: Bulgaria

en: Basque
fi: Baski

en: Azerbaijani
fi: Azerbaizan

en: Armenian
fi: Armenia

en: Afrikaans
fi: afrikaans

en: Arabic
fi: Arabia

en: Language
fi: Kieli

en: Activated by default
fi: Aktivoitu oletuksena

en: Source Field
fi: Lähdekenttä

en: Option Label
fi: Valinnan nimiö

en: To activate this option, please add a field to be used as the source.
fi: Aktivoidaksesi tämän valinnan, lisää lähteenä käytettävä kenttä.

en: Display option to use the values submitted in different field
fi: Näytä mahdollisuus käyttää toiseen kenttään syötettyjä arvoja

en: Default Values
fi: Oletusarvot

en: Enable Autocomplete
fi: Aktivoi automaattitäyttö

en: Prefix Choices
fi: Etuliitevalinnat

en: Default Value
fi: Oletusarvo

en: Admin Field Label
fi: Ylläpidon nimiö

en: Field Size
fi: Kentän koko

en: Enable enhanced user interface
fi: Ota käyttöön tehostettu käyttöliittymä

en: Custom CSS Class
fi: CSS-luokan nimi

en: Custom Validation Message
fi: Vahvistusviesti

en: Use Form Setting (%s)
fi: Käytä lomakkeen asetusta (%s)

en: Visible (%s)
fi: Näkyvissä (%s)

en: Field Label Visibility
fi: Nimiön näkyvyys

en: Placeholders
fi: Vihjeteksti

en: Placeholder text is not supported when using the Rich Text Editor.
fi: Vihjetekstiä ei tueta graafista muokkainta käytettäessä.

en: No Duplicates
fi: Ei kopioita

en: Required
fi: Pakollinen

en: Rules
fi: Säännöt

en: Do not round
fi: Älä pyöristä

en: Rounding
fi: Pyöristys

en: Validate Formula
fi: Validoi kaava

en: There appears to be a problem with the formula.
fi: Kaavassa vaikuttaa olevan virhe.

en: The formula appears to be valid.
fi: Kaava vaikuttaa validilta.

en: Formula
fi: Kaava

en: Enable Calculation
fi: Ota laskelmat käyttöön

en: Range
fi: Väli

en: Maximum Characters
fi: Merkkien enimmäismäärä

en: Select a Mask
fi: Valitse maski

en: Zip Code w/ Optional Plus Four
fi: Postinumero plus neljä valinnaista

en: Course Code
fi: Kurssin koodi

en: Social Security Number
fi: Henkilötunnus

en: Valid Input
fi: Hyväksytty arvo

en: Mask
fi: Maski

en: Examples
fi: Esimerkit

en: All other characters are literal values and will be displayed automatically.
fi: Kaikki muut merkit ovat kirjaimellisia arvoja ja ne näytetään automaattisesti.

en: Use a question mark '?' to indicate optional characters. Note: All characters after the question mark will be optional.
fi: Käytä kysymysmerkkiä '?' ilmaistaksesi valinnaista merkkiä. Huom: kaikki merkit kysymysmerkin jälkeen ovat valinnaisia.

en: Use an asterisk '*' to indicate any alphanumeric character.
fi: Käytä asteriskia '*' ilmaistaksesi mitä tahansa aakkosnumeerista merkkiä.

en: Use a lower case 'a' to indicate an alphabetical character.
fi: Käytä pientä 'a':ta ilmaistaksesi aakkosmerkkiä.

en: Use a '9' to indicate a numerical character.
fi: Käytä merkkiä '9' ilmaistaksesi numeerista merkkiä.

en: Usage
fi: Käyttö

en: Custom Mask Instructions
fi: Räätälöidyn maskin ohjeet

en: Enter a custom mask
fi: Syötä mukautettu maski

en: Input Mask
fi: Sallittujen arvojen maski

en: Standard
fi: Standardi

en: Supported Credit Cards
fi: Tuetut luottokortit

en: Sub-Labels
fi: Alanimiöt

en: Number Format
fi: Numeron muotoilu

en: Good
fi: Hyvä

en: Bad
fi: Huono

en: Short
fi: Lyhyt

en: Minimum Strength
fi: Minimivahvuus

en: Enable Password Strength
fi: Ota salasanan vahvuus käyttöön

en: Password Fields
fi: Salasanakentät

en: Enable Email Confirmation
fi: Ota käyttöön sähköpostivahvistukset

en: Enable "other" choice
fi: Salli "Muu"-valinta

en: Save
fi: Tallenna

en: enter name
fi: syötä nimi

en: Enter name
fi: Syötä nimi

en: Save as
fi: Tallenna nimellä

en: Save as new custom choice
fi: Tallenna uudeksi mukautetuksi valinnaksi

en: Insert Choices
fi: Lisää valinnat

en: Select a category and customize the predefined choices or paste your own list to bulk add choices.
fi: Valitse kategoria ja muokkaa esitäytettyjä valintoja tai liitä oma listasi lisätäksesi useita valintoja kerralla.

en: Extra Large
fi: Erittäin suuri

en: Extra Small
fi: Erittäin pieni

en: Definitely Not
fi: Ehdottomasti ei

en: Probably Not
fi: Luultavasti ei

en: Not Sure
fi: En varma

en: Probably
fi: Luultavasti

en: Definitely
fi: Ehdottomasti

en: Would You
fi: Haluaisitko

en: Much Worse
fi: Paljon huonompi

en: Somewhat Worse
fi: Jonkin verran huonompi

en: About the Same
fi: Suunnilleen sama

en: Somewhat Better
fi: Jonkin verran parempi

en: Much Better
fi: Paljon parempi

en: Comparison
fi: Vertailu

en: Strongly Disagree
fi: Voimakkaasti eri mieltä

en: Disagree
fi: Eri mieltä

en: Agree
fi: Samaa mieltä

en: Strongly Agree
fi: Voimakkaasti samaa mieltä

en: Agreement
fi: Samaa/eri mieltä

en: Not Important
fi: Ei tärkeä

en: Somewhat Important
fi: Jonkin verran tärkeää

en: Important
fi: Tärkeää

en: Very Important
fi: Erittäin tärkeä

en: Importance
fi: Tärkeys

en: Very Unsatisfied
fi: Erittäin tyytymätön

en: Unsatisfied
fi: Tyytymätön

en: Neutral
fi: Neutraali

en: Satisfied
fi: Tyytyväinen

en: Very Satisfied
fi: Erittäin tyytyväinen

en: Satisfaction
fi: Tyytyväisyys

en: Never used
fi: Käyttämätön

en: Over 3 years
fi: Yli 3 vuotta

en: 1-3 years
fi: 1-3 vuotta

en: 1-6 months
fi: 1–6 kuukautta

en: Less than a month
fi: Vähemmän kuin kuukausi

en: How Long
fi: Kuinka pitkä

en: Less than once a month
fi: Harvemmin kuin kerran kuussa

en: 2 to 3 times a month
fi: 2–3 kertaa kuussa

en: Once a month
fi: Kerran kuussa

en: 2 to 3 times a week
fi: 2-3 kertaa viikossa

en: Once a week
fi: Kerran viikossa

en: Every day
fi: Joka päivä

en: How Often
fi: Kuinka usein

en: December
fi: Joulukuu

en: November
fi: Marraskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: September
fi: Syyskuu

en: August
fi: Elokuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: February
fi: Helmikuu

en: January
fi: Tammikuu

en: Months of the Year
fi: Kuukaudet

en: Saturday
fi: lauantai

en: Friday
fi: perjantai

en: Thursday
fi: torstai

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Monday
fi: maanantai

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Days of the Week
fi: Viikonpäivät

en: Some College
fi: Jonkin verran korkeakoulua

en: Graduate or Professional Degree
fi: Ylempi korkeakoulututkinto

en: Bachelor's Degree
fi: Akateeminen perustutkinto

en: Associate Degree
fi: Kaksivuotinen akateeminen tutkinto (associate degree)

en: High School
fi: Yläaste

en: Education
fi: Koulutus

en: Transportation/Logistics
fi: Kuljetus/logistiikka

en: Telecommunications
fi: Telekommunikaatio

en: Technology
fi: Teknologia

en: Skilled Labor
fi: Ammattitaitoinen työvoima

en: Science/Research
fi: Tiede/tutkimus

en: Sales
fi: Myynti

en: Retail
fi: Vähittäiskauppa

en: Restaurant/Food Service
fi: Ravintola/ruokapalvelu

en: Real Estate
fi: Kiinteistövälitys

en: QA/Quality Control
fi: Laadunvalvonta

en: Professional Services
fi: Ammattilaispalvelut

en: Pharmaceutical/Biotech
fi: Lääketiede/bioteknologia

en: Non-Profit/Volunteer
fi: Voittoatavoittelematon/vapaaehtoistyö

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Manufacturing/Operations
fi: Teollisuus

en: Management/Executive
fi: Johto

en: Legal
fi: Laki

en: Law Enforcement/Security
fi: Poliisi/turvallisuus

en: Job Search Aids
fi: Työnhakupalvelut

en: Insurance
fi: Vakuutus

en: Installation/Maintenance
fi: Asennus/ylläpito

en: Human Resources
fi: Henkilöstöhallinta

en: Hospitality/Travel
fi: Matkailu

en: Healthcare
fi: Terveydenhuolto

en: Government/Military
fi: Valtio/armeija

en: Engineering
fi: Tekniikan ala

en: Energy/Utilities
fi: Energia

en: Education/Training
fi: Koulutus

en: Customer Service
fi: Asiakaspalvelu

en: Consumer Goods
fi: Kuluttajahyödykkeet

en: Construction/Facilities
fi: Rakennus/palvelut

en: Clerical/Administrative
fi: Toimisto/hallinnollinen

en: Business Opportunity
fi: Liiketoiminta

en: Business Development
fi: Liiketoiminnan kehitys

en: Banking/Mortgage
fi: Pankkiala

en: Automotive
fi: Kuljetusala

en: Arts/Entertainment/Publishing
fi: Taide/Viihde/Julkaisu

en: Aerospace/Aviation
fi: Lentokoneteollisuus

en: Advertising/Public Relations
fi: Mainosala/PR

en: Accounting/Finance
fi: Kirjanpito/Rahoitus

en: Industry
fi: Toimiala

en: Seasonal
fi: Kausityöntekijä

en: Intern
fi: Harjoittelija

en: Contract
fi: Määräaikainen

en: Temporary
fi: Sijainen

en: Employee
fi: Työntekijä

en: Per Diem
fi: päivässä

en: Part-Time
fi: Osa-aikainen

en: Full-Time
fi: Kokoaikainen

en: Job Type
fi: Työn muoto

en: Student
fi: Opiskelija

en: Retired
fi: Eläkkeellä

en: Homemaker
fi: Kotiin jäävä puoliso

en: Not employed and not looking for work
fi: Työtön, en etsi töitä

en: Not employed but looking for work
fi: Työtön, mutta etsin töitä

en: Self-employed
fi: Työllistän itseni

en: Employed Part-Time
fi: Osa-aikaisessa työssa

en: Employed Full-Time
fi: Täysipäiväisessä työssä

en: Employment
fi: Työ

en: Widowed
fi: Leski

en: Divorced
fi: Eronnut

en: Married
fi: Naimisissa

en: Single
fi: Naimaton

en: Marital Status
fi: Siviilisääty

en: 65 or Above
fi: 65 tai yli

en: Under 18
fi: Alle 18

en: Age
fi: Ikä

en: Prefer Not to Answer
fi: En halua vastata

en: Female
fi: Nainen

en: Male
fi: Mies

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: South America
fi: Etelä-Amerikka

en: North America
fi: Pohjois-Amerikka

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Asia
fi: Aasia

en: Africa
fi: Afrikka

en: Continents
fi: Mantereet

en: Canadian Province/Territory
fi: Kanadan provinssit/territoriot

en: U.S. States
fi: Yhdysvaltojen osavaltiot

en: Countries
fi: Maat

en: Bulk Add / Predefined Choices
fi: Lisää kerralla ennaltamäärätyt vastausvaihtoehdot

en: Label
fi: Nimiö

en: Choices
fi: Valinnat

en: Show Values
fi: Näytä arvot

en: Phone Format
fi: Puhelinnumeron muotoilu

en: 24 hour
fi: 24 tuntia

en: 12 hour
fi: 12 tuntia

en: Time Format
fi: Ajan muotoilu

en: Maximum Rows
fi: Rivien enimmäismäärä

en: Enable multiple columns
fi: Ota käyttöön useat rivit

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Maximum allowed on this server: %sMB
fi: Palvelimen sallima enimmäiskoko: %s Mt

en: Maximum File Size
fi: Tiedoston enimmäiskoko

en: Maximum Number of Files
fi: Tiedostojen enimmäismäärä

en: Enable Multi-File Upload
fi: Salli monen tiedoston lataus

en: Multiple Files
fi: Monta tiedostoa

en: Separated with commas (i.e. jpg, gif, png, pdf)
fi: Pilkuilla erotettuina (esim. jpg, gif, png, pdf)

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostomuodot

en: Customize Fields
fi: Muokkaa kenttiä

en: Placeholder
fi: Vihjeteksti

en: Date Format Placement
fi: Päivämäärän sijainti

en: Date Format
fi: Päivämäärän muotoilu

en: Preview this form to see your custom icon.
fi: Esikatsele tätä lomaketta nähdäksesi kustomoidun kuvakkeesi.

en: Image Path:
fi: Kuvan polku:

en: Custom Icon
fi: Kustomoitu kuvake

en: Calendar Icon
fi: Kalenterikuvake

en: No Icon
fi: Ei kuvaketta

en: Date Drop Down
fi: Päivämäärän pudotusvalikko

en: Date Picker
fi: Päivämäärävalitsin

en: Date Field
fi: Päivämääräkenttä

en: Date Input Type
fi: Päivämäärän tyyppi

en: Name Fields
fi: Nimikentät

en: Extended
fi: Laajennettu

en: Name Format
fi: Nimen muotoilu

en: Default Country
fi: Oletusmaa

en: Default %s
fi: Oletus %s

en: Address Fields
fi: Osoitekentät

en: Address Type
fi: Otsikon tyyppi

en: Set as Featured Image
fi: Aseta artikkelikuvaksi

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Image Metadata
fi: Kuvan metadata

en: Create content template
fi: Luo sisältömalli

en: Content Template
fi: Sisältömalli

en: Placeholder Label
fi: Vihjetekstin nimiö

en: Display placeholder
fi: Näytä paikkamerkki

en: Select Categories
fi: Valitse aiheet

en: All Categories
fi: Kaikki aiheet

en: Post Category
fi: Artikkelin aihe

en: Post Format
fi: Viestin muotoilu

en: Use logged in user as author
fi: Käytä sisäänkirjautuneen käyttäjän tietoja

en: Default Post Author
fi: Artikkelin oletuskirjoittaja

en: Published
fi: Julkaistu

en: Pending Review
fi: Tarkastettavana

en: Draft
fi: Luonnos

en: Post Status
fi: Viestin tila

en: Select an existing custom field
fi: Valitse olemassa oleva mukautettu kenttä

en: New
fi: Uusi

en: Existing
fi: Olemassaoleva

en: Custom Field Name
fi: Mukautetun kentän nimi

en: Inline
fi: Tekstielementit

en: Bottom Left
fi: Alakulman vasen

en: Bottom Right
fi: Alakulman oikea

en: Dark
fi: Tumma

en: Light
fi: Vaalea

en: Theme
fi: Teema

en: Font Color
fi: Kirjasimen väri

en: Large
fi: Suuri

en: Small
fi: Pieni

en: Size
fi: Koko

en: Math Challenge
fi: Matematiikkatehtävä

en: Really Simple CAPTCHA
fi: Todella yksinkertainen reCAPTCHA

en: Advanced Fields
fi: Edistyneet kentät

en: Single line text
fi: Yksittäisen viivan teksti

en: Standard Fields
fi: Standardikentät

en: Disable default margins
fi: Poista oletusmarginaalit käytöstä

en: Text:
fi: Teksti:

en: Next Button
fi: Seuraava-painike

en: Disable quantity field
fi: Poista määräkenttä käytöstä

en: Single Method
fi: Vain yksi tapa

en: Calculation
fi: Laskelma

en: User Defined Price
fi: Käyttäjän määrittelemä hinta

en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

en: Field Type
fi: Kentän tyyppi

en: Product Field Mapping
fi: Tuotekentän yhdistäminen

en: Checkbox Label
fi: Valintaruudun otsikko

en: Field Label
fi: Kentän nimiö

en: Image Path:
fi: Kuvan polku:

en: Button Text:
fi: Painikkeen teksti:

en: Default
fi: Oletus

en: Previous Button
fi: Edellinen-painike

en: Completion Text
fi: Valmis-teksti

en: Display completed progress bar on confirmation
fi: Näytä valmis edistymispalkki vahvistuksen yhteydessä

en: Page Names
fi: Sivujen nimet

en: Background Color
fi: Taustan väri

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Custom
fi: Kustomoitu

en: Red
fi: Punainen

en: Orange
fi: Oranssi

en: Green
fi: Vihreä

en: Gray
fi: Harmaa

en: Blue
fi: Sininen

en: Progress Bar Style
fi: Edistymispalkin tyyli

en: None
fi: Ei mitään

en: Steps
fi: Vaiheet

en: Progress Bar
fi: Edistymispalkki

en: Progress Indicator
fi: Edistymisen ilmaisin

en: No field selected
fi: Ei kenttää valittu

en: Search for a field
fi: Etsi kenttää

en: Custom settings
fi: Muokatut asetukset

en: Field Settings
fi: Kentän asetukset

en: Add Fields
fi: Lisää kentät

en: Return to Form List
fi: Palaa lomakelistaan

en: Continue Editing this Form
fi: Jatka lomakkeen muokkaamista

en: Setup Email Notifications for this Form
fi: Laadi sähköposti-ilmoitukset tälle lomakkeelle

en: Preview this Form
fi: Esikatsele tätä lomaketta

en: What would you like to do next?
fi: Mitä haluat tehdä seuraavaksi?

en: You have successfully saved your form!
fi: Lomake on tallennettu!

en: Manage last page options
fi: Muokkaa viimeisen sivun asetukset

en: Last page options
fi: Viimeisen sivun valinnat

en: Manage pagination options
fi: Muokkaa sivutuksen asetukset

en: Pagination Options
fi: Sivutuksen valinnat

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: General
fi: Yleiset

en: If you have other forms on the page (i.e. Comments Form), specify a higher tabindex start value so that your Gravity Form does not end up with the same tabindices as your other forms. To disable the tabindex, enter 0 (zero).
fi: Jos sivulla on muita lomakkeita (esim. kommenttilomake), aseta korkeampi sarkainindeksin aloitusarvo, jotta Gravity Form -lomake ei sisällä samoja sarkainindeksejä kuin muut lomakkeet. 0 (nolla) poistaa sarkainindeksin käytöstä.

en: Tab Index Start
fi: Sarkainindeksi alku

en: Disable script output
fi: Estä komentosarjan tulostus

en: Enable Ajax
fi: Aktivoi Ajax

en: Display form description
fi: Näytä lomakkeen kuvaus

en: Display form title
fi: Näytä lomakkeen otsikko

en: Select a Form
fi: Valitse lomake

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Form
fi: Lomake

en: Gravity Forms Widget
fi: Gravity Forms vimpain

en: The PHP readfile function is not available, please contact the web host.
fi: PHP:n readfile-funktio ei ole saatavilla. Ole hyvä ja ota yhteyttä sivuston käyttöpalveluiden tarjoajaan.

en: Post Id
fi: Artikkelin ID

en: Created By (User Id)
fi: Luonut (Käyttäjän ID)

en: Exporting entries. Progress:
fi: Viedään merkintöjä. Tilanne:

en: Date Range is optional, if no date range is selected all entries will be exported.
fi: Päivämäärärajaus on valinnainen. Jos rajausta ei tehdä, otetaan kaikki merkinnät mukaan.

en: Select Date Range
fi: Valitse päivämäärät

en: Select Fields
fi: Valitse kentät

en: Select a form
fi: Valitse lomake

en: Select a form below to export entries. Once you have selected a form you may select the fields you would like to export and then define optional filters for field values and the date range. When you click the download button below, Gravity Forms will create a CSV file for you to save to your computer.
fi: Valitse alta lomake, jonka merkinnät viedään. Kun olet valinnut lomakkeen, voit valita kentät ja vaihtoehtoisesti päivämäärävälin. Kun painat Lataa-painiketta, Gravity Forms luo CSV-tiedoston tallennettavaksi tietokoneellesi.

en: Please select the fields to be exported
fi: Valitse vietävät lomakkeen kentät

en: Export entries if {0} of the following match:
fi: Vie merkinnät jos {0} seuraavista täsmää:

en: Ajax error while selecting a form
fi: Lomakkeen valinnassa tapahtui Ajax-virhe

en: Export Entries
fi: Vie merkinnät

en: Download Export File
fi: Lataa vientitiedosto

en: Select Forms
fi: Valitse lomakkeet

en: Select the forms you would like to export. When you click the download button below, Gravity Forms will create a JSON file for you to save to your computer. Once you've saved the download file, you can use the Import tool to import the forms.
fi: Valitse lomakkeet, jotka haluat viedä. Kun klikkaat alla olevaa latauspainiketta, Gravity Forms luo JSON-tiedoston, jonka voit tallentaa tietokoneellesi. Kun olet tallentanut tiedoston, voit käyttää Tuo-toimintoa lomakkeiden tuomiseen.

en: Export Forms
fi: Vie lomakkeet

en: Import
fi: Tuo

en: Select Files
fi: Valitse tiedostot

en: Import Forms
fi: Tuo lomakkeet

en: Gravity Forms imported %d %s successfully
fi: Gravity Forms tuotu %d %s onnistuneesti

en: Edit Form
fi: Muokkaa lomaketta

en: form
fi: lomake

en: forms
fi: lomakkeet

en: Forms could not be imported. Your export file is not compatible with your current version of Gravity Forms.
fi: Lomakkeiden tuonti epäonnistui. Siirtotiedostosi ei ole yhteensopiva tämän Gravity Forms -version kanssa.

en: Please select the forms to be exported
fi: Valitse vietävät lomakkeet

en: Thanks for contacting us! We will get in touch with you shortly.
fi: Kiitos yhteydenotosta! Olemme sinuun pian yhteydessä.

en: Save and Continue Email Sent Confirmation
fi: Tallenna ja jatka, sähköposti lähetetty -vahvistus

en: Save and Continue Confirmation
fi: Tallenna ja jatka -vahvistus

en: Default Confirmation
fi: Oletus vahvistusviesti

en: Payment Date
fi: Maksun päivämäärä

en: Payment Status
fi: Maksun tila

en: WordPress was unable to send the notification email.
fi: WordPress ei onnistunut lähettämään muistutus sähköpostia.

en: WordPress successfully passed the notification email to the sending server.
fi: WordPress lähetti onnistuneesti muistutus sähköpostin lähettävälle palvelimelle.

en: Notification not found
fi: Ilmoitusta ei löytynyt

en: User Notification
fi: Käyttäjän ilmoitukset

en: Admin Notification
fi: Ylläpitäjän ilmoitukset

en: %s form has been marked as inactive. | %s forms have been marked as inactive.
fi[0]: %s lomake on merkitty ei-aktiiviseksi
fi[1]: %s lomaketta on merkitty ei-aktiivisiksi

en: %s form has been marked as active. | %s forms have been marked as active.
fi[0]: %s lomake on merkitty aktiiviseksi.
fi[1]: %s lomaketta on merkitty aktiivisiksi.

en: Entries for %s form have been deleted. | Entries for %s forms have been deleted.
fi[0]: Merkinnät poistettu %s lomakkeelta.
fi[1]: Merkinnät poistettu %s lomakkeelta.

en: Views for %s form have been reset. | Views for %s forms have been reset.
fi[0]: %s lomakkeen näytöt on nollattu.
fi[1]: %s lomakkeen näytöt on nollattu.

en: You don't have adequate permissions to delete forms.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa lomakkeita.

en: %s form deleted. | %s forms deleted.
fi[0]: %s lomake poistettu.
fi[1]: %s lomaketta poistettu.

en: You don't have adequate permissions to restore forms.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia palauttaa lomakkeita.

en: %s form restored. | %s forms restored.
fi[0]: %s lomake palautettu.
fi[1]: %s lomaketta palautettu.

en: You don't have adequate permissions to trash forms.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa lomakkeita.

en: %s form moved to the trash. | %s forms moved to the trash.
fi[0]: %s lomake siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s lomaketta siirretty roskakoriin.

en: You don't have adequate permission to duplicate forms.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia monistaa lomakkeita.

en: Form duplicated.
fi: Lomake kopioitu.

en: You don't have adequate permission to delete forms.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa lomakkeita.

en: Form deleted.
fi: Lomake poistettu.

en: You don't have adequate permission to restore forms.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia palauttaa lomakkeita.

en: Form restored.
fi: Lomake palautettu.

en: You don't have adequate permission to trash forms.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia poistaa lomakkeita.

en: Form moved to the trash.
fi: Lomake siirretty roskakoriin.

en: You don't have any forms. Let's go %screate one%s!
fi: Sinulla ei ole yhtään lomakkeita. %sLuodaan ensimmäinen%s!

en: There are no forms in the trash.
fi: Roskakorissa ei ole lomakkeita.

en: No forms were found for your search query. %sView all forms%s.
fi: Lomakkeita ei löytynyt hakutermeillä. %sKatso kaikki lomakkeet%s.

en: Move this form to the trash
fi: Siirrä tämä roskakorista

en: Conversion
fi: Konversio

en: Views
fi: Näyttökerrat

en: Entries
fi: Merkinnät

en: Move to trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Permanently Delete Entries
fi: Poista merkinnät lopullisesti

en: Reset Views
fi: Nollaa näyttökerrat

en: Mark as Inactive
fi: Merkitse ei-aktiiviseksi

en: Mark as Active
fi: Merkitse aktiiviseksi

en: Delete permanently
fi: Poista lopullisesti

[ctx: Form List]
en: Trash
fi: Roskakori

[ctx: Form List]
en: Inactive
fi: Eiaktiivinen

[ctx: Form List]
en: Active
fi: Aktiivinen

[ctx: Form List]
en: All
fi: Kaikki

en: Saved! Redirecting...
fi: Tallennettu! Siirrytään…

en: Creating Form...
fi: Luo lomake…

en: Create a New Form
fi: Luo uusi lomake

en: There was an issue creating your form.
fi: Lomakkeen luominen epäonnistui.

en: Search Forms
fi: Etsi lomakkeita

en: WARNING: You are about to delete ALL entries associated with the selected forms.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa KAIKKIA merkintöjä, jotka liittyvät valittuihin lomakkeisiin.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to reset.
fi: 'Peruuta', jos haluat keskeyttää, 'OK' jos haluat aloittaa nollasta.

en: Are you sure you would like to reset the Views for the selected forms?
fi: Oletko varma, että haluat nollata näyttökerrat valituilta lomakkeilta?

en: WARNING: You are about to delete these forms and ALL entries associated with them.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa näitä lomakkeita ja KAIKKIA niihin liittyviä merkintöjä.

en: Ajax error while updating form
fi: Lomakkeen päivittämisessä tapahtui Ajax-virhe

en: Cancel to stop, OK to delete.
fi: Peruuta, jos haluat keskeyttää, OK, jos haluat poistaa.

en: WARNING: You are about to delete this form and ALL entries associated with it.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa tätä lomaketta ja KAIKKIA siihen liittyviä merkintöjä.

en: Create Form
fi: Luo lomake

en: Please enter a unique form title.
fi: Anna uniikki lomakkeen otsikko.

en: Please enter a form title.
fi: Anna lomakkeen otsikko.

en: Thank you for saving {form_title}. Please use the unique link below to return to the form from any computer. <br /><br /> {save_link} <br /><br /> Remember that the link will expire after 30 days so please return via the provided link to complete your form submission.
fi: Kiitos kun tallensit lomakkeen {form_title}. Käytä alla olevaa uniikkia linkkiä palataksesi lomakkeelle miltä tahansa tietokoneelta. <br /><br /> {save_link} <br /><br /> Huomaa, että linkki vanhenee 30 päivän kuluttua, joten palaa käyttäen linkkiä saattaaksesi lomakkeen täyttämisen loppuun.

en: Save and Continue Email
fi: Tallenna ja jatka -sähköposti

en: There was an issue deleting this confirmation.
fi: Vahvistusviestin poistaminen ei onnistunut.

en: Confirmation deleted.
fi: Vahvistus poistettu.

en: Enable legacy markup
fi: Aktivoi vanhat merkinnät

en: Animated transitions
fi: Animoidut siirtymät

en: Anti-spam honeypot
fi: Roskapostihunajapurkki käyttöön

en: Form Options
fi: Lomakkeen asetukset

en: Require Login Message
fi: Vaadi kirjautuminen -viesti

en: Require user to be logged in
fi: Vaadi käyttäjän sisäänkirjautuminen

en: Form Expired Message
fi: Lomake vanhentunut -viesti

en: Form Pending Message
fi: Lomake vireillä -viesti

en: Schedule Form End Date/Time
fi: Ajasta lopetuspäivä/-aika

en: Schedule Start Date/Time
fi: Ajasta aloituspäivä/-aika

en: Schedule Form
fi: Ajasta lomake

en: Entry Limit Reached Message
fi: Merkintöjen määrän enimmäismäärä saavutettu -viesti

en: per year
fi: per vuosi

en: per month
fi: per kuukausi

en: per week
fi: per viikko

en: per day
fi: per päivä

en: total entries
fi: merkintää yhteensä

en: Number of Entries
fi: Merkintöjen määrä

en: Enable entry limit
fi: Rajoita merkintöjen määrää

en: Limit number of entries
fi: Rajoita merkintöjen määrää

en: Restrictions
fi: Rajoitukset

en: Save and Continue Later
fi: Tallenna ja jatka myöhemmin

en: Link Text
fi: Linkin teksti

en: Enable Save and Continue
fi: Ota käyttöön Tallenna ja jatka

en: Save and Continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Image
fi: Kuva

en: Form Button
fi: Lomakepainike

en: CSS Class Name
fi: CSS-luokan nimi

en: (Required)
fi: (Pakollinen)

en: Custom:
fi: Muokattu:

en: Asterisk: *
fi: Asteriski: *

en: Text: (Required)
fi: Teksti: (Pakollinen)

en: Required Field Indicator
fi: Pakollisen kentän indikaattori

en: Sub-Label Placement
fi: Alanimiön sijainti

en: Above inputs
fi: Kenttien yläpuolelle

en: Below inputs
fi: Kenttien alapuolelle

en: Description Placement
fi: Kuvauksen sijainti

en: Right aligned
fi: Oikealle tasattu

en: Left aligned
fi: Vasemmalle tasattu

en: Top aligned
fi: Yläpuolella

en: Label Placement
fi: Otsikon sijainti

en: Form Layout
fi: Lomakkeen asettelu

en: Form Description
fi: Lomakkeen kuvaus

en: The form title you have entered has already been used. Please enter a unique form title.
fi: Syöttämäsi lomakkeen otsikko on jo käytössä. Anna uniikki lomakkeen otsikko.

en: Form Basics
fi: Lomakkeen perustiedot

en: dismiss
fi: piilota

en: Note: This is a simple form preview. This form may display differently when added to your page based on normal inheritance from parent theme styles.
fi: Huomaa: Tämä on yksinkertainen lomake-esikatselu. Tämä lomake voi näyttää erilaiselta kun se lisätään sivulle johtuen teeman tyyleistä periytyvistä säännöistä.

en: show structure
fi: näytä rakenne

en: display grid
fi: näytä ruudukko

en: Form Preview
fi: Lomakkeen esikatselu

en: You don't have adequate permission to preview forms.
fi: Et voi esikatsella lomaketta: oikeutesi eivät riitä.

en: Add page break between entries
fi: Lisää sivunvaihto merkintöjen väliin

en: Include notes
fi: Sisällytä muistiinpanot

en: Print all of the selected entries at once.
fi: Tulosta valitut merkinnät kerralla.

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: You may override the default notification settings by entering a comma delimited list of emails to which the selected notifications should be sent.
fi: Voit ohittaa oletusilmoitusasetukset antamalla pilkulla erotellun listan sähköpostiosoitteita, joihin valitut ilmoitukset tulee lähettää.

en: Specify which notifications you would like to resend for the selected entries.
fi: Valitse, minkä merkintöjen osalta haluat lähettää ilmoitussähköpostit uudelleen.

en: You cannot resend notifications for these entries because this form does not currently have any notifications configured.
fi: Et voi lähettää ilmoituksia näille merkinnöille, koska tällä lomakkeella ei tällä hetkellä ole lainkaan ilmoituksia asetettuna.

en: Please select at least one entry...
fi: Valitse ainakin yksi merkintä…

en: Entry List
fi: Merkintälista

en: Clear selection
fi: Tyhjennä valinta

en: All %s{0}%s entries have been selected.
fi: Kaikki %s{0}%s merkintää on valittu.

en: Select all %s{0}%s entries.
fi: Valitse kaikki %s{0}%s merkintää.

en: All %s{0}%s entries on this page are selected.
fi: Kaikki %s{0}%s merkintää tällä sivulla on valittu.

en: entries
fi: merkintää

en: entry
fi: merkintä

en: Notifications for %s were resent successfully.
fi: Ilmoitukset (%s) lähetettiin onnistuneesti.

en: Print Entries
fi: Tulosta merkinnät

en: Please select at least one entry.
fi: Valitse ainakin yksi merkintä.

en: %s unstarred.
fi: %s poistettu tähti.

en: %s starred.
fi: %s merkitty tähdellä.

en: %s marked as unread.
fi: %s merkitty lukemattomaksi.

en: %s marked as read.
fi: %s merkitty luetuksi.

en: %s marked as spam.
fi: %s merkitty roskapostiksi.

en: %s restored from the spam.
fi: %s siirretty pois roskapostista.

en: You don't have adequate permissions to restore entries.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia palauttaa merkintöjä.

en: You don't have adequate permissions to trash entries.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia poistaa merkintöjä.

en: %s moved to Trash.
fi: %s siirretty roskakoriin.

en: %s deleted.
fi: %s poistettu.

en: %d entries
fi: %d merkintää

en: Entry deleted.
fi: Merkintä poistettu

en: Delete All Spam
fi: Poista roskapostit

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: WARNING! This operation cannot be undone. Permanently delete all spam? 'Ok' to delete. 'Cancel' to abort.
fi: VAROITUS! Tätä toimintoa ei voi perua. Poistetaanko kaikki roskaposti? 'Ok' poistaa roskapostin. 'Peruuta' keskeyttää toiminnon.

en: WARNING! This operation cannot be undone. Empty trash? 'Ok' to empty trash. 'Cancel' to abort.
fi: VAROITUS! Tätä toimintoa ei voi perua. Tyhjennetäänkö roskakori? 'Ok' tyhjentää roskakorin. 'Peruuta' keskeyttää toiminnon.

en: Remove Star
fi: Poista tähti

en: Add Star
fi: Lisää tähti

en: Mark as Unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

en: Mark as Read
fi: Merkitse luetuksi

en: Mark unread
fi: Merkitse lukemattomaksi

en: Mark this entry as unread
fi: Merkaa merkintä lukemattomaksi

en: Mark read
fi: Merkitse luetuksi

en: Mark this entry as not spam
fi: Merkitse tämä merkintä ei-roskapostiksi

en: This form does not have any entries yet.
fi: Tällä lomakkeella ei ole vielä yhtään merkintää

en: This form does not have any entries matching the search criteria.
fi: Tällä lomakkeella ei ole merkintöjä roskakorissa.

en: This form does not have any entries in the trash.
fi: Tällä lomakkeella ei ole merkintöjä roskakorissa.

en: This form does not have any entries in the trash matching the search criteria.
fi: Tällä lomakkeella ei ole hakuehtoja vastaavia merkintöjä roskakorissa.

en: This form does not have any spam.
fi: Tällä lomakkeella ei ole yhtään roskapostia.

en: This form does not have any starred entries.
fi: Tällä lomakkeella ei ole yhtään tähdellä merkattua merkintää.

en: This form does not have any starred entries matching the search criteria.
fi: Tällä lomakkeella ei ole hakuehtoja vastaavia tähdellisiä merkintöjä.

en: This form does not have any unread entries.
fi: Tällä lomakkeella ei ole lukemattomia merkintöjä.

en: This form does not have any unread entries matching the search criteria.
fi: Tällä lomakkeella ei ole hakuehtoja vastaavia lukemattomia merkintöjä.

en: Trash
fi: Roskakori

en: Spam
fi: Roskaposti

[ctx: Entry List]
en: Starred
fi: Tähdelliset

[ctx: Entry List]
en: Unread
fi: Lukemattomat

[ctx: Entry List]
en: All
fi: Kaikki

en: Search
fi: Haku

en: Number of entries per page:
fi: Merkintöjen määrä per sivu:

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Default Filter
fi: Oletussuodatin

en: You don't have any active forms. Let's go %screate one%s
fi: Sinulla ei ole aktiivisia lomakkeita. %sLuodaan yksi%s!

en: 1 entry moved to the Trash. %sUndo%s
fi: 1 merkintä siirretty roskakoriin. %sPeruuta%s

en: %s permanently deleted.
fi: %s poistettu lopullisesti.

en: 1 entry
fi: 1 merkintä

en: %s restored from the Trash.
fi: %s siirretty pois roskakorista.

en: Thai Baht
fi: Baht

en: Taiwan New Dollar
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: South African Rand
fi: Etelä-Afrikan randi

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla

en: Polish Zloty
fi: Puolan złoty

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: New Zealand Dollar
fi: Uusi Seelannin dollari

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeni

en: Israeli New Sheqel
fi: Uusi Israelin sekeli

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Czech Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Australian Dollar
fi: Australian dollari

en: Pound Sterling
fi: Englannin punta

en: U.S. Dollar
fi: Yhdysvaltain dollari

en: CSS Ready Classes
fi: CSS-luokat

en: CSS Selectors
fi: CSS-säännöt

en: Designer Documentation
fi: Suunnittelijadokumentaatio

en: GFAddOn
fi: GFAddOn-luokka

en: Add-On Framework
fi: Lisäosakehys

en: API Functions
fi: API-funktiot

en: Developer Documentation
fi: Kehittäjädokumentaatio

en: Configuring Notifications
fi: Ilmoitusten muokkaaminen

en: Configuring Confirmations
fi: Vahvistusten muokkaaminen

en: Reviewing Form Submissions
fi: Lomakemerkintöjen tarkastelu

en: Embedding a Form
fi: Lomakkeen upottaminen

en: Creating a Form
fi: Lomakkeen luominen

en: User Documentation
fi: Käyttäjädokumentaatio

en: Resending...
fi: Lähetän uudelleen...

en: Resend Notifications
fi: Lähetä ilmoitukset uudelleen

en: Configure Notifications
fi: Muokkaa Ilmoituksia

en: You cannot resend notifications for this entry because this form does not currently have any notifications configured.
fi: Et voi lähettää ilmoituksia uudelleen tälle merkinnälle, koska lomakkeella ei ole yhtään määriteltyä ilmoitusta.

en: Mark as Spam
fi: Merkitse roskapostiksi

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Restore
fi: Palauta

en: Delete Permanently
fi: Poista lopullisesti

en: You are about to delete this entry. 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa tätä merkintää. 'Peruuta' keskeyttää, 'OK' poistaa.

en: Not Spam
fi: Ei roskapostia

en: Edit Post
fi: Muokkaa artikkelia

en: Embed Url
fi: Upotetun lomakkeen URL

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: Entry Id
fi: Merkinnän ID

en: Transaction Id
fi: Maksutapahtuman ID

en: Subscription Id
fi: Tilauksen ID

en: Start Date
fi: Aloituspäivä

en: Status
fi: Tila

en: Unit Price
fi: Kpl-hinta

en: Qty
fi: Määrä

en: Order
fi: Tilaus

en: show empty fields
fi: näytä tyhjät kentät

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Also email this note to
fi: Lähetä tämä viesti myös osoitteeseen

en: Add Note
fi: Lisää

en: added
fi: lisätty

en: Apply
fi: Käytä

en:  Bulk action
fi: Massatoiminnot

en:  Bulk action
fi: Massatoiminnot

en: Details
fi: Tiedot

en: Entry Updated.
fi: Merkintä päivitetty.

en: Include Notes
fi: Sisällytä muistiinpanot

en: Print
fi: Tulosta

en: Notifications were resent successfully.
fi: Ilmoitukset lähetettiin onnistuneesti.

en: You must select at least one type of notification to resend.
fi: Valitse ainakin yksi ilmoitustyyppi lähetettäväksi.

en: Ajax error while deleting field.
fi: Kentän poistamisessa tapahtui Ajax-virhe

en: Would you like to delete this file? 'Cancel' to stop. 'OK' to delete
fi: Haluatko poistaa tämän tiedoston? 'Peruuta' lopettaa, 'OK' poistaa.

en: You don't have adequate permission to delete entries.
fi: Sinulla ei ole oikeutta poistaa merkintöjä.

en: You don't have adequate permission to restore entries.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia palauttaa merkintöjä.

en: You don't have adequate permission to trash entries.
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia poistaa merkintöjä.

en: You don't have adequate permission to delete notes.
fi: Et voi poistaa muistiinpanoja.

en: %s: Checked "%s"
fi: %s: Valittu "%s"

en: %s: Unchecked "%s"
fi: %s: Ei valittu "%s"

en: Oops! We couldn't find your entry. Please try again
fi: Hups! Merkintää ei löytynyt. Kokeile uudestaan

en: Payment Details
fi: Maksun tiedot

en: Subscription Details
fi: Tilauksen tiedot

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Entry
fi: Merkintä

en: This form doesn't have any notifications. Let's go %screate one%s.
fi: Tämä lomake ei sisällä yhtään ilmoitusta. %sLuo ilmoitus%s.

en: Undefined Service
fi: Määrittämätön palvelu

en: WARNING: You are about to delete this notification.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa tätä ilmoitusta.

en: Service
fi: Palvelu

en: Save and continue email is requested
fi: Tallenna ja jatka -sähköpostia pyydetty

en: Form is saved
fi: Lomake on tallennettu

en: Form is submitted
fi: Lomake on lähetetty

en: There was an issue duplicating this notification.
fi: Ilmoituksen kopiointi ei onnistunut.

en: Notification duplicated.
fi: Ilmoitus kopioitu.

en: There was an issue deleting this notification.
fi: Ilmoituksen poistaminen ei onnistunut.

en: Notification deleted.
fi: Ilmoitus poistettu

en: Save & Continue Token
fi: Tallenna ja jatka -tunnus

en: Save & Continue Link
fi: Tallenna ja jatka -linkki

en: Update Notification
fi: Päivitä ilmoitus

en: Attach uploaded fields to notification
fi: Lisää ladatatut kenttä huomioksi.

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Auto-formatting
fi: Automaattimuotoilu

en: Subject
fi: Aihe

en: Please enter a valid email address or merge tag in the BCC field.
fi: Anna validi sähköpostiosoite tai lomakekenttä BCC-kenttään.

en: BCC
fi: Piilokopio

en: Please enter a valid email address or merge tag in the CC field.
fi: Anna toimiva sähköpostiosoite tai sisällytä avainsana CC-kenttään.

en: CC
fi: Tiedoksi

en: Please enter a valid email address or merge tag in the Reply To field.
fi: Anna validi sähköpostiosoite tai lomakekenttä Vastaus sähköpostiosoitteeseen -kenttään.

en: Reply To
fi: Vastaus sähköpostiosoitteeseen

en: From Email
fi: Sähköpostin lähettäjä

en: From Name
fi: Sähköpostin lähettäjän nimi

en: Please select an Email Address field.
fi: Valitse sähköpostiosoitteen kenttä.

en: Your form does not have an email field. Add an email field to your form and try again.
fi: Tällä lomakkeella ei ole sähköpostikenttää. Lisää sähköpostikenttä lomakkeelle ja yritä uudelleen.

en: Send To Field
fi: Lähetä kenttään

en: Send To Email
fi: Lähetä sähköpostiin

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Email Service
fi: Sähköpostipalvelu

en: Configure Routing
fi: Määrittele reititys

en: Send To
fi: Lähetä

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Print Preview
fi: Tulostukset esikatselu

en: close window
fi: sulje ikkuna

en: Entry #
fi: Merkintä #

en: Bulk Print
fi: Massatulostus

en: You don't have adequate permission to view entries.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia katsella merkintöjä.

en: Oops! We could not locate your form.
fi: Hups! Emme löytäneet lomakettasi.

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Send Link
fi: Lähetä linkki

en: Sorry. This form is no longer available.
fi: Pahoittelut. Tämä lomake ei ole enää saatavilla.

en: This form is not yet available.
fi: Tämä lomake ei ole vielä saatavilla.

en: Sorry. This form is no longer accepting new submissions.
fi: Pahoittelut. Tämä lomake ei enää hyväksy uusia merkintöjä.

en: Step
fi: Vaihe

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: Strong
fi: Vahva

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Very weak
fi: Hyvin heikko

en: Weak
fi: Heikko

en: Password strength unknown
fi: Salasanan vahvuus tuntematon

en: Mismatch
fi: Eivät täsmää

en: max characters
fi: merkkien enimmäismäärästä

en: of
fi: /

en: No results matched
fi: Ei tuloksia

en: All choices are unselected.
fi: Kaikki valinnat on poistettu.

en: All choices are selected.
fi: Kaikki valinnat on valittu.

en: At least one field must be filled out
fi: Vähintään yksi kenttä on täytettävä

en: Invalid selection. Please select from the available choices.
fi: Virheellinen valinta. Valitse jonkin annetuista vaihtoehdoista.

en: Please enter a valid value.
fi: Syötä sallittu arvo.

en: This field requires a unique entry and '%s' has already been used
fi: Tämän kentän sisältö on oltava yksilöllinen ja '%s' on jo käytetty.

en: This field requires a unique entry and the values you entered have already been used.
fi: Tämän kentän sisältö on oltava yksilöllinen ja syöttämäsi arvo on jo käytetty.

en: This date has already been taken. Please select a new date.
fi: Päivämäärä on jo käytössä. Valitse uusi päivämäärä.

en: This field is for validation purposes and should be left unchanged.
fi: Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: There was a problem with your submission.
fi: Ongelma lomakkeen täytössä.

en: Your form was not submitted. Please try again in a few minutes.
fi: Lomaketta ei lähetetty. Kokeile uudestaan muutaman minuutin päästä.

en: Save and Continue link used is expired or invalid.
fi: Tallenna ja jatka linkki jota käytettiin on vanhentunut tai viallinen.

note: Translators: the text or symbol that indicates a field is required
en: "%s" indicates required fields
fi: "%s" näyttää pakolliset kentät

en: Sorry. You must be logged in to view this form.
fi: Pahoittelut. Sinun täytyy olla kirjautunut nähdäksesi tämän lomakkeen.

en: Previous
fi: Edellinen

en: Review Form
fi: Vahvista tiedot

en: <em>This page does not exist.</em>
fi: <em>Tätä sivua ei ole.</em>

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
fi: \'Peruuta\' jos haluat lopettaa, \'OK\' jos haluat poistaa.

en: WARNING: You are about to delete this confirmation.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa tätä vahvistusta.

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Save &amp; Continue Email Input
fi: Tallenna ja jatka -sähköposti

en: Save &amp; Continue Token
fi: Tallenna ja jatka -tunnus

en: Save &amp; Continue Link
fi: Tallenna ja jatka -linkki

en: Confirmation Settings
fi: Vahvistuksen asetukset

en: Your confirmation message appears to contain a merge tag as the value for an HTML attribute. Depending on the attribute and field type, this might be a security risk. %sFurther details%s
fi: Vahvistusviestisi näyttää käyttävän kenttäarvoa (merge tag) HTML-attribuutin arvona. Riippuen attribuutista ja kenttätyypistä, tämä voi olla tietoturvariski. %sLisätietoa%s

en: Legacy Settings
fi: Yhteensopivuusasetukset

en: Save Confirmation
fi: Tallenna vahvistus

en: Enable conditional logic
fi: Ota ehdollinen logiikka käyttöön

en: Sample: phone={Phone:1}&email={Email:2}
fi: Esimerkki: phone={Phone:1}&email={Email:2}

en: You must specify a valid Redirect URL.
fi: Validi uudelleenohjaus-URL tarvitaan.

en: Redirect URL
fi: Uudelleenohjaus-URL

en: Disable auto-formatting
fi: Automaattimuotoilu pois käytöstä

en: Auto-Formatting
fi: Automaattimuotoilu

en: Message
fi: Viesti

en: Redirect
fi: Edelleenohjaus

en: Text
fi: Teksti

en: Confirmation Type
fi: Vahvistuksen tyyppi

en: Confirmation Name
fi: Vahvistuksen nimi

en: Confirmations
fi: Vahvistukset

en: Upload unsuccessful
fi: Lataaminen epäonnistui

en: Failed to move uploaded file.
fi: Ladatun tiedoston siirtäminen epäonnistui.

en: Failed to open output stream.
fi: Tietovirran avaaminen epäonnistui.

en: Failed to open input stream.
fi: Tietovirran avaaminen epäonnistui.

en: Failed to open temp directory.
fi: Väliaikaishakemiston avaaminen epäonnistui.

en: Failed to upload file.
fi: Tiedoston lataus epäonnistui.

note: translators: deleted text
en: [deleted]
fi: [poistettu]

en: Draft Forms (Save and Continue Later)
fi: Luonnostetut lomakkeet (Tallenna ja jatka myöhemmin)

en: Browser details
fi: Selaimen yksityiskohdat

en: Embed URL
fi: Upotettava URL

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Other Data
fi: Muu data

en: Select/Deselect All
fi: Valitse/Poista kaikki

en: Erase
fi: Poista

en: Export
fi: Vie

en: Fields
fi: Kentät

en: Created By
fi: Luonut

en: Personal Data
fi: Henkilökohtainen data

en: Identification Field
fi: Tunnistekenttä

en: You must add an email address field to the form in order to enable this setting.
fi: Sinun pitää lisästä sähköpostikenttä lomakkeeseen tämän asetuksen aktivoimiseksi.

en: Enable integration with the WordPress tools for exporting and erasing personal data.
fi: Aktivoi integrointi WordPressin työkaluilla ja poistaen henkilökohtainen data.

en: Exporting and Erasing Data
fi: Vienti ja datan poistaminen

en: Delete entries permanently automatically
fi: Poista merkinnät lopullisesti automaattisesti

en: Trash entries automatically
fi: Laita merkinnät roskakoriin automaattisesti

en: Retain entries indefinitely
fi: Säilytä merkinnät ikuisesti

en: Retention Policy
fi: Säilyttämispolitiikka

en: Prevent the storage of IP addresses during form submission
fi: Estä IP osoitteen ottamisen talteen lomakkeen täytössä

en: General Settings
fi: Yleisasetukset

en: Internal Error
fi: Sisäinen virhe

en: Not implemented
fi: Ei implementoitu

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Bad request
fi: Viallinen pyyntö

en: Forbidden
fi: Pääsy evätty

en: Permission denied
fi: Pääsy evätty

en: Not authorized
fi: Ei lupaa

en: Entries deleted successfully: %d
fi: Merkintöjä poistettu onnistuneesti: %d

en: Form updated successfully
fi: Lomake päivitetty onnistuneesti

en: Forms updated successfully
fi: Lomakkeet päivitetty onnistuneesti

en: Success
fi: Onnistui

en: Entries updated successfully
fi: Merkinnät päivitetty onnistuneesti

en: Forms deleted successfully: %d
fi: Lomakkeita poistettu onnistuneesti: %d

en: Feeds updated: %d
fi: Syötteitä päivitetty: %d

en: Feeds deleted successfully: %d
fi: Lomakkeita poistettu onnistuneesti: %d

en: Unable to process request.
fi: Pyyntöä ei pystytä käsittelemään.

en: Unable to save API key.
fi: API avaimen tallennus ei onnistu.

en: API Key successfully updated.
fi: API avain onnistuneesti päivitetty.

en: You must provide a description.
fi: Sinun pitää antaa kuvaus.

en: Unable to retrieve key.
fi: Avaimen haku ei onnistunut.

en: Show/hide QR Code
fi: Näytä/piilota QR koodi

en: Change the %sWordPress Permalink Settings%s from default to any of the other options to get started.
fi: Vaihda %sWordPressin osoiterakenne%s oletusarvosta joksikin toiseksi päästäksesi alkuun.

en: Permalinks are not in the correct format.
fi: Kestolinkit eivät olet oikeassa muodossa.

en: Impersonate account
fi: impersonoi tili

en: QR Code
fi: QR-koodi

en: Private API Key
fi: Yksityinen API-avain

en: Public API Key
fi: Julkinen API-avain

en: Authentication ( API version 1 )
fi: Autentikointi ( API version 1 )

en: API Keys
fi: API avaimet

en: Authentication ( API version 2 )
fi: Autentikointi ( API version 2 )

en: Enable access to the API
fi: Ota API käyttöön

en: Requirements check
fi: Vaatimusten tarkistus

en: The Gravity Forms API allows developers to interact with this install via a JSON REST API.
fi: Gravity forms -API mahdollistaa kehittäjien vuorovaikutuksen tämän asennuksen kanssa JSON REST -ohjelmointirajapinnan kautta.

en: Gravity Forms API Settings
fi: Gravity Formsin API-asetukset

en: Update
fi: Päivitä

en: Add
fi: Lisää

en: Consumer Key
fi: Asiakkaan avain (Consumer Key)

en: Read/Write
fi: Lue/Kirjoita

en: Write
fi: Kirjoita

en: Read
fi: Lue

en: Unknown request method.
fi: Tuntematon pyyntömetodi.

en: The API key provided does not have write permissions.
fi: API avaimella joka annettiin ei ole kirjoitusoikeuksia.

en: The API key provided does not have read permissions.
fi: API avaimella joka annettiin ei ole lukuoikeuksia.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
fi: Kertakäyttöavain ei kelpaa - kertakäyttöavain on jo käytetty.

en: Invalid timestamp.
fi: Viallinen päivämäärämerkintä.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
fi: Viallinen allekirjoitus - annettu allekirjoitus ei kelpaa.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
fi: Viallinen allekirjoitus - allekirjoitustapa on väärä.

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - parametrejä ei lajiteltu.

en: Consumer key is invalid.
fi: Kuluttaja-avain (Consumer key) on viallinen.

note: translators: %s: amount of errors
en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
fi[0]: Puuttuva OAuth parametri %s
fi[1]: Puuttuvat OAuth parametrit %s

en: Consumer secret is invalid.
fi: Asiakkaan salasana ei ole kelvollinen

en: The entry has already been deleted.
fi: Merkintä on jo poistettu.

en: Invalid feed id.
fi: Viallinen syötteen id.

en: Error retrieving notes.
fi: Virhe haettaessa muistiinpanot.

en: Invalid note id.
fi: Viallinen muistiinpanon id.

en: The date of the payment, if applicable.
fi: Maksun päivämäärä, jos tarpeellinen.

en: The status of the payment, if applicable.
fi: Maksun tilanne, jos tarpeellinen.

en: The date the entry was updated, in UTC.
fi: Päivä jolloin merkintä päivitettiin, UTC ajassa.

en: The date the entry was created, in UTC.
fi: Päivämäärä merkinnän luonnille, UTC aika.

en: The Form ID for the entry.
fi: Lomakken ID merkintään.

en: Unique identifier for the resource.
fi: Muista poikkeava resurssin tunniste.

en: Missing entry JSON
fi: JSON-merkintä puuttuu

en: The field values.
fi: Kentän arvot.

en: The input values.
fi: Syöttöarvot.

en: Form not found.
fi: Lomaketta ei löydy.

en: The form has already been deleted.
fi: Lomake on jo poistettu.

en: Invalid form id.
fi: Väärä lomakkeen id.

en: The Form ID for the feed.
fi: Lomakkeen ID syötteelle.

en: Missing feed meta
fi: Puuttuva syötteen meta

en: Missing feed JSON
fi: Puuttuva syötteen JSON

en: Entry updated successfully
fi: Merkintä päivitetty onnistuneesti

en: Property values should be sent as an array
fi: Ominaisuuksien arvot tulisi lähettää array-muodossa

en: No property values were found in the request body
fi: Arvoja ei löytynyt pyynnön vartalosta

en: You don't have any API keys. Let's go %1$screate one%2$s!
fi: Sinulla ei ole yhtään API avaimia. Mennään %1$sluomaan yksi%2$s!

en: Never Accessed
fi: Ei ole kirjauduttu koskaan

en: Last Access
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: User
fi: Käyttäjä

en: Create A Form
fi: Luo lomake

en: Installation Complete
fi: Asennus valmis

en: Congratulations! Click the 'Create A Form' button to get started.
fi: Onnittelut! Aloita napsauttamalla 'Luo lomake'-painiketta.

en: Global Settings
fi: Yleisasetukset

en: Protect your form entries from spam using Akismet.
fi: Suojaa lomakkeesi roskapostilta käyttämällä Akismetiä.

en: Akismet Integration
fi: Akismet-integraatio

en: Set this to ON to display the Forms menu in the WordPress top toolbar. The Forms menu will display the latest ten forms recently opened in the form editor.
fi: Aseta tämä asentoon Käytössä näyttääksesi Lomakkeet-valikon WordPressin työkalupalkissa. Lomakkeet-valikossa näytetään kymmenen viimeksi lomakemuokkaimessa avattua lomaketta.

en: Toolbar Menu
fi: Työkalupalkin valikko

en: Set this to ON to prevent extraneous scripts and styles from being printed on Gravity Forms admin pages, reducing conflicts with other plugins and themes.
fi: Asettamalla tämän Käyttöön estetään ulkoisten komentosarjojen ja tyylien tulostaminen Gravity Formsin ylläpitosivuille, mikä vähentää yhteensopivuusongelmia muiden lisäosien ja teemojen kanssa.

en: Off
fi: Ei käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Select a Currency
fi: Valitse valuutta

en: Back
fi: Takaisin

en: Next
fi: Seuraava

en: Please accept the terms
fi: Hyväksy ehdot

en: Invalid or Expired Key : Please make sure you have entered the correct value and that your key is not expired.
fi: Viallinen tai vanhentunut avain: Varmista, että olet antanut oikean arvon ja että avain ei ole vanhentunut.

en: Please enter a valid license key.
fi: Syötä sallittu lisenssiavain.

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: I understand the risks of not providing a valid license key.
fi: Ymmärrän riskit olla antamatta voimassa olevaa lisenssiavainta.

en: If you don't enter a valid license key, you will not be able to update Gravity Forms when important bug fixes and security enhancements are released. This can be a serious security risk for your site.
fi: Jos et syötä toimivaa lisenssiavainta, et voi päivittää Gravity Formsia, kun tärkeä korjaus tai tietoturvaparannus julkaistaan. Tämä voi olla vakava tietoturvauhka sivustollesi.

en: Enter your Gravity Forms License Key below.  Your key unlocks access to automatic updates, the add-on installer, and support.  You can find your key on the My Account page on the %sGravity Forms%s site.
fi: Syötä Gravity Forms -lisenssiavaimesi alle. Avain aktivoi pääsyn automaattipäivityksiin, lisäosa-asentimeen ja tukeen. Löydät avaimesi My Account -sivulta %sGravity Formsin%s sivustolta.

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Please accept the terms.
fi: Hyväksy ehdot.

en: Background Updates
fi: Taustapäivitykset

en: I understand and accept the risk of not enabling background updates.
fi: Ymmärrän ja hyväksyn riskit olla ottamatta taustapäivitykset käyttöön.

en: By disabling background updates your site may not get critical bug fixes and security enhancements. We only recommend doing this if you are experienced at managing a WordPress site and accept the risks involved in manually keeping your WordPress site updated.
fi: Poistamalla taustapäivitykset käytöstä sivustosi ei ehkä saa kriittisiä päivityksiä ja tietoturvaparannuksia. Suosittelemme tämän tekemistä vain, jos olet kokenut WordPress-sivuston hallinnoija ja hyväksyt riskit, jotka liittyvät WordPress-sivuston päivittämiseen käsipelillä.

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: Turn off background updates
fi: Ota taustapäivitykset pois käytöstä

en: Keep background updates enabled
fi: Pidä taustapäivitykset käytössä

en: Updates will only be available if you have entered a valid License Key
fi: Päivitykset ovat saatavilla vain, jos olet syöttänyt toimivan lisenssiavaimen.

en: This feature is activated by default unless you opt to disable it below. We only recommend disabling background updates if you intend on managing updates manually.
fi: Tämä ominaisuus on käytössä oletusarvoisesti, ellet poista sitä käytöstä alla. Suosittelemme poistamaan taustapäivitykset käytöstä ainostaan, jos tarkoituksenasi on huolehtia päivityksistä käsin.

en: Gravity Forms will download important bug fixes, security enhancements and plugin updates automatically. Updates are extremely important to the security of your WordPress site.
fi: Gravity Forms lataa tärkeät korjaukset, tietoturvaparannukset ja lisäosan päivitykset automaattisesti. Päivitykset ovat äärimmäisen tärkeitä WordPress-sivustosi pitämiseksi turvallisena.

en: Welcome to Gravity Forms
fi: Tervetuloa Gravity Formsiin

en: There was a problem while inserting the field values
fi: Kenttien arvojen tallentaminen epäonnistui

en: There was a problem while inserting one of the input values for the entry
fi: Virhe lisätessä arvoa merkinnälle

en: An error prevented the entry for this form submission being saved. Please contact support.
fi: Virhe esti lomakkeen tietojen tallentamisen. Ota yhteyttä tukeen.

en: You don't have adequate permission to edit entries.
fi: Et voi muokata merkintöjä.

en: Every %d Minutes
fi: Joka %d. minuutti

en: Inactive
fi: Ei-aktiivinen

en: Active
fi: Aktiivinen

en: feeds
fi: syötteet

en: feed
fi: syöte

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Select which actions should only occur after payment has been received.
fi: Valitse mitä tulisi tapahtua kun maksu on vastaanotettu.

en: Post Payment Actions
fi: Maksun jälkeiset tapahtumat

en: Process %s feed only when payment is received.
fi: Käsittele syöte %s vain kun maksu on vastaanotettu

en: Invalid value
fi: Virheellinen arvo

en: To get started, please configure your %s.
fi: Aloittaaksei määritettele sinun %s.

en: You don't have any feeds configured. Let's go %screate one%s!
fi: Sinulla ei ole yhtään syötettä määriteltynä. %sLuodaan ensimmäinen%s!

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: 'Peruuta', jos haluat keskeyttää, 'OK', jos haluat poistaa.

en: WARNING: You are about to delete this item.
fi: VAROITUS: Olet poistamassa tätä syötettä.

en: Duplicate
fi: Kopioi

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: There was an error updating this feed. Please review all errors below and try again.
fi: Syötteen päivittäminen epäonnistui. Käy alla olevat virheet läpi ja yritä uudelleen.

en: Feed updated successfully.
fi: Syötten päivittäminen onnistui.

en: You don't have sufficient permissions to update the form settings.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata lomakkeen asetuksia.

en: Feed Settings
fi: Syöteasetukset

en: %s Feeds
fi: Syötteet: %s

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Copy %d
fi: Kopioi %d

en: Copy 1
fi: Kopioi 1

en: You don't have adequate permission to uninstall this add-on:
fi: Sinulla ei ole tarpeeksi oikeuksia poistaa tätä lisäosaa (add-on):

en: Warning! ALL %s settings will be deleted. This cannot be undone. 'OK' to delete, 'Cancel' to stop
fi: Varoitus! KAIKKI lisäosan %s asetukset poistetaan. Tätä ei voi perua. 'OK' poistaa, 'Peruuta' keskeyttää.

en: %sThis operation deletes ALL %s settings%s. If you continue, you will NOT be able to retrieve these settings.
fi: %sTämä toiminto poistaa KAIKKI lisäosan %s asetukset%s. Jos jatkat, ET voi palauttaa asetuksia.

en: Uninstall Add-On
fi: Poista lisäosa (Add-On)

en: Uninstall %s Add-On
fi: Poista lisäosa %s

en: You don't have sufficient permissions to update the settings.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata asetuksia.

en: Warning
fi: Varoitus

en: Uninstall %s
fi: Poista %s käytöstä

en: %s has been successfully uninstalled. It can be re-activated from the %splugins page%s.
fi: %s on poistettu käytöstä. Se voidaan aktivoida uudelleen %slisäosat-sivulta%s.

en: This add-on needs to be updated. Please contact the developer.
fi: Tämä lisäosa tulee päivittää. Ota yhteyttä kehittäjään.

en: You don't have adequate permission to view this page
fi: Sinulla ei ole oikeutta katsella tätä sivua.

en: Validation Error
fi: Validointivirhe

en: Add Custom Key
fi: Lisää mukautettu avain

en: Please add a %s field to your form.
fi: Lisää kenttä tyyppiä %s lomakkeelle.

en: %s settings updated.
fi: %s asetukset päivitetty.

en: Field type '%s' has not been implemented
fi: Kenttätyyppi '%s' ei ole implementoitu

en: Field could not be rendered.
fi: Kenttää ei voitu renderöidä.

en: %s Settings
fi: Asetukset: %s

en: Results Page
fi: Tulokset sivu

en: Add-On Settings
fi: Add-On asetukset

en: Add-On Page
fi: Add-On sivu

en: Uninstall
fi: Poista

en: Current WordPress version (%s) does not meet minimum WordPress version requirement (%s).
fi: WordPressin versionumero (%s) on alle vaaditavan minimin (%s).

en: Required PHP function missing: %s
fi: Tarvittava PHP-funktio puuttuu: %s

en: Required PHP extension "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
fi: PHP:n laajennuksen "%s" versionumero on alle vaaditavan minimin: %s.

en: Required PHP extension missing: %s
fi: Tarvittava PHP-laajennus puuttuu: %s

en: Current PHP version (%s) does not meet minimum PHP version requirement (%s).
fi: PHP:n versionumero (%s) on alle vaaditavan minimin (%s).

en: Required WordPress plugin is missing: %s.
fi: Tarvittava WordPress-lisäosa puuttuu: %s.

en: Required Gravity Forms Add-On "%s" does not meet minimum version requirement: %s.
fi: Tarvittava Gravity Forms -lisäosan "%s" versionumero on alle vaaditavan minimin: %s.

en: Required Gravity Forms Add-On is missing: %s.
fi: Tarvittava Gravity Forms -lisäosa puuttuu: %s.

en: Show more
fi: Näytä lisää

en: Latest values:
fi: Viimeisimmät arvot:

en: Item
fi: Kohde

en: Average score
fi: Keskimääräinen pistemäärä

en: Average global score
fi: Keskimääräinen pistemäärä

en: Frequency
fi: Taajuus

en: Choice
fi: Valinta

en: No entries for this field
fi: Tälle kentälle ei löytynyt merkintää

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Entries processed: %1$d of %2$d
fi: Merkintöjä käsitelty: %1$d / %2$d

en: There was an error while processing the entries. Please contact support.
fi: Virhe merkintöjä käsitellessä. Ota yhteyttä tukeen.

en: No results.
fi: Ei tuloksia.

en: The average (mean) score: The sum of the scores divided by the number of entries.
fi: Pistemäärien keskiarvo: pistemäärien summa jaettuna merkintöjen kokonaismäärällä.

en: Average Score
fi: Keskimääräinen pistemäärä

en: The average (mean) score for the whole field. The sum of the total scores divided by the number of entries.
fi: Koko kentän keskiarvo: kokonaispistemäärien summa jaettuna merkintöjen kokonaismäärällä.

en: Average Global Score
fi: Keskimääräinen pistemäärä

en: The average (mean) score for each row: the sum of all the scores for each row divided by the total number of entries.
fi: Jokaisen rivin keskiarvo: kaikkien rivien pistemäärien summa jaettuna merkintöjen kokonaismäärällä.

en: Average Row Score
fi: Keskimääräinen rivin pistemäärä

en: Narrow the results by adding filters. Note that some field types support more options than others.
fi: Suodata tuloksia lisäämällä suodattimia. Huomaa, että jotkin kenttätyypit tukevat enemmän valintoja kuin toiset.

en: Date Range is optional, if no date range is specified it will be ignored.
fi: Päivämäärärajaus on valinnainen. Jos rajausta ei tehdä, sitä ei oteta huomioon.

en: The aggregate rank is the overall rank for all entries based on the weighted scores for each item.
fi: Sijoitus kokonaispisteissä kertoo yhteenlaskettujen painotettujen pistemäärien mukaisen järjestyksen kullekin kysymykselle.

en: Aggregate Rank
fi: Sijoitus kokonaispisteissä

en: Scores are weighted calculations. Items ranked higher are given a greater score than items that are ranked lower. The total score for each item is the sum of the weighted scores.
fi: Pistemäärät ovat painotettuja laskelmia. Korkeammalle arvostetut vastaukset saavat suuremman pistemäärän kuin vähemmän arvostetut. Kokonaispistemäärä kullekin kysymykselle on painotettujen pisteiden summa.

en: Total Score
fi: Kokonaispistemäärä

en: This form does not have any fields that can be used for results
fi: Tällä lomakkeella ei ole yhtään kenttää, jota voidaan käyttää tuloksia varten

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Apply filters
fi: Aseta suodattimet

en: End
fi: Loppu

en: Start
fi: Alku

en: Date Range
fi: Päivämääräväli

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Results
fi: Tulokset

en: View results generated by this form
fi: Näytä tällä lomakkeella tehdyt merkinnät

en: Error retrieving results. If the problem persists, please contact support.
fi: Virhe tuloksia noudettaessa. Mikäli ongelma jatkuu, ota yhteyttä tukeen.

en: Results Filters
fi: Tulossuodattimet

en: Go to the last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to the next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s/%2$s

en: Go to the previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to the first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: 1 item | %s items
fi[0]: 1 kohde
fi[1]: %s kohdetta

en: There hasn't been any sales in the specified date range.
fi: Valittuna aikana ei ole yhtään myyntitapahtumaa.

en: sales
fi: myynnit

en: sale
fi: myynti

en: Cancel Subscription
fi: Peruuta tilaus

en: The subscription could not be canceled. Please try again later.
fi: Tilausta ei voitu peruuttaa. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Warning! This subscription will be canceled. This cannot be undone. 'OK' to cancel subscription, 'Cancel' to stop
fi: Varoitus! Tämä tilaus perutaan. Perumista ei voi peruuttaa. 'OK' peruuttaa tilauksen, 'Peruuta' keskeyttää.

en: Payment Method
fi: Maksutapa

[ctx: regarding a payment method]
en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Select how you would like the sales data to be displayed.
fi: Valitse kuinka haluat myyntitietoja näytettävän.

en: View
fi: Näytä

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Dec
fi: Joulu

en: Nov
fi: Marras

en: Oct
fi: Loka

en: Sep
fi: Syys

en: Aug
fi: Elo

en: Jul
fi: Heinä

en: Jun
fi: kesä

en: Apr
fi: Huhti

en: Mar
fi: Maalis

en: Feb
fi: Helmi

en: Jan
fi: Tammi

en: Week
fi: Viikko

en: Refunds
fi: Hyvitykset

en: Recurring Payments
fi: Toistuvat maksut

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Revenue
fi: Liikevaihto

en: There aren't any transactions that match your criteria.
fi: Hakuehtoja vastaavia maksutapahtumia ei löytynyt.

en: orders
fi: tilaukset

en: subscriptions
fi: tilaukset

en: Last 30 Days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Today
fi: Tänään

[ctx: metabox title]
en: Filter
fi: Suodata

[ctx: toolbar label]
en: Sales
fi: Myynti

en: Select a product field
fi: Valitse tuotekenttä

en: year(s)
fi: vuosi/vuotta

en: month(s)
fi: kuukau(si/-tta)

en: week(s)
fi: viikko(a)

en: day(s)
fi: päivä(ä)

en: Sample Option
fi: Esimerkkivaihtoehto

en: Enter an amount
fi: Syötä summa

en: Enabled
fi: Käytössä

en: When conditions are enabled, form submissions will only be sent to the payment gateway when the conditions are met. When disabled, all form submissions will be sent to the payment gateway.
fi: Kun ehdot on otettu käyttöön, lomakkeen lähetykset lähetetään maksuvälittäjälle vain kun ehdot täyttyvät. Jos ehdot eivät ole käytössä, kaikki lomakelähetykset lähetetään maksuvälittäjälle.

en: Conditional Logic
fi: Ehdollinen logiikka

en: Options
fi: Asetukset

en: Map your Form Fields to the available listed fields.
fi: Yhdistä lomakekentät listattuihin kenttiin.

en: Billing Information
fi: Laskutustiedot

en: Other Settings
fi: Muut asetukset

en: Select which field determines the payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the payment amount.
fi: Valitse kenttä, joka määrittää maksun summan tai valitse 'Lomakkeen kokonaissumma' käyttääksesi kaikkien hintakenttien summaa maksun summana.

en: Payment Amount
fi: Maksun määrä

en: Products &amp; Services Settings
fi: Tuotteet ja palvelut -asetukset

en: Enable a trial period.  The user's recurring payment will not begin until after this trial period.
fi: Ota käyttöön koeaika. Käyttäjän toistuvaismaksu ei ala ennen kuin koeaika on päättynyt.

en: Trial Period
fi: Koeaika

en: Trial
fi: Koeaika

en: Setup Fee
fi: Käyttöönottomaksu

en: Select how many times the recurring payment should be made.  The default is to bill the customer until the subscription is canceled.
fi: Valitse kuinka monta kertaa toistuvaismaksu tulee tehdä. Oletusarvoisesti laskutus tapahtuu kunnes tilaus on peruttu.

en: infinite
fi: rajaton

en: Recurring Times
fi: Toistuvat kerrat

en: Select your billing cycle.  This determines how often the recurring payment should occur.
fi: Valitse laskutusväli. Tämä määrittää kuinka usein maksun tulee tapahtua.

en: Billing Cycle
fi: Laskutusväli

en: Select which field determines the recurring payment amount, or select 'Form Total' to use the total of all pricing fields as the recurring amount.
fi: Valitse kenttä, joka määrittää toistuvaismaksun summan tai valitse 'Lomakkeen kokonaissumma' käyttääksesi kaikkien hintakenttien summaa toistuvaismaksun summana.

en: Recurring Amount
fi: Toistuva summa

en: Subscription Settings
fi: Tilauksen asetukset

en: Select a transaction type.
fi: Valitse kauppatapa.

en: Select a transaction type
fi: Valitse maksutapa

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
fi: Lisää syötteen nimi antaaksesi tunnisteen näille asetuksille.

en: You must add a Credit Card field to your form before creating a feed. Let's go %sadd one%s!
fi: Luottokorttikenttä tulee lisätä ennen syötteen luomista. %sLisää syöte%s!

en: Form Total
fi: Lomakkeen kokonaissumma

en: Unsupported transaction type
fi: Ei-tuettu maksutapa

en: Donations
fi: Lahjoitukset

en: Products and Services
fi: Tuotteet ja palvelut

en: Subscription
fi: Tilaus

en: Amount
fi: Summa

en: Transaction Type
fi: Maksutapa

en: Subscription has expired. Subscriber Id: %s
fi: Tilaus on umpeutunut. Tilaaja-ID: %s.

en: Subscription has been cancelled. Subscription Id: %s.
fi: Tilaus on peruttu. Tilaus-ID: %s.

en: Subscription payment has failed. Amount: %s. Subscription Id: %s.
fi: Tilausmaksu epäonnistui. Summa: %s. Tilaus-ID: %s.

en: Subscription has been paid. Amount: %s. Subscription Id: %s
fi: Tilaus on maksettu. Summa: %s. Tilaus-ID: %s.

en: Subscription has been created. Subscription Id: %s.
fi: Tilaus on luotu. Tilaus-ID: %s.

en: Authorization has been voided. Transaction Id: %s
fi: Valtuutus on mitätöity. Tapahtuma-ID: %s.

en: Payment has failed. Amount: %s.
fi: Maksu epäonnistui. Summa: %s.

en: Payment has been refunded. Amount: %s. Transaction Id: %s.
fi: Maksu on hyvitetty. Summa: %s. Tapahtuma-ID: %s.

en: Payment has been completed. Amount: %s. Transaction Id: %s.
fi: Maksu on suoritettu. Summa: %s. Suorituksen Id: %s.

en: Payment has been authorized. Amount: %s. Transaction Id: %s.
fi: Maksu on suoritettu. Summa: %s. Tapahtuman tunniste: %s.

en: Payment is pending. Amount: %s. Transaction Id: %s.
fi: Maksu on vireillä. Summa: %s. Tapahtuma-ID: %s.

en: This webhook has already been processed (Event Id: %s)
fi: Tämä web-koukku on jo käsitelty (Tapahtuma-ID: %s)

en: options:
fi: asetukset:

en: Subscription failed to be created. Reason: %s
fi: Tilausta ei onnistuttu luomaan. Syy: %s

en: Failed to capture %s. Reason: %s.
fi: Tallennus epäonnistui kohteelle %s. Syy: %s.

en: %s has been captured successfully. Amount: %s. Transaction Id: %s
fi: %s on tallennettu onnistuneesti. Summa: %s. Tapahtuma-ID: %s

en: Initial payment
fi: Aloitusmaksu

en: Payment failed to be captured. Reason: %s
fi: Maksun tallennus epäonnistui. Syy: %s

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually. %sUpdate Automatically%s %sDownload Update%s
fi: Voit päivittää viimeisimpään version automaattisesti tai ladata päivityksen ja asentaa sen manuaalisesti. %sPäivitä automaattisesti%s %sLataa päivitys%s

en: Your version of %s is up to date.
fi: %s -versiosi on ajan tasalla.

en: There is a new version of %1$s available. %s.
fi: Uusi versio kohteesta %1$s on saatavilla. %s.

en: View version %s details
fi: Katso version %s tiedot

en: Oops!! Something went wrong.%sPlease try again or %scontact us%s.
fi: Hups!! Jotain meni pieleen.%sYritä uudelleen tai %sota meihin yhteyttä%s.

en: Gravity Forms %s is required. Activate it now or %spurchase it today!%s
fi: Gravity Forms %s vaaditaan. Aktivoi se nyt tai %sosta se tänään!%s

en: Form Settings
fi: Lomakeasetukset

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: License successfully removed.
fi: Lisenssi poistettu onnistuneesti.

en: Invalid Key - an Enterprise license is required.
fi: Viallinen avain - Enterprise lisenssi vaaditaan.

en: Valid Key : Your license key has been successfully validated.
fi: Validi avain: Lisenssiavaimesi on onnistuneesti validoitu.

en: Invalid or Expired.
fi: Ei-toimiva tai vanhentunut

en: Valid
fi: Toimiva

en: There was an error while validating your license key. Gravity Forms will continue to work, but automatic upgrades will not be available. Please contact support to resolve this issue.
fi: Virhe lisenssiavainta validoidessa. Gravity Forms jatkaa toimintaansa, mutta automaattiset päivitykset eivät ole saatavilla. Ota yhteyttä tukeen selvittääksesi ongelman.

en: Help
fi: Ohje

en: Import/Export
fi: Tuonti/Vienti

note: translators: %s: the add-on name
en: The %s is not compatible with this version of Gravity Forms. See the plugins list for further details.
fi: Tämä %s ei ole yhteensopiva tämän Gravity Forms version kanssa. Katso lisäosien listasta tarkemmat yksityiskohdat.

en: There appears to be an issue with the data in the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
fi: Gravity Formsin tietokantataulujen tiedoissa näyttää olevan vikaa. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: There appears to be an issue with one of the Gravity Forms database tables. Please get in touch with support.
fi: Yhdessä Gravity Formsin tietokantataulussa näyttää olevan vikaa. Ole hyvä ja ota yhteyttä tukeen.

en: Forms migrated.
fi: Lomakkeet muutettu.

en: Migrating forms.
fi: Yhdistetään lomakkeet.

en: Queued for upgrade.
fi: Jonossa päivitystä varten.

note: translators: 1: version number 2: open link tag 3: closing link tag.
en: Gravity Forms is currently upgrading the database to version %1$s. For sites with a large number of entries this may take a long time. Check the %2$sSystem Status%3$s page for further details.
fi: Gravity Forms päivittää juuri tietokantaa versioon %1$s. Sivustoilla joilla on paljon merkintöjä se voi viedä pidemmän aikaa. Tarkista %2$sSystemin tilanne%3$s sivulta lisätietoa.

en: Body
fi: Artikkelin teksti

en: Page
fi: Sivu

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Confirm Email
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: Enter Email
fi: Syötä sähköpostiosoite

en: Your emails do not match.
fi: Sähköpostiosoitteet eivät täsmää.

en: Please enter a valid email address.
fi: Sähköpostiosoitteessa on virhe. Kirjoita toimiva sähköpostiosoite.

en: Email
fi: Sähköposti

en: Tags
fi: Avainsanat

en: This is a content placeholder. HTML content is not displayed in the form admin. Preview this form to view the content.
fi: Tämä on sisällön paikkamerkki. HTML-sisältöä ei näytetä lomakkeen muokkaustilassa. Esikatsele tätä lomaketta nähdäksesi sisällön.

en: HTML Content
fi: HTML-sisältö

en: Other
fi: Muu

en: Other Choice, please specify
fi: Muu valinta, ole hyvä ja tarkenna

en: Radio Buttons
fi: Radiopainikkeet

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Remove this row
fi: Poista tämä rivi

en: Add a new row
fi: Lisää uusi rivi

en: Add another row
fi: Lisää uusi rivi

en: Remove row {0}
fi: Poista rivi {0}

en: List
fi: Lista

en: Paragraph Text
fi: Tekstikappale

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Alternative Text
fi: Vaihtoehtoinen teksti

en: File
fi: Tiedosto

en: delete
fi: poista

en: Accepted file types: %s.
fi: Sallitut tiedostomuodot: %s.

en: Post Image
fi: Artikkelin kuva

en: Are you sure you want to remove this item?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän?

en: Repeater
fi: Toistin

en: Drop Down
fi: Pudotusvalikko

en: Click to view
fi: Napsauta nähdäksesi

en: View the image
fi: Näytä kuva

en: %d files
fi: %d tiedostoa

en: View file
fi: Näytä tiedosto

en: Delete file
fi: Poista tiedosto

en: Download file
fi: Lataa tiedosto

en: Select files
fi: Valitse tiedostot

en: Drop files here or
fi: Pudota tiedostot tähän tai

en: Allowed Files
fi: Sallitut tiedosto

en: Accepted file types: %s
fi: Sallitut tiedostotyypit: %s

en: The uploaded file type is not allowed. Must be one of the following: %s
fi: Lataamasi tiedoston muoto ei kelpaa. Vain nämä tiedostomuodot hyväksytään: %s

en: The uploaded file type is not allowed.
fi: Lataamasi tiedoston tyyppi ei ole sallitty.

en: There was an error while uploading the file. Error code: %d
fi: Tiedoston lataus ei onnistunut. Virhekoodi: %d

en: File exceeds size limit. Maximum file size: %dMB
fi: Tiedoston koko on suurempi kuin sallittu. Enimmäistiedostokoko on %dMB

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus

en: Separate tags with commas
fi: Erota avainsanat pilkulla

en: The text entered exceeds the maximum number of characters.
fi: Tekstin pituus ylittää sallitun rajan.

en: Single Line Text
fi: Yksi rivi tekstiä

en: Section
fi: Osio

en: Not Checked
fi: Ei tarkistettu

en: Checked
fi: Tarkistettu

en: Offers a “yes/no” consent checkbox and a detailed description of what is being consented to.
fi: Tarjoaa "kyllä/ei" valinnan suostumus valintaruutuun ja yksityiskohtaisen kuvauksen mihin suostutaan.

en: Consent
fi: Suostumus

en: Prince Edward Island
fi: Prinssi Edwardin saari

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Newfoundland and Labrador
fi: Newfoundland ja Labrador

en: British Columbia
fi: Brittiläinen Columbia

en: Armed Forces Pacific
fi: Asevoimat Tyynimeri

en: Armed Forces Europe
fi: Asevoimat Eurooppa

en: Armed Forces Americas
fi: Asevoimat Amerikka

en: West Virginia
fi: Länsi-Virginia

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

en: North Carolina
fi: Pohjois-Carolina

en: California
fi: Kalifornia

en: Zambia
fi: Sambia

en: Yemen
fi: Jemen

en: Western Sahara
fi: Länsi Sahara

en: Virgin Islands, U.S.
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Virgin Islands, British
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United Arab Emirates
fi: Arabiemiirikunnat

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Spain
fi: Espanja

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Sao Tome and Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Lucia
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Barthélemy
fi: Saint-Barthélemy

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Poland
fi: Puola

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Palestine, State of
fi: Palestiinan valtio

en: Norway
fi: Norja

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Norfolk Island
fi: Norfolkin saaret

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Caledonia
fi: Uusi Kaledonia

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Morocco
fi: Marokko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Jordan
fi: Jordania

en: Japan
fi: Japani

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Italy
fi: Italia

en: Isle of Man
fi: Mansaaret

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Iraq
fi: Irak

en: India
fi: Intia

en: Iceland
fi: Islanti

en: Hungary
fi: Unkari

en: Hong Kong
fi: Hongkong

en: Holy See
fi: Pyhä Meri

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Greece
fi: Kreikka

en: Germany
fi: Saksa

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset ja antarktiset alueet

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Guiana
fi: Ranskan Guiana

en: France
fi: Ranska

en: Finland
fi: Suomi

en: Fiji
fi: Fidži

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Falkland Islands
fi: Falklandin saaret

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Estonia
fi: Viro

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Egypt
fi: Egypti

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Denmark
fi: Tanska

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Côte d'Ivoire
fi: Norsunluurannikko

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Congo, Democratic Republic of the
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Comoros
fi: Komorit

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Cocos Islands
fi: Kookossaaret

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: China
fi: Kiina

en: Chad
fi: Tšad

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cabo Verde
fi: Kap Verde

en: Canada
fi: Kanada

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Bouvet Island
fi: Bouvet’nsaari

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Herzegovina

en: Bonaire, Sint Eustatius and Saba
fi: Bonaire, Sint Eustatius ja Saba

en: Belgium
fi: Belgia

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Austria
fi: Itävalta

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Antarctica
fi: Etelänapamanner

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Åland Islands
fi: Ahvenanmaa

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Province
fi: Maakunta

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Canadian
fi: Kanadalainen

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: State / Province / Region
fi: Maakunta

en: ZIP / Postal Code
fi: Postinumero

en: Address Line 2
fi: Lähiosoite (2. rivi)

en: Street Address
fi: Lähiosoite

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: Suffix
fi: Pääte

en: Last
fi: Sukunimi

en: Middle
fi: Toinen

en: First
fi: Etunimi

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Name
fi: Nimi

en: Price:
fi: Hinta:

en: Qty:
fi: Määrä:

en: Price
fi: Hinta

en: An example of reCAPTCHA
fi: Esimerkki reCAPTCHAsta

en: The reCAPTCHA was invalid. Go back and try it again.
fi: ReCAPTCHA ei kelpaa. Palaa takaisin ja yritä uudelleen.

en: The CAPTCHA wasn't entered correctly. Go back and try it again.
fi: reCAPTCHA syötettiin väärin. Palaa takaisin ja yritä uudelleen.

en: Adds a captcha field to your form to help protect your website from spam and bot abuse.
fi: Lisää captcha kenttä lomakkeisiin estääksesi sivustoasi roskapostilta ja bottien väärinkäytöltä.

en: Click to select...
fi: Napsauta valitaksesi...

en: Multi Select
fi: Monivalinta

[ctx: Abbreviation: Year]
en: YYYY
fi: VVVV

[ctx: Abbreviation: Day]
en: DD
fi: PP

[ctx: Abbreviation: Month]
en: MM
fi: KK

en: YYYY dot MM dot DD
fi: VVVV dot KK dot PP

en: yyyy.mm.dd
fi: vvvv.kk.pp

en: YYYY dash MM dash DD
fi: VVVV dash KK dash PP

en: yyyy-mm-dd
fi: vvvv-kk-pp

en: YYYY slash MM slash DD
fi: VVVV slash KK slash PP

en: yyyy/mm/dd
fi: vvvv/kk/pp

en: DD dot MM dot YYYY
fi: PP dot KK dot VVVV

en: dd.mm.yyyy
fi: pp.kk.vvvv

en: DD dash MM dash YYYY
fi: PP dash KK dash VVVV

en: dd-mm-yyyy
fi: pp-kk-vvvv

en: DD slash MM slash YYYY
fi: PP slash KK slash VVVV

en: dd/mm/yyyy
fi: pp/kk/vvvv

en: MM slash DD slash YYYY
fi: KK slash PP slash VVVV

en: mm/dd/yyyy
fi: kk/pp/vvvv

en: Day
fi: Päivä

en: Please enter a valid date.
fi: Syötä sallittu päivämäärä.

en: Please enter a valid date in the format (%s).
fi: Kirjoita päivämäärä muodossa (%s).

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Hours
fi: Tunnit

en: PM
fi: IP

en: AM
fi: AP

en: HH
fi: TT

en: Please enter a valid time.
fi: Kirjoita aika oikeassa muodossa

en: Time
fi: Aika

en: Excerpt
fi: Ote

en: Hide Password
fi: Piilota salasana

en: Show Password
fi: Näytä salasana

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Enter Password
fi: Syötä salasana

en: Strength indicator
fi: Voimakkuuden ilmaisin

en: Your password does not meet the required strength. %sHint: To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ %% ^ & ).
fi: Salasana ei vastaa vaadittua vahvuutta. %sVihje: teet salasanasta vahvemman käyttämällä isoja ja pieniä kirjaimia, numeroita ja symboleita kuten ! " ? $ % ^ & ).

en: Your passwords do not match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: Password
fi: Salasana

en: Add a %s field to your form.
fi: Lisää %s kenttä lomakkeeseen.

en: Custom Field
fi: Avainkenttä

en: Please enter a valid number.
fi: Valitse toimiva numero.

en: Please enter a number less than or equal to %s.
fi: Ole hyvä ja anna numero jo on pienempi tai yhtä suuri kuin %s.

en: Please enter a number greater than or equal to %s.
fi: Ole hyvä ja anna numero joka on suurempi tai yhtä suuri kuin %s.

en: Please enter a number from %1$s to %2$s.
fi: Anna numero väliltä %1$s - %2$s.

en: Please enter a valid quantity
fi: Anna kelvollinen määrä.

en: Please enter a valid quantity. Quantity cannot contain decimals.
fi: Anna oikeellinen määrä. Määrä ei voi sisältää desimaaleja.

en: Number
fi: Luku

en: Title
fi: Otsikko

en: Total
fi: Summa

en: Product
fi: Tuote

en: Category
fi: Aihe

en: Expiration Year
fi: Umpeutumisvuosi

en: Expiration Month
fi: Umpeutumiskuukausi

en: Cardholder Name
fi: Kortinhaltijan nimi

en: Security Code
fi: Turvakoodi

en: Year
fi: Vuosi

en: Month
fi: Kuukausi

en: Expiration Date
fi: Umpeutumispäivä

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Only digits are allowed
fi: Vain numerot sallitaan

en: Supported Credit Cards:
fi: Tuetut luottokortit:

en: This page is unsecured. Do not enter a real credit card number! Use this field only for testing purposes.
fi: Tämä sivu ei ole suojattu. Älä syötä aitoa luottokortinnumeroa! Käytä kenttää vain testaustarkoituksiin.

en: is not supported. Please enter one of the supported credit cards.
fi: ei ole tuettu. Anna jokin tuetuista luottokorteista.

en: Invalid credit card number.
fi: Viallinen luottokortinnumero

en: Please enter your card's security code.
fi: Anna luottokorttisi turvakoodi.

en: Please enter your credit card information.
fi: Anna luottokorttitiedot.

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Please enter a valid Website URL (e.g. https://gravityforms.com).
fi: Kirjoita www-sivuston osoite oikeassa muodossa (esim. https://gravityforms.com).

en: Website
fi: WWW-sivusto

en: Please enter a valid amount.
fi: Syötä sallittu määrä

en: International
fi: Kansainvälinen

en: Phone format:
fi: Puhelinnumeron muotoilu:

en: Phone
fi: Puhelin

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Quantity
fi: Määrä

en: Deselect All
fi: Poista valinta kaikista

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: You must select either am or pm.
fi: Sinun pitää valita joko AP tai IP.

en: You must select a valid minute.
fi: Sinun täytyy valita toimiva minuutti.

en: You must select a valid hour.
fi: Sinun pitää valita toimiva tunti.

en: Date must not include HTML tags.
fi: Päivä ei saa sisältää HTML koodia.

en: Open Date Picker
fi: Avaa päivämäärävalitsin

en: Reset
fi: Nollaa

en: Add Custom Value
fi: Lisää mukautettu arvo

en: Add Custom
fi: Lisää mukautettu

en: Entry Meta
fi: Merkinnän metatieto

en: Form Title
fi: Lomakkeen otsikko

en: Source Url
fi: Lähde-URL

en: User IP
fi: Käyttäjän IP

en: Entry Date
fi: Merkinnän päivämäärä

en: Entry ID
fi: Merkinnän ID

en: Entry Properties
fi: Merkinnän ominaisuudet

en: Selected
fi: Valittu

en: Full
fi: Täysi

en: Form Fields
fi: Lomakkeen kentät

en: Select a %s Field
fi: Valitse kenttä tyyppiä %s

en: Select a Field
fi: Valitse kenttä

en: Address (Country)
fi: Osoite (maa)

en: Country
fi: Maa

en: Address (Zip / Postal Code)
fi: Osoite (postinumero)

en: Zip
fi: Postinumero

en: Address (State / Province)
fi: Osoite (osavaltio / provinssi)

en: State
fi: Osavaltio

en: Address (City)
fi: Osoite (postitoimipaikka)

en: City
fi: Kaupunki

en: Address (Address Line 2)
fi: Osoite (osoitteen 2. rivi)

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: Address (Street Address)
fi: Osoite (katuosoite)

en: Address
fi: Osoite

en: Name (Last)
fi: Nimi (sukunimi)

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Name (First)
fi: Nimi (etunimi)

en: First Name
fi: Etunimi

en: Custom Value
fi: Mukautettu arvo

en: Value
fi: Arvo

en: Custom Key
fi: Mukautettu avain

en: Key
fi: Avain

en: Form Field
fi: Lomakekenttä

en: Field
fi: Kenttä

en: Fix it
fi: Korjaa

en: The text you have entered is not valid. For security reasons, some characters are not allowed.
fi: Syöttämäsi teksti ei kelpaa. Tietoturvasyistä jotkut merkit eivät ole sallittuja.

en: Enable Condition
fi: Ota ehto käyttöön

en: Process this feed if
fi: Käsittele tämä syöte jos

en: Enter value
fi: Syötä arvo

en: Loading...
fi: Ladataan…

en: Please enter a valid email address for all highlighted routing rules above.
fi: Anna validi sähköpostiosoite kaikkiin korostettuihin reitityssääntöihin yläpuolella.

en: if
fi: jos

en: Send to
fi: Sähköpostin vastaanottaja

en: Remove This Rule
fi: Poista tämä sääntö

en: Add Another Rule
fi: Lisää toinen sääntö

en: ends with
fi: loppuu

en: starts with
fi: alkaa

en: contains
fi: sisältää

en: less than
fi: vähemmän kuin

en: greater than
fi: suurempi kuin

en: is not
fi: ei ole

en: is
fi: on

en: To use notification routing, your form must have a field supported by conditional logic.
fi: Jos haluat käyttää ilmoitusten reititystä, lomakkeella tulee olla kenttä joka tulee ehdollista logiikkaa.

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: Submit
fi: Lähetä

en: Invalid selection.
fi: Virheellinen valinta

en: Access denied.
fi: Pääsy estetty.

en: There was an error while saving your settings.
fi: Tapahtui virhe kun asetuksiasi tallennettiin.

en: Settings updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Save Settings
fi: Tallenna asetukset

en: Toggle %s Section
fi: Vaihda %s osio

en: Insert Form
fi: Lisää lomake

en: Update Form
fi: Päivitä lomake

en: Advanced Options
fi: Edistyneet valinnat

en: and log only error messages
fi: ja lokita vain virheviestit

en: and log all messages
fi: ja lokita kaikki viestit

en: Enable logging
fi: Ota lokitus käyttöön

en: Enable logging and log all messages
fi: Aktivoi lokitus ja kerää kaikki merkinnät

en: delete log
fi: poista loki

en: view log
fi: katso loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Plugin Logging Settings
fi: Lisäosan lokitusasetukset

en: Logging assists in tracking down issues by logging debug and error messages in Gravity Forms Core and Gravity Forms Add-Ons. Important information may be included in the logging messages, including API usernames, passwords and credit card numbers. Logging is intended only to be used temporarily while trying to track down issues. Once the issue is identified and resolved, it should be disabled.
fi: Lokitus auttaa selvittämään ongelmia lokittamalla Gravity Formsin ytimen ja lisäosien tapahtumia ja virheitä. Tärkeää tietoa voi tallentua lokiviesteihin, mukaan lukien API-käyttäjänimiä, salasanoja ja luottokortinnumeroita. Lokitusta on tarkoitettu käytettävän ongelmien selvitykseen väliaikaisesti. Kun ongelmat on tunnistettu ja ratkaistu, se tulisi poistaa käytöstä.

en: Log file was successfully deleted.
fi: Lokitiedosto poistettiin.

en: Invalid log file.
fi: Viallinen lokitiedosto.

en: Log file could not be deleted.
fi: Lokitiedoston poistaminen epäonnistui.

en: There was an error while inserting a feed
fi: Virhe syötteen lisäämisessä

en: There was an error while updating feed id %s
fi: Virhe syötettä päivittäessä, syöte-ID: %s

en: Feed id %s not found
fi: Syöte-ID:tä %s ei löytynyt

en: There was an error while deleting feed id %s
fi: Virhe syötettä poistaessa, syöte-ID: %s

en: Feed not found
fi: Syötettä ei löytynyt

en: There was an error while processing the form:
fi: Lomakkeen käsittelyssä tapahtui virhe:

en: Your form could not be found
fi: Lomakettasi ei löytynyt.

en: Missing note id
fi: Puuttuva huomion ID

en: Invalid note format
fi: Väärä huomion muoto

en: Invalid note
fi: Väärä huomio

en: Invalid or empty note
fi: Väärä tai tyhjä huomio

en: Invalid entry
fi: Väärä merkintä

en: Note not found
fi: Muistiinpanoa ei löydy

en: Invalid entry id: %s
fi: Epävalidi merkinnän ID: %s

en: There was a problem while inserting the entry properties
fi: Merkinnän arvojen tallentaminen epäonnistui

en: The form id must be specified
fi: Lomakkeen ID täytyy antaa

en: The entry object must be an array
fi: Merkintä-objektin on oltava array

en: There was a problem while updating one of the input values for the entry
fi: Virhe päivittäessä merkinnän yhtä kentän arvoa

en: There was a problem while updating the field values
fi: Kenttien arvojen tallentaminen epäonnistui

en: There was a problem while updating the entry properties
fi: Merkinnän tietojen päivittäminen epäonnistui

en: The form for this entry does not exist
fi: Tämän merkinnän lomaketta ei ole olemassa

en: Entry not found
fi: Merkintää ei löytynyt

en: Missing entry id
fi: Puuttuva merkinnän ID

en: Entry with id %s not found
fi: Merkintää ID:ääs %s ei löytynyt

en: There was a problem while inserting the form
fi: Lomakkeen lisäämisessä tapahtui virhe

en: The form fields are missing
fi: Lomakkeen kentät puuttuvat

en: The form title is missing
fi: Lomakkeen otsikko puuttuu

en: Invalid form objects
fi: Invalidit form-objektit

en: Property key incorrect
fi: Virheellinen avain

en: Error updating title
fi: Nimen päivittäminen epäonnistui

en: Error updating form notifications
fi: Virhe ilmoitusten päivittämisessä

en: Error updating form confirmations
fi: Virhe vahvistusten päivittämisessä

en: Error updating form
fi: Virhe lomaketta päivittäessä

en: Form not found
fi: Lomaketta ei löytynyt

en: Missing form id
fi: Puuttuvat lomakkeen ID

en: Invalid form object
fi: Invalidi form-objekti

en: Form with id: %s not found
fi: Lomaketta ID:llä %s ei löytynyt

en: Submissions are currently blocked due to an upgrade in progress
fi: Lähetykset ovat estetty sen aikaa kun päivitys on käynnissä

en: Reject Request
fi: Hylkää pyyntö

en: Request Control
fi: Pyydä hallintaa

en: Take Over
fi: Ota ohjat

en: Your request has been sent to %s.
fi: Pyyntösi on lähetetty käyttäjälle %s.

en: Your request was rejected
fi: Pyyntösi hylättiin

en: Error
fi: Virhe

en: Request again
fi: Pyydä uudelleen

en: No response
fi: Ei vastausta

en: Pending
fi: Vireillä

en: You now have control
fi: Sinulla on nyt ohjat

en: %s has requested permission to take over control.
fi: %s pyytää lupaa ottaa tämä haltuun.

en: %s has taken over and is currently editing.
fi: %s on ottanut ohjat ja muokkaa parhaillaan.

en: %s is currently editing
fi: %s muokkaa par'aikaa

en: Cancel
fi: Peruuta

en: This page is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
fi: Sivu on lukittu. Klikkaa "Pyydä hallintaa"-painiketta, jotta %s saisi tiedon että haluat ottaa lomakkeen haltuun.

en: These settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
fi: Nämä asetukset on lukittu. Klikkaa "Pyydä hallintaa"-nappulaa jotta %s saisi tiedon että haluat ottaa asetukset haltuun.

en: %s has requested permission to take over control of these settings.
fi: %s pyytää lupaa ottaa nämä asetukset haltuun.

en: These form settings are currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
fi: Tämän lomakkeen asetukset on lukittu. Klikkaa "Pyydä hallintaa"-nappulaa jotta %s saisi tiedon että haluat ottaa lomakkeen asetukset haltuun.

en: %s has requested permission to take over control of this entry.
fi: %s pyytää lupaa ottaa tämä merkintä haltuun.

en: %s has taken over and is currently editing this entry.
fi: %s on ottanut ohjat ja on muokkaamassa tätä merkintää.

en: %s is currently editing this entry
fi: %s on muokkaamassa tätä merkintää

en: This entry is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
fi: Tämä merkintä on lukittu. Klikkaa "Pyydä hallintaa"-nappulaa jotta %s saisi tiedon että haluat ottaa merkinnän haltuun.

en: %s has requested permission to take over control of this form.
fi: %s pyytää lupaa ottaa tämä lomake haltuun.

en: %s has taken over and is currently editing this form.
fi: %s on ottanut ohjat ja muokkaa tätä lomaketta.

en: %s is currently editing this form
fi: %s on muokkaamassa tätä lomaketta

en: Accept
fi: Hyväksy

en: This form is currently locked. Click on the "Request Control" button to let %s know you'd like to take over.
fi: Tämä lomake on lukittu. Klikkaa "Pyydä hallintaa"-nappulaa jotta %s saisi tiedon että haluat ottaa lomakkeen haltuun.

en: Parent
fi: Isäntä

en: Your system does not meet the minimum requirements for this Add-On (%d errors).
fi: Systeemisi ei täytä minimivaatimuksia tämän lisäosan (Add-On) osalta (%d virheet).

en: Warning: downgrading Gravity Forms is not recommended.
fi: Varoitus: siirtymistä vanhempaan Gravity Formsiin ei suositella.

en: Your database is up-to-date.
fi: Tietokanta on ajan tasalla.

en: Database upgraded successfully.
fi: Tietokannan päivitys onnistui.

en: There are issues with your database.
fi: Tietokannassa on virheitä

en: Database upgrade failed.
fi: Tietokannan päivitys epäonnistui.

en: Re-run database upgrade
fi: Päivitä tietokanta uudelleen

en: Your database version is out of date.
fi: Tietokantaversiosi on vanhentunut.

en: Upgrade database
fi: Päivitä tietokanta

en: Force the upgrade
fi: Pakota päivitys

en: As this site doesn't support background tasks the upgrade process will take longer than usual and the status will change infrequently.
fi: Koska sivustosi ei tue tausta-ajoja niin päivitysprosessi kestää normaalia kauemmin ja status vaihtuu epäsäännöllisesti

en: The database is currently being upgraded to version %s. %s
fi: Tietokantaa päivitetään juuri versioon %s. %s

en: Force the migration manually
fi: Pakota migraatio manuaalisesti

en: Automatic background migration is disabled but the database needs to be upgraded to version %s. %s
fi: Automaattinen taustamigraatio on pois käytöstä mutta tietokanta täytyy päivittää versioon %s. %s

en: %s%% complete.
fi: %s%% valmis.

en: Current Status: %s
fi: Nykyinen status: %s

en: WARNING! Re-running the upgrade process is only recommended if you are currently experiencing issues with your database. This process may take several minutes to complete. 'OK' to upgrade. 'Cancel' to abort.
fi: VAROITUS! Päivitysprosessin ajaminen uudestaan suositellaan vain, jos tietokannan kanssa on ongelmia. Prosessi voi kestää useita minuutteja. 'OK' päivittää. 'Peruuta' keskeyttää.

en: Table has not been upgraded successfully.
fi: Tietokantataulua ei ole päivitetty

en: Table does not exist
fi: Tietokantataulua ei ole

en: Database Version
fi: Tietokannan versio

en: Background updates
fi: Taustapäivitykset

en: Currency
fi: Valuutta

en: No-Conflict Mode
fi: Yhteensopivuustila

en: Output HTML5
fi: Tulosta HTML5

en: Output CSS
fi: Julkaise CSS

en: File uploads, entry exports, and logging will not function properly.
fi: Tiedostojen lataaminen, merkintöjen vienti ja lokitus eivät toimi oikein.

en: Not writable
fi: Ei kirjoitusoikeutta

en: Writable
fi: Kirjoitusoikeus

en: Upload folder permissions
fi: Latauskansion oikeudet

en: Upload folder
fi: Latauskansio

en: New version %s available.
fi: Uusi versio %s saatavilla.

en: PHP - Local time
fi: PHP - Paikallinen aika

en: PHP - Universal time (UTC)
fi: PHP - Universaali aika (UTC)

en: MySQL - Local time
fi: MySQL - Paikallinen aika

en: MySQL - Universal time (UTC)
fi: MySQL - Universaali aika (UTC)

en: WordPress (Local) Timezone
fi: WordPress (paikallinen) aikavyöhyke

en: Date and Time
fi: Päivä ja aika

en: Database Collation
fi: Tietokannan kollaatio

en: Database Character Set
fi: Tietokannan merkistö

en: Loaded Extensions
fi: Ladatut laajennukset

en: Mbstring Enabled
fi: Mbstring käytössä

en: Mcrypt Enabled
fi: Mcrypt käytössä

en: version
fi: versio

en: cURL Enabled
fi: cURL käytössä

en: Maximum Input Variables
fi: Muuttujien enimmäismäärä

en: Maximum Post Size
fi: Maksimi artikkelin koko

en: Maximum File Uploads
fi: Siirrettävien tiedostojen enimmäismäärä

en: Maximum File Upload Size
fi: Siirrettävän tiedoston enimmäiskoko

en: Maximum Execution Time
fi: Maksimisuoritusaika

en: Memory Limit
fi: Muistimäärä

en: Version
fi: Versio

en: Document Root
fi: Dokumenttien juuri

en: Port
fi: Portti

en: Software
fi: Ohjelmisto

en: Web Server
fi: WWW-palvelin

en: Server Environment
fi: Palvelinympäristö

en: Network Active Plugins
fi: Verkkoaktivoidut lisäosat

en: Active Plugins
fi: Aktiiviset lisäosat

en: Active Theme
fi: Aktiivinen teema

en: Background tasks
fi: Tausta-ajot

en: WordPress Alternate Cron
fi: WordPessin vaihtoehtoinen Cron

en: WordPress Script Debug Mode
fi: WordPress Script virheenkorjaustila

en: WordPress Debug Log
fi: WordPressin debug-loki

en: WordPress Debug Mode
fi: WordPressin debug-tila

en: WordPress Memory Limit
fi: WordPressin muistimäärä

en: No
fi: Ei

en: Yes
fi: Kyllä

en: Gravity Forms requires WordPress %s or greater. You must upgrade WordPress in order to use Gravity Forms.
fi: Gravity Forms edellyttää vähintään WordPressin versiota %s. Sinun on päivitettävä WordPress ennen Gravity Formsin käyttämistä.

en: The Gravity Forms support agreement requires WordPress %s or greater. This site must be upgraded in order to be eligible for support.
fi: Gravity Forms edellyttää vähintään WordPressin versiota %s. Sivusto on päivitettävä, jotta tukea voidaan tarjota.

en: WordPress Version
fi: WordPress-versio

en: Site URL
fi: Sivuston URL

en: Home URL
fi: Etusivun URL

en: WordPress Environment
fi: WordPress-ympäristö

en: Log Files
fi: Lokitiedostot

en: Database
fi: Tietokanta

en: Add-Ons
fi: Gravity Forms - lisäosat

en: Gravity Forms Environment
fi: Gravity Forms -ympäristö

en: Response code: %s
fi: Vastauskoodi: %s

en: Unexpected content in the response.
fi: Odottamatonta sisältöä vastauksessa.

en: Upgrading Gravity Forms
fi: Päivitettään Gravity Forms

en: Current status: %s
fi: Nykyinen tilanne: %s

en: complete.
fi: valmis.

en: Enter Your License Key
fi: Syötä lisenssiavain

en: The following is a system report containing useful technical information for troubleshooting issues. If you need further help after viewing the report, click on the "Copy System Report" button below to copy the report and paste it in your message to support.
fi: Seuraavassa järjestelmäraportti, joka sisältää hyödyllistä teknistä tietoa ongelmatilanteiden selvittelyyn. Jos tarvitset lisää apua raportin tarkastelun jälkeen, napsauta alla olevaa "Kopioi järjestelmäraportti"-painiketta kopioidaksesi raportin ja liitä se tukiviestiisi.

en: You can update to the latest version automatically or download the update and install it manually.
fi: Voit päivittää viimeisimpään version automaattisesti tai ladata päivityksen ja asentaa sen manuaalisesti.

en: There is a new version of Gravity Forms available.
fi: Uusi versio saatavilla Gravity Forms - lisäosasta.

en: Your version of Gravity Forms is up to date.
fi: Gravity Forms on ajan tasalla.

en: %sRegister%s your copy of Gravity Forms to receive access to automatic updates and support. Need a license key? %sPurchase one now%s.
fi: %sRekisteröi%s Gravity Forms saadaksesi automaattiset päivitykset ja tukipalveluja. Tarvitsetko lisenssiavaimen? %sOsta lisenssiavain nyt%s.

en: %1$sView version %2$s details %3$s or %4$supdate now%5$s.
fi: %1$sKatso version %2$s tiedot %3$s tai %4$späivitä nyt%5$s.

en: %1$sView version %2$s details %3$s.
fi: %1$sNäytä versio %2$s yksityiskohdat %3$s.

en: There is a new version of %s available.
fi: Uusi versio %s saatavilla.

en: Visit plugin page
fi: Lisäosan sivu

en: Settings
fi: Asetukset

en: Description
fi: Kuvaus

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: You don't have permissions to view this page
fi: Sinulla ei ole lupaa katsella tätä sivua

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: Updates
fi: Päivitykset

en: System Report
fi: Järjestelmä raportti

note: Description of the plugin
en: Easily create web forms and manage form entries within the WordPress admin.
fi: Luo helposti web lomakkeita ja hallinnoi niillä tehtyjä merkintöjä WordPressin ylläpidon kautta.
